Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Push pull leg gyengülés?

Push pull leg gyengülés?

Figyelt kérdés
én is átáltam a push pull leg felosztásra 1 éve,mert szinte a csapból is ez folyik,hogy ez a legjobb felosztás naturaloknak. Ugye itt hetente 2x edzünk meg minden izomcsoportot. De én nem hogy nem erősödtem,hanem inkább csak gyengültem,vagy semmit nem fejlődtem. Pl ha hètfőn fekvenyomtam,és ment pl 100kg-ba 8,és pénteken vagy szombaton újra nyomtam,akkor vagy nagyon kínkeservesen lett meg a 8,vagy inkább meg se lett. úgy vettem észre,hogy ha heti 1x csinàlom pl a fekvenyomást,sokkal jobban tudok erősödni benne. még se olyan jó ez a push pull mint mondják,vagy csak nekem nem jött be?
2023. máj. 16. 22:12
 1/8 anonim ***** válasza:
85%
Ebből látszik, hogy semmi nem a felosztáson múlik, hanem az intenzitás és a volumen programozásán. Az meg a másik, hogy nem léteznek "legjobb felosztások, legjobb gyakorlatok, legjobb gépek, legjobb étrendek, legjobb fehérjeforrások", úgyhogy amíg bullshitek alapján tervezed meg az edzéseidet, addig a fejlődésedet hátráltatod.
2023. máj. 16. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Persze, hogy nem erősödtél.

"Szinte a csapból is ez folyik, hogy ez a legjobb felosztás naturaloknak." Nem kell minden butaságot elhinni!

2023. máj. 16. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
70%
Valószínűleg csak túledzhetted magad, ezért kéne periodizálni az edzéstervet. Főleg, ha erősödés a cél
2023. máj. 17. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
szerintetek ha erősödés a cél,hogyan célszerű felosztani? ugye erősödésre is ezt a felosztást javasolják,mert hogy itt 2x csinálsz egy gyakorlatot egy héten,nem csak 1x. de jelen esetben a kevesebb több
2023. máj. 17. 04:35
 5/8 anonim ***** válasza:

Ugyanazt tapasztaltam magamon, amit a kérdező. A legjobban fekvenyomásban akkor tudok teljesíteni, amikor megvan a kellő regeneráció, és a maximumnak kb. 75-85 százalékával dolgozok. Elég heti egyszer, maximum kétszer nyomni.


Nálam egyértelműen azért állt meg a fejlődés nyomásban, mert relatíve könnyű vagyok (75-77 kg), de nem szeretnék a 170 centimhez ennél nehezebb lenni.


Hogy konkrét számokat írjak: heti egy-két nyomóedzéssel ment mostanában 107,5 kilóval 6x6, 115 kilóval 8x3 (spotter nélkül, tehát ezek tényleg megvannak). A 10RM-em kb. 105 kiló, maxot mostanában nem néztem. A leírt számokat már 15 éve is hoztam, csak néha ingadozik az erőszintem néhány százalékot.


Szóval Kérdező, az a nagy helyzet, hogy lehetséges, hogy testsúlyt kell növelned, ha az igazán nagy fekvenyomás a cél.

2023. máj. 17. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
78%

"ha erősödés a cél,hogyan célszerű felosztani?"

Nem ment át az üzenet, hogy nem a felosztáson múlik az erőszinted növekedése, hanem az intenzitás és a volumen megfelelő programozásán?

2023. máj. 17. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Több kérdes is felmerül.

Először is a heti 2 edzés nem ördögtől való.A frekvencia nem rossz dolog,ha valamit gyakorolsz. Pldául felteheted a kérdést hogy mikor leszel jobb valamiben.Ha havonta 4 szer csinalod ,vagy havonta nyolcszor gyakorolsz valamit?

Második kérdés:

Semmi sem megy jól, vagy bizonyos gyakorlatok nem mennek jól?

A heti 2 edzés egy izomra azt jelenti hogy a heti összvolument elosztod 2 vel.

Kis izmokat lehet edzeni akár heti 3 szor is.A nagyokat pedig 2 szer,de akár olykor háromszor

is.

A fenti szabaly figyelembevételevel!

Pld

hetfő fekvenyomás 4×

tarogatás4x

Csütörtök

1Ferdepadon nyomás 1 kezesekkel4x

2pullover4×

A nehéz fekvenyomást csütörtökön egy kevesebb súllyal vegzett ferdepados nyomás követi.

Ha a taplalkozasod es az alvás renben van akkor érdemes a programozást átgondolni mert nagy valószínűséggel ott van a hiba valahol.

2023. máj. 17. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
7-es,ezt a mikor leszel jó valamiben dolgot,szerintem hülyeség mindenre ráhúzni.Én azt vettem észre,hogy sokkal keményebben meg tudom edzeni az izmaimat,ha heti 1x edzem őket. Szerintem nehéz heti 2x teljes erőbedobással pl fekvenyomni.Vagy ha nem érdemes heti 2x maxolni,akkor mi értelme van 2x edzeni?Akkor nem jobb 1x egy héten,de akkor ami a csövön kifér?Pl írtad hogy kis izmokat 3x egy héten.Pl nekem egy héten ha 2x edzem a tricepszem,már a második edzés is olyan,hogy nem tudok annyira rá koncentrálni,nem durranok be annyira.Egyszerűen sok szerintem.de nyílván kinek mi válik be.Annyira nem fogom túlzásba vinni,hogy füzetbe vezessem állandóan az edzéseket,mert akkor az lesz,hogy feladom,mert mindent tökéletesen akarok csinálni.most megpróbálom azt,hogy 5 napra felosztani az egész testet,aztán ami a csövön kifér.
2023. máj. 17. 20:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!