Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Miért stagnálok, illetve...

Miért stagnálok, illetve néhány gyakorlatban gyengülök?

Figyelt kérdés

Upper/Lower felosztás szerint edzek heti 4x és tömeget növelek, 95kg vagyok és 3000 kcalt eszek, de vannak napok amikor túl is lépem ezt.


A problémám az, hogy kb. 2 hete ugyanazokkal a súlyokkal edzek, és szinte ugyanannyi ismétlés is megy velük mint 2 hete. Valamelyik gyakorlatban sikerült 1-2 ismétléssel fejlődni, míg másiknál inkább gyengültem 1-2 ismétléssel a 2 héttel ezelőtti erőszintemhez képest.


Főleg alapgyakorlatokat csinálok az edzéseken, a felsőtest napom 7 gyakorlatból áll: fekvenyomás, evezés, mellről nyomás, húzódzkodás, tricepsz, bicepsz és az utolsó gyakorlatot váltogatom, egyszer tárogatok, másszor pedig oldalemelést csinálok.


Az alsótest nap 4 gyakorlatból áll és hasedzésből: guggolás, bolgár guggolás, a 3. gyakorlatot váltogatni szoktam, egyszer konvencionális felhúzás egyszer pedig merevlábas felhúzás, a 4. gyakorlat az vádli állva és végül a has.


Minden gyakorlatból 3-4 sorozatot tolok, általában 6-8 ismétlés között, de az ismétlésszám csak egy határ, hogy ha elérem akkor növelek a súlyon, általában bukásig, vagy 1 ismétléssel bukás előttig csinálom a gyakorlatokat, tehát nincs kitűzött ismétlésszám, hogy annyit csinálok és ha elértem akkor leteszem a súlyt.


Illetve az erőszintem is kezdő szinten van, tehát nem hiszem hogy itt már stagnálnom kellene, pl. a fekvenyomásból 80kg-al megy 7-8 ismétlés.


Miért stagnálok, illetve gyengülök, ha eszek rendesen és keményen edzek? Valamit elrontok vagy pedig csak türelmetlen vagyok?



2022. szept. 16. 09:05
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

"A problémám az, hogy kb. 2 hete ugyanazokkal a súlyokkal edzek, és szinte ugyanannyi ismétlés is megy velük mint 2 hete. Valamelyik gyakorlatban sikerült 1-2 ismétléssel fejlődni, míg másiknál inkább gyengültem 1-2 ismétléssel a 2 héttel ezelőtti erőszintemhez képest."

Ez nem stagnálás. Majd ha 2 HÓNAP múlva is ilyen jellegű problémáid vannak, akkor stagnálsz. Nem lehet minden héten, minden edzésen ugyanazt a maxot hozni. Azt hiszed, hogy attól még, mert 2 hete kinyomtam a 190 kilót, azt innentől minden edzésen ki is fogom tudni? Nem, lehet, hogy soha többet nem fog kimenni még egyszer. Ez ilyen. Mata Erik se tudja bármikor felhúzni a 300 kilót, hiszen van olyan edzése, amikor a 260 se jön fel. Ilyen az erősport, nem mindig maxon pörög.

Örülök, hogy ma már mindenki a progresszióra törekszik, így is kell, de nem kell túlgondolni. Értsétek, hogy mit jelent a progresszió, és mit jelent a stagnálás.

2022. szept. 16. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Akkor nyugodtan tolhatom tovább ahogy eddig, nem kell edzéstervet váltanom? Mert arra gondoltam, hogy lehet nem tudok a heti 4 alsó/felső edzéstől regenerálódni és az ICF 5x5-re váltanék, mivel ott heti 3 edzés van.

Vagy túlbonyolítom?

2022. szept. 16. 09:28
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Attól még, mert 2 heten nem sikerült új tárcsát rakni a rúdra, attól még nem kell edzéstervet változtatni. Edzéstervet adott esetben soha nem kell változtatni, csak edzésprogramot, de ebbe ne menjünk bele. Majd ha 8-10 hét múlva is fokozatosan gyengülsz, akkor kezdj el agyalni, hogy mit csinálsz rosszul.

Hogy te pedig miből tudsz regenerálódni, miből nem, meg hogy neked az alsótest-felsőtest bontás vagy az ICF 5x5 válik be jobban, azt te tudod. Ezt látatlanban nem tudjuk neked eldönteni kommentben.

2022. szept. 16. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Rendben, köszi. Akkor maradok a tervnél és folytatom úgy, ahogy eddig csináltam.

Csak azért frusztráló, mert már 95kg vagyok a 190 cm-hez, tehát van rajtam már egy kis felesleg.

Szálkásítani viszont nem akarok, mert az 3-4 hónap lenne mire normálisan végigcsinálnám és közben nem nagyon tudnék nőni, tehát elég kicsi lennék a végére. Most viszont pont úgy alakult, hogy fél évig otthon vagyok, tehát minden erőmet rátudom fordítani az edzésre, ezért tömegelek.


Úgy terveztem, hogy ha ezt az erőszintet elérem, akkor kezdek bele a szálkásításba:


fekvenyomás: 6x100kg

mellről nyomás: 6x65kg

evezés: 6x85kg

guggolás: 6x130kg

felhúzás: 6x165kg


Már közel járok, ha minden gyakorlatban tudnék növelni egy 15-20kg-ot, akkor már meglenne. Ezért akasztott ki, hogy elakadtam, mert eddig szépen szinte majdnem minden héten tudtam növelni a súlyokon/ismétléseken.

2022. szept. 16. 10:10
 5/10 anonim ***** válasza:

Lehet igen az is amit fentebb irtak.Pillanatnyi fáradság,többet dolgoztál ,nem aludtál eleget stb.Ez nem rendkívüli.

Viszont ha 2 3 héten át ugy érzed hogy állsz egy helyben sőt csökkennek az ismetlésszámok akkor előfordulhat hogy nem tudsz regenerálódni.A leírtak alapján azt tudom mondani hogy

Az alapgyakorlatok valóban jók.Azonban azt is tudnod kell,hogy sokkal nagyobb izomkimerülést is csinálnak mint az izolációs gyakorlatok!!Azaz kitolják a regeneraciós idődet.Nomost ha erre raedzel akkor all elő az a furcsa szitu hogy ugyan nem edzed magad annyira túl,mert meg birod csinálni hellyel közzel,neha kicsit kevesebb ismétléssel másban kicsivel több ismétlessel,aztán megint kicsit jobban majd vissza ..stb ,de nem is fejlődsz semmit.Ezen egyensúlyozgatva aztán szépen el lehet edzegetni hónapokon át semmi fejlődéssel.


A megoldás az hogy a kivánt összismétleseidet vagy sorozataidat nem csak alapgyakorlatokkal ered el.Hanem kitöltöd könnyebb izolaciós gyakorlatokkal is.Melyek nem okoznak generálnak akkora faradságot megis kellő sorozatot vegzel egy egy izomcsoportra a fejlődes erdekében.

2022. szept. 16. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Azt még hozzáteszem,habár a te esetetben ez egyértelmű.

Amikor haladó szintre érsz mar nem tudsz csak alapgyakorlatokkal optimálisan fejlődni.Ugyanis kezdőként elguggolgathatsz 6,8 sorozatban,mivel az intenzitás a súlymennyiség nem nagy,megis fejlődhetsz.

Ugyanezt haladóként 140-150 kilókkal már nemigazán teheted meg.Nem is tudnád . Ha meg birsz csinálni 7-8 sorozat guggolást,akkor nem volt elég intenzív.-Nics sok haszon

Ha meg elég intenziv kétlem hogy le nyomsz x súllyal 7-8 sorozatot.De tegyük fel mégis.Majd szét szakadsz meg nem tudsz lábra állni.Ebben az esetben adtal a regeneraciódnak egy nagy pofont.Ehhez még ugye jön a fekvenyomas,nehéz felhúzások sok sorozat evezesek és így mindezt ősszeadva mar nem tudod kipihenni a felgyülemlett faradságot a köv edzesre,ami ugy a 3 ik nap jön.Ahol megint ugyanúgy kicsinálod magad.Szval a kőr bezarul és nem tudod magad utolérni..

2022. szept. 16. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
Én még adnék egy hetet, de valszeg eljött az ideje deloadolni és elkezdeni egy újabb ciklust.
2022. szept. 16. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Imádom az ilyen edzéseket, amikor érzem, hogy mindenem be van durranve... :D kérdésre válaszolva szerintem néha kell egy pár napos, hetes kihagyás. :)
2022. szept. 16. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Illetve még arra gondoltam, hogy lehet jobb lenne délután, este felé edzeni.

Mivel én mindig reggel, kb. felkelés és reggeli után 1 órával már egyből nekiállok edzeni.

Este lehet több energia meg erő lenne bennem.

2022. szept. 16. 14:35
 10/10 anonim ***** válasza:
Én másfél évig űztem úgy az erőemelést, hogy felkelés, reggeli, konditerem, bemelegítés, edzés. Meg is sínylődték ezt a másfél évet az izmaim, az izületeim és a szalagjaim. Nem véletlenül javasolják azt a reumatológusok és a gyógytornászok, hogy ébredés után szükséges 2-3 óra a gerincnek és a vázizomzatnak, mielőtt fizikai terhelés alá helyezzük. A súlyzós edzést egész egyszerűen nem optimális a felkelés utáni órákban végezni, se produktivitási, se egészségügyi szempontból. Persze akinek csak reggel van lehetősége edzeni, az inkább csinálja, akkor, mint soha, de nem a legoptimálisabb. Én is inkább munka után, egy kicsit fáradtan, egy kicsit éhesen nyúzom magam a rúd alatt, de hogy én meló előtt hajnalban, ébredés után akarja 200 kiló fölötti súlyokkal guggolni, az esélytelen. De nyilván mindenki mást preferál.
2022. szept. 16. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!