Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Nem látszik a mérlegen a...

Nem látszik a mérlegen a változás, viszont a tükörben igen. Hogyan találjam meg a szintentartó kalóriám így?

Figyelt kérdés

Véget ért egy "szálkásítás", még 3 hónappal ezelőtt kezdtem el, viszont már nem látom értelmét annál lejjebb menni, mint, ahol most vagyok. Egyrészt azért, mert nincs rajtam jelentős izomtömeg (ez amolyan "tiszta alapra a legjobb építkezni" féle szálkásítás volt, mert nem akartam 175cm és 83kgra még izmot építeni, mert úgy néztem volna ki a végére, mint valami disznó. :D Most 75kg vagyok, de úgy gondolom, hogy ~12% tzsnál már egy lassú izomépítést el lehet kezdeni)


Napi 1800 kalórián és elég magas napi aktivitás mellett a mérlegen nagyon minimális a változás, viszont a tükörben annál inkább. (a minimális változást értsétek úgy, hogy volt, hogy 1 hónapig 0,5kg ment le csak)


De, hogy vessek véget ennek, ha nem tudom pontosan belőni a kalóriámat? Kalkulátorok nem játszanak, mert nagyon irreális adatokat ír ki, pl azt, hogy heti 4 edzéssel és napi 20-25 ezer lépéssel 3000 kalória lenne a szintentartásom.. Na, hát képzeljétek el, hogy mennyire releváns ez, ha a mérleg szerint még 1800 kalória is amolyan szintentartáshoz közeli kalória nálam..


Mondjuk megemelem X kalóriára. Honnan tudjam, hogy az tényleg a szintentartásom? Hisz, a megnövekedett étel mennyisége és a több ch miatt biztosan fog nőni a mérlegen a szám.



2023. máj. 29. 13:21
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem tudom te milyen kalkulátorokat nézel, de én 178 cm magas vagyok és 100 kg, nekem írnak 3000-3100 kalóriát a szintentartáshoz.
2023. máj. 29. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

0 aktivitással lehet, hogy ennyi.


Magas aktivitással átlag 2700-3000 kalóriát írnak az én adataimmal.

2023. máj. 29. 17:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!