Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mennyi az ideális ismétlés...

Mennyi az ideális ismétlés szám tömegnövelésnél?

Figyelt kérdés

Tömeget szeretném gyarapitani.

173cm magas és 70kiló vagyok.Nem vagyok meg elégedve!Legalább 80-90kiló szeretnék lenni.

Az étrend a pihenés rendben van.

A kérdésem az,hogy tömegnövelésnél mi a jobban bevált sorozat?

Mondjuk 3x10-12-15? vagy inkább mondjuk a 4x8-10-12-15?


2023. máj. 29. 15:47
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanannyi, mint szálkásítássál: 6-12.
2023. máj. 29. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
akkor maradjak a bevált 3x12 imsétlésnél esetleg ?
2023. máj. 29. 15:50
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha hozzá igazítod a súlyt, akkor sztem igen. De az ismétlésem amúgy is csak egy irányvonal, ha 12 helyett 14-et csinálsz, attól sem lesz semmi bajod, max. jelzi, hogy lehetne nagyobb a használt súly.
2023. máj. 29. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
semmi jelentősége,törekedni kell hogy a számodra minél nehezebb súlyba a legszabályosabban tudj dolgozni,az étrenden mutatja az irányt ha kalóriaplussz van jönni fog a súlyod,és ha jól csinálod remélhetőleg nem csak zsírban
2023. máj. 29. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
68%
173 centisen te 90 kilóval naturálon egy rohadtul elhízott, súlyosan túlsúlyos gyúrós leszel, úgyhogy ne a mérleg és a kilók határozza meg a célkitűzéseidet, hanem a tükör és a látvány, na meg a munkasúlyok a teremben. Egyébként nincsen tökéletes volumen, nincsen tökéletes ismétlésszám. Izomépítés szempontjából az ideális ismétléstartomány valahol 6-12 rep között van, ami egy nagyon széles spektrum, plusz ez nem azt jelenti, hogy 5 ismétléses sorozattal vagy 13 ismétléses sorozattal ne lehetne izmot építeni. A volumen amúgy is csak egyetlen tényező, az intenzitás, a frekvencia, a progresszió ugyanolyan fontos tényező programozás szempontjából. Azt meg előbb-utóbb úgyis észre fogod venni a teljesítményeden, hogy ha ragaszkodsz egy volumentípushoz, és mindig minden edzésen szigorúan tolod a 3x12 ismétlést, akkor meg fog rekedni a progresszió, stagnálni fogsz, ne adja isten gyengülni is, és akkor hiába a kalóriatöbblet meg a magas fehérjebevitel, nem fog nőni az izomtömeg.
2023. máj. 29. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
49%
Személyes tapasztalataim szerint 4x10 a leghatékonyabb. Ha meg felviszed a súlyt akkor vagy piramis (8-10-10-8) vagy csökkenő metódus (10-9-8-8). De ezt magadnak tapasztald ki. Pl én hasizomnál 4x12-zök
2023. máj. 29. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én 170cm és 78kgosan is már túlzásnak tartottam a formát 1 év edzés után, ezért inkább leszálkásítottam alacsony tzsra és onnan építkezek.


Szerinted 173 és 90kgosan milyen leszel? Akkor rendben van, ha mondjuk 3-4 év alatt 70ről felmész 85-90kgra, majd még onnan leszálkásítasz.


Ha viszont az a cél, hogy 1 éven belül +20kgot pakolj magadra, akkor el kell mondjam, hogy ez csak behízás lesz.


A kérdésedre a válasz pedig: Tök mindegy, mert az fog számítani, hogy milyen közel vagy bukáshoz. Viszont, könnyebb bukásig vinni egy 8 ismétléses szettet, mint egy 30 ismétlésest.. Maradj 6 és 12 ismétlés között, azzal nem lősz mellé.

2023. máj. 29. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!