Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Heti 1 lábazásnál izomláz,...

Heti 1 lábazásnál izomláz, heti 2-nél meg nem?

Figyelt kérdés

Az utóbbi időben csípő sérülés miatt heti 2 helyett heti 1 lábazás van és itt is csak az egyik oldalamat tudom terhelni guggoló mozdulattal.


Azt vettem észre, hogy amikor heti 2x lábaztam soha nem volt izomlázam, pedig bukáshoz közel mentem minden szettnél (ezen dolgoznom kell még, de egyszerűen nem tudom megállni, hogy ne bukásig menjek..).


Most heti 1-nél szintén megvan az RPE 9, de másnapra izomláz jelentkezik az esetek 90%-ban.


Azt hozzá kell tennem, hogy deficitben vagyok egy pár hónapja, szóval a regenerációm biztosan rosszabb. Lehet, hogy ez is közrejátszik?



2023. jún. 2. 08:27
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

igen közrejátszik

+gondolom több szettet csinálsz mint anno

2023. jún. 2. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
1-es vagyok, kicsit félreérthetően fogalmaztam. mármint az egy edzés alatt elvégzett szettek száma több
2023. jún. 2. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Mit kell csinálni, a hüst enni vagy a súlyokat emelgetni?
2023. jún. 2. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Épp az a fura, hogy nem csinálok több szettet. :D


Feszítőre:

3 szett kitörés jobb lábra, 3 szett combfeszítő sissy guggolással szuperszettben


Hajlítóra:

3 szett RDL, 3 szett fekve lábhajlító.


Bár ezek tényleg olyan szettek, amik teljesen bukásig mennek.

2023. jún. 2. 11:04
 5/7 anonim ***** válasza:

Gyógytornászként azt tudom mondani neked, hogy ha a nem sérült oldalad terhelése után van izomláz, akkor az azért lehet, mert a szimmetrikus mozgásoknál önkéntelenül is átveszi a terhet a sérült oldalról. Ha a sérült oldalnál érzed az izomlázat edzés után, akkor az valószínűleg az izomtömeg leépülése miatt van. Az izmok gyorsan épülnek le, ha immobilizálva voltál a sérülés miatt akár csak egy hétig, már az simán okoz ilyen tünetet. Sőt, ha a kevésbé voltál aktív, mert pl. fájdalmad volt, annak is lehet ez a következménye.


A deficit sem kizárható, de ha van egy csípősérülés, én előbb gondolnék annak a direkt vagy indirekt következményeire.

2023. jún. 3. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

A sérült oldalamat nem terhelem, egyedül combfeszítő/combhajlító géppel.


A fő gyakorlatom az kitörés keretben, ott viszont csak a működőképes oldalamat terhelem, mert a sérülttel 20kg is fájdalmas szokott lenni.


Izomláz pedig egyértelműen csak a működő oldalamnál van így.

2023. jún. 3. 17:12
 7/7 anonim ***** válasza:
Értem, gondolj bele, hogy amikor végzed ezt a gyakorlatot, akkor a sérült oldaladnak is tartania kell, viszont ha sérült, akkor a funkciócsökkenés miatt biztos, hogy nem úgy végzed a gyakorlatot, ahogy az előtt tetted, és több teher hárul a nem sérült oldalon lévő alsó végtagodra.
2023. jún. 3. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!