Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » 16 évesen hogyan lehetne...

16 évesen hogyan lehetne kockás hasam?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 16 éves vagyok, nagyjából 190cm, 85 kiló és szeretnék idővel kockás hasat. Nagyjából életemben nem edzettem még, ezért nem is tudom hogyan álljak neki, engem mindig is jobban vonzott a művészet, ezen a téren is vagyok így aktív, de most nekiállnék a nyáron edzeni. Olvasgattam a témában, de úgy tűnik, mintha minden cikk üzletileg befolyásolt lenne, hogy vedd meg ezt meg azt, stb… szóval hogyan kezdjek neki? Fogynom kéne, és edzeni is mellette, vagy elég csak az edzés? (Nem akarok “bika lenni”, csak jobban szeretnék tetszeni magamnak.)

2023. jún. 17. 19:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
12%
Hát. Valaki mindjárt fog írni a kalória deficitről, én nem tudom mi az. Meg azt is fogják írni, hogy helyi zsírégetés nincs.
2023. jún. 17. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
17%
Szerintem leginkább zsírt kéne égetned, hisz a zsír alatt vannak kockáid. Ezt sok mindennel lehet csinálni. Kezdetben kardiózhatsz. Ha rászoksz a futásra az is jó, napi fél óra mondjuk. Ha sokat jársz túrázni, lehetőleg hetente többször tempósan, az is segíthet. Ha normálisan megtanulsz úszni és sokat úszol az is tud segíteni a kockahas elérésében.
2023. jún. 17. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Kockás hasad a kellően alacsony testzsírszázaléktól lesz. Hogy kinek hány százalék testzsírnál rajzolódnak ki a kockák, az teljesen egyéni. A kockás hashoz még különösebb izomtömeg sem szükséges. Rengeteg ember van a világon, akiknek hat kocka látszik a hasán, pedig nulla deka izom van rajtuk, csak szimplán soványak, alacsony a testzsírjuk. Ha most nem látszódnak a kockáid, akkor egy kis kalóriadeficiten alapuló diéta, aztán majd látszódni fognak. Ha edzeni is akarsz, és valamit el akarsz érni izomzatban és erőben is, akkor ismerkedj meg a progresszív súlyzós edzés alapjaival:

https://www.youtube.com/watch?v=blpfKaaSA2I

2023. jún. 17. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Csak kockás has kell? A többi izomcsoport meg nem edzenél?

Elég röhejesen néznek ki akiken egy deka izom sincs,de soványságukból adódóan van kockás hasuk,és ezzel pózolgatnak... Te is hasonló szeretnél lenni?


Szerintem jobb ha az összes izomcsoportod látszódik és úgy van egy izmos hasad. Ez nyilván nem pár hét alatt készülne el.. Edzés,megfelelő táplálkozás,pihenés.... Röviden.


Keress fel személyi edzőt.

2023. jún. 17. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
46%
Kajak rosszul vagyok már már ha ezeket olvasom: kalóriadeficit, progresszív súlyzós edzés, regeneráció, edzéstervezés... 😂
2023. jún. 18. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
23%

#5: Mivel ezek szükségesek a fejlődéshez... Azonban egy (tizenéves) full kezdő nem hinném hogy összetudná állítani ezeket. Az a képzett Személyi edző feladata..


Viszont ettől az RPE dumától én is falra mászok. 😂 Oké fontos tényező lehet. De ha bemegyünk egy konditerembe,és megkérdezzük mi is az a RPE skála,az ott kondizók 90 százalékának lövése se lesz. Még a haladók sem biztos.


Egy kezdőnek felesleges ilyen szakszavakkal dobálózni úgy se fogja tudni mik ezek. Csak felesleges billentyű koptatás.

2023. jún. 18. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
51%

"ha bemegyünk egy konditerembe,és megkérdezzük mi is az a RPE skála,az ott kondizók 90 százalékának lövése se lesz"

A kondizók 90 százaléka se nem izmos, se nem erős, úgyhogy ez nem egy túl jó példa. Meg azért ma már a haladók pont tisztában vannak az RPE-skálával vagy a RIR-skálával, mert a csapból is ez folyik évek óta. Itt most az igazi haladókra gondolok persze. Attól még nem leszel haladó, mert 15 éve jársz a terembe durrantani, pumpálni, fehérje turmixot iszogatni.

Tényleg a kalóriaszámoláson, az edzéstervezésen és a pihenésen kívül sok más nem kell ehhez a sporthoz, úgyhogy szerintem is fontos, hogy ezt itt sokan hangsúlyozzák. Én inkább azt nem értem, hogy minek kell regényeket írni, amit fél óra legörgetni. Ma már ezeket a kutya nem olvassa el. Az a komment, ami hosszabb három mondatnál, azt mindenki pörgeti is tovább. Minek minden kérdés alá novellát írni a dolgokról? Le kell írni az alapfogalmakat, amire szüksége van a kérdezőnek, aztán be lehet linkelni valami írásos anyagot, vagy videót, vagy podcastot, amivel ma már tényleg fosásig van az internet, aztán nézzen utána a kérdező a dolgoknak, és amire utánanéz, már képben is lesz mindennel, amivel kell. Persze lehet írni kamaradrámákat a progresszív túlterhelés sportelméleti sajátosságairól, csak senki nem fogja elolvasni.

2023. jún. 18. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem, aki olyan jelleggű mozgást végez és sokat sportol, akkor ha nem számolgat is lehetnek idővel kockái. Kisiskolásoknak is van, pedig azok nem számolgatnak, csak sportolnak. Persze nem napi 10 percet és nem játékból.
2023. jún. 18. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

Látok itt pár hozzáértőt, ezért kérdeznék.

Alapjátaton vékony nő vagyok, de a hasamon van egy kis háj.

Van esély arra hogy rendszeres edzéssel látszódjon ha másnem csak hogy minimálisan is de feszesedett/laposodott?

Anélkül hogy étrendet követnék.

Koszonom a válaszokat.

2023. jún. 19. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Biztos van. Aerobic, sok-sok futás gondolom segíthetne többek között.
2023. jún. 19. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!