Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Szerintetek ez jó teljes test...

Szerintetek ez jó teljes test edzésterv?

Figyelt kérdés

Fekvenyomás 4x5-6

Guggolás4x6

Evezès vagy huzodzkodas 4 széria

Vallbolnyomas állva rúd vagy2 egykezessel ülve 4x6-8

Bicepsz francia rúd vagy koncentrált 4x12-15

Koponyatörő 4x12-15

Edzés végén szokott menni has és leg extensions szuperszett



2023. jún. 23. 12:06
 1/5 A kérdező kommentje:

Bár mostanában kipróbáltam úgyis hogy felső alsó test felosztás ott felsőtest napon ugyanezek a felsőtest gyakorlatok mennek labnapon meg

Guggolás

Bolgár kitörès

Leg extensions

Leg curls

Ja és mennek néha dropsetek mindenből. melyik felosztás lenne jobb? Fèl ève edzek suylokkal teljes test felosztasban

2023. jún. 23. 12:12
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Teljes test edzésterv, szóval gyanítom, hogy heti 3 napról van szó.


Magával a gyakorlatokkal nincs baj, de, ha te heti 3 napon képes vagy 12 sorozatot guggolni és fekvenyomni, akkor ott az intenzitással baj van. Persze, lehet a volumennel is játszani, de minél több volument csinálsz annál kevésbé kell, hogy intenzív legyen az edzés.


12 sorozat guggolás és fekvenyomás rengeteg naturálban, márha bukáshoz közel edzel. Kétlem, hogy ezzel maximálisan tudsz regenerálódni és progressziót felmutatni, de javíts ki, ha tévedek.


Én lejjebb vinném 3 sorozatra, viszont megtolnám az intenzitást egy kicsit jobban. (intenzitás = használt súly = milyen közel vagy bukáshoz = RPE/RIR. Olvass utána ennek a 2 rövidítésnek)


A felsőtest alsótest felosztás ilyen szempontból jó ötlet lenne, de ott is úgy, hogy 3 sorozat guggolás és 2 sorozat leg curls (márha a leg curlsön a combfeszítő gépet érted). Így a feszítőd kap heti 10 kemény sorozatot, ami kicsit barátibb regeneráció szempontjából.


A dropszetteket pedig hanyagold. Nem jobbak, mint egy sima szett. Droppszettnek akkor lehet értelme, ha kevés időd van és sietsz. +gondolj bele, 3 teljes test edzés, abból pl ott van a bicepsz 1 edzésen 4 sorozat, amit gondolom megtolsz még 1 dropszettel. Heti szinten 12 sorozat + 3 dropszett bicepszre? Minek?


Így összegezve SZERINTEM rohadt sok a volumen és a felesleges munka. Ennél a sportnál a kevesebb néha több. Viszont, ha működik és tudsz ezzel fejlődni, akkor semmiképp se változtass.

2023. jún. 23. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válszt eddig úgy érzem bevalt nekem ez a volumen fejlődtem is sulyokban rendesen pár hónapja még 3 szériákat csináltam de aztán már kevèsnek èreztem és átáltam 4 sorozatra,igen közel edzek bukashoz a maxaimnak kb 75-85 százalékával
2023. jún. 23. 13:40
 4/5 A kérdező kommentje:
Bicepszre több ismétlést csinálok 12-15 körül a Maxom 65 százalèkával jelenleg
2023. jún. 23. 13:44
 5/5 anonim ***** válasza:

Teljes testes:

- A lábnyújtó (leg extension) fölösleges, ha van guggolás is, viszont lábhajlító (leg curl) jó lehet mert a guggolás jobban megy a feszítőre (és ugye a láebnyújtó is ezt edzi)

+ Szerintem nem feltétlen baj a 4 sorozat guggolás,a hogy az előző írta / Viszont, ha 3x edzel egy héten, akkor kisebbekre elég egy edzésen három sorozat (váll, tricepsz, bicepsz)


Osztott:

Sztem teljesen jó, kicsit a vádli hiányzik de nem mindenki edzi szóval akár így is jó lehet. Viszont arra figyelj hogy a heti sorozatszám itt is meglegyen.


Mind a kettő:

- Vállból nyomás az már sok első vállra ha van fekvenyomás is, sima oldalemeléssel szerintem jobban járnál

2023. aug. 30. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!