Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Magasabb 12+ ismétlések...

Magasabb 12+ ismétlések felett miért van jobban másnap izomlázam, izomérzetem, feszülés az izmokban? 10 alatti ismétlésszámnál nem érzem ezt.

Figyelt kérdés
2023. jún. 27. 10:12
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mert a magasabb volumen alapvetően nagyobb fáradtságot képes generálni a szövetekben. Vagy nem használsz 10 ismétlés alatti sorozatoknál akkora munkasúlyt, amivel megközelítenéd a bukást, 12 ismétlés fölötti sorozatoknál meg igen. Látatlanban nehéz ezt megmondani.
2023. jún. 27. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Sokkal inkább az lehet a háttérben, hogy a magasabb ismétlésnél intenzívebb az edzésed. Értsd ez alatt azt, hogy lehet, hogy a 12+ ismétlést bukásig viszed, amíg a 10 alattiakat pedig nem.
2023. jún. 27. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Mondok egy példát


Csinálok 4x15-17 saját súlyos tolódzkodást bukásig, azt érzem másnap, viszont plusz súllyal a 4x8-at szinten bukásig nem érzem úgy.


Izomépítés szempontjából melyik volt a jobb?

2023. jún. 27. 13:48
 4/7 anonim ***** válasza:
59%
Mindkettő jó volt. Tök mindegy, hogy mit érzel.
2023. jún. 27. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Az izomérzet valóban nem annyira mérvadó, mint azt sokan hiszik, szóval az, hogy Te érzel xy izmot, az még semmit nem jelent.


Tudok csinálni 100 fekvőtámaszt úgy, hogy érezzem a bedurranást, míg tudok fekvenyomni 100kg-al úgy, hogy nem érzek semmi bedurranást. Szerinted melyikkel fogok jobban fejlődni?


A saját testsúlyos edzés is rendben van, egy ideig. De, ha már most 15-17 megy saját testsúllyal bukásig, később mi lesz? Elfogod vinni 4x50 ismétlésig bukásig, mert azt jobban érzed? Abból az 50 ismétlésből az utolsó 2-3 fog számítani valamit izomépítés szempontjából.


Én nem bohóckodnék ilyenekkel. A plusz súllyal való tolódzkodás 6-8-as ismétléstartományban menjen, törekedj a progresszióra és kész.

2023. jún. 27. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm, valahogy így gondoltam én is.

Arra tudsz válaszolni, hogy mi a lényegesebb különbség a 6-8 és a 10-12 ismétlés között?

2023. jún. 27. 16:35
 7/7 anonim ***** válasza:

Semmi.

Mint ahogyan gyakorlatilag a 6 és 30 ismétlést között sem, HA ugyanaz az effort. Az izom nem tud számolni.


Azaz, ha elviszel egy 6 ismétlést bukásig, és elviszel egy 30 ismétlést bukásig, akkor az ugyanaz. A probléma általában ott szokott kezdődni, hogy amíg egy 6 ismétlést nagyon könnyen meg tudsz határozni, mint bukás, addig egy 30 ismétlést nem annyira.


Könnyebb 6 ismétlésben meghatározni a bukást, mint 30 ismétlésben. Minél magasabb az ismétlésszám, annál valószínűbb, hogy nem bukásig mész el. Legalábbis én mire 30 ismétlést megcsinálok, addigra megunom az egészet és sokkal valószínűbb, hogy ezért hagyom abba, nem pedig a bukás miatt.


6 és 12 ismétlés között nem lesz ekkora különbség. Egy 12 ismétlést bukásig meghatározni nem olyan nehéz és simán lehetséges.


Dolgozhatsz bármilyen ismétlésszám tartományban, de összességében elmondható, hogy minél magasabb, annál valószínűtlenebb a tényleges bukás. 6-12 ismétlés mindenkinek egy jó mutató lehet.

2023. jún. 27. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!