Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ez a típusú edzés mire jó?...

Ez a típusú edzés mire jó? Amikor valaki 4-5-öt nyom nagy súllyal és utána néha percekig sétálgat. Majd vissza

Figyelt kérdés
Segítsetek megérteni... Nő vagyok és eddig csak kardióztam meg órákra jártam, nemrég kezdtem el a gépeket is használni ebben az edzőteremben. Szóval ma leültem volna az egyik üres géphez és odajött egy kétajtós fickó és közölte, hogy ő ezen edz. Nyilván ha láthatóan foglalt, nem mentem volna oda. Oké, átmentem a másikhoz és fél szemmel figyeltem, mit csinál. Szóval nagy súllyal nyom néhányat, majd utána 0,5-1 percre elmegy sétálgatni, de volt, hogy percekre eltűnik egy másik gépre a terem másik végébe, majd vissza ugyanoda. Baromira érzékeny vagyok arra, hogy megsértek valami kondis szabályt, de asszem itt nem ez történt. Mástól nem láttam ilyet, h köredzésre kisajátít magának fél órára egy gépet (meg még nem tudom, mennyit). Légyszi világosítsatok fel, mi ez az edzés és mit fejleszt így?

2023. júl. 20. 17:06
 1/8 anonim ***** válasza:
90%

Lehet, hogy ő Mr. Szuperszett és egyszerre van itt is, ott is. Na ez a gáz kategória.


Van még egy eset, mikor valaki csak 4-5 ismétlést csinál, akkor magas intenzitással edz, kb. az egyismétléses max. 85-90%-ával. Ott valóban kell pár perc pihenő, hogy tudjad tartani nagy súly mellett a 4-5 ismétlés számot.

2023. júl. 20. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A nagy súllyal nem lehet egyszerre sokat edzeni, mert kikészül az izom, közben a szervezetnek fel kell dolgoznia hogy mekkora terhelést kapott, erre jó a sétálgatás. Közepes súlyokkal nincs ilyen helyzet, csak nagyon nagy súllyal.
2023. júl. 20. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg szuperszettben dolgozott, bár akkor sem értem, hogy miért nem szállhattál be hozzá, főleg úgy, hogy percekre otthagyja a gépet.. Mindegy, ilyen emberek mindig lesznek, őket inkább jobb kerülni és megvárni, amíg teljesen végez. Megspórolsz vele 1 felesleges "veszekedést".


A szuperszett azt jelenti, hogy 2 gyakorlatot pihenőidő nélkül csinálsz.


A másik eset, hogy valaki magas intenzitással edz (mint ahogyan az 1# is leírta), na ilyenkor 3-5 perc pihenő teljesen korrekt. Nekem is kell 5 perc, mire magamhoz térek egy keményebb combfeszítő+sissy guggolás szuperszett után.. :D

2023. júl. 20. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
67%

"in terms of chronic adaptations, resting 3-5 minutes between sets produced greater increases in absolute strength, due to higher intensities and volumes of training. Similarly, higher levels of muscular power were demonstrated over multiple sets with 3 or 5 minutes versus 1 minute of rest between sets."


Forrás:


[link]

2023. júl. 20. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A meleg is hozzátesz, hogy többet kell pihenni meg a nagy súly is.

Az izmot bukásig edzeni nagy súllyal nem ugyanaz mint közepes súllyal edzeni.

2023. júl. 23. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
én is sokat sétálgatok ket sorozat közt igaz nem foglalok be több gépeket de valahogy amikor a szívem pl ver mint az állat meg épp kifingattam magam egy sorozat alatt is akár,nem nagyon tudok ülve maradni,ücsörögni,muszáj levezetni"lesétálni"
2023. júl. 23. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Azért nem mindegy hogy valaki a 10kilós rudat nyomogatja ki vagy valaki 100kilóval nyom fekve

Azért egy 100 kilós fekvenyomásnál kell 2 sorozat közt hosszabb pihenő

2023. júl. 23. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Én is sokat pihenek 2 kör között, mert így tudok minden körben maximális erőt beleadni, ez teljesen normális és ha valaki komolyan edz, akkor pont nem fogja érdekelni, hogy ki mennyit vár rá, hanem normálisan végigcsinálja rendes pihenőidőkkel. De olyan is van, hogy szuperszettben használok 2 gépet, persze ilyenkor megengedem, hogy valaki becsatlakozzon.
2023. júl. 29. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!