Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Deficitben megállhat, visszaes...

Deficitben megállhat, visszaeshet a fejlődés?

Figyelt kérdés

Hatodik hete tart a zsírégetés, tényleg komolyan veszem, sikerült is 4 kilót fogynom minimális izomvesztés mellett. Arra ugyan számítottam, hogy ebben az időszakban nem lesznek nagy ugrások teljesítménynövelésben, de arra nem, hogy a korábban hozott számoktól is messze elmaradok.

Ez ilyenkor - diéta alatt - benne van a pakliban, vagy csak én tunyultam be (mondjuk a melegtől)?



2023. júl. 25. 22:11
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván normális, ha kalóriadeficitben csökken a teljesítmény, pláne ha a deficit drasztikus, vagy sokáig tart.
2023. júl. 25. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
29%
Nekem gyorsnak hangzik. Két hét négy kiló... nekem kb 5-6 hét volt minusz két kiló. Életemben először csinálom a deficitet. Hajszálnyit vagyok gyengébb talán.
2023. júl. 25. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Én április óta vagyok napi 5-600-as deficitben, és semmi ilyet nem tapasztaltam, hogy messze elmaradnék az eddigi teljesítményeimtől. Lehet a szénhidrát-zsír arányt el kéne billentened a szénhidrát javára, bár a leírásodból kb. semmi nem derül ki, így pedig nehéz segíteni.
2023. júl. 25. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
51%

Túl nagy a deficit, 2 hét alatt 4 kg rengeteg.

Így látatlanban, gondolom a CH-d is alacsony nagyon.

2023. júl. 26. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

2#, 4#

6 hete tart a diétája, nem 2.


Kérdező:


Én 16 hét alatt dobtam le 10kgot úgy, hogy egyébként sem volt rajtam olyan hűde nagy felesleg.


1600 kalóriát ettem (férfiként..), heti 5x edzettem, és naponta volt 20.000 lépésem és képzeld el, hogy még így sem gyengültem semmit. Erősödni sem erősödtem az egyértelmű, de gyengülni sem gyengültem, vagy csak 1-2 gyakorlatban egy nagyon minimálisat.


A gyengülés elkerülhetetlen kalóriadeficit mellett. 6 hét alatt, ha sokat gyengültél, akkor ott valami gond van és nem feltétlen az étrendben kell keresni ezt. Ez leginkább mentális dolog is. Egy kalóriahiányos állapotban duplán ott kell lenned fejben.


Sokak az első pár hétben még erősödnek deficitben, köszönhetően annak, hogy mentálisan általában sokkal jobban odafigyelnek mindenre. Precízebb étrend, motiváltabb edzések, stb. Az erősödés/gyengülés elsősorban egy idegrendszeri adaptáció, ezért is tudsz "erősödni" még diétában is az elején. Később természetesen ez lehetetlen, és kb 100% az esélye, hogy gyengülés és izomvesztés nélkül nem tudsz fogyni.


A deficit mértéke nem drasztikus nálad. 6 hét alatt -4kg kb. tökéletes ütem, főleg úgy, hogy az elején gyorsabban leugrik 1-2kg a vízvisszatartás miatt, stb.


Simán meglehet, hogy csak fejben nem vagy ott. Miket eszel 1 nap kalóriákat, makrókat tekintve? Hány kg és hány cm vagy?

2023. júl. 26. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Igen. Nekem elsodleges cel a fogyas volty szoval kb 4 eve deficitben edzek. Néha vannak csaló napok, vagx egyszeruen edzes elott nagyobbat, másabbat eszem és olyankor durván megugrik a teljesítmény
2023. júl. 28. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!