Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogyan tudnék ezek mellet hízni?

Hogyan tudnék ezek mellet hízni?

Figyelt kérdés
Segítséget szeretnék kérni edzéssel kapcsolatban! 20 éves vagyok 1 éve már dolgozom egy munkahelyen, ahol azért eléggé sokat kell mozogni, napi ilyen 15-25ezer lépést között. 65kg vagyok, 182cm magas saját súlyomat elbírom, „immel-ámmal” amikor csak tudtam edzettem, de mindig közbejött valami betegség stb stb. Sok kalóriát elégetek, ezek mellet kéne annyit ennem, amennyit elégetek, nyilván annál többet, hogy tudjak hízni! Szóval most elhatároztam rendszeressé fogom tenni! Na de ami a kérdésem lenne, mennyi edzés felelne meg ez mellet = cél tömegnövelés, kockhas ilyen 75kg-ig szeretnék menni. ( nem vagyok hízékony első edzési időszakomat elött 45kg voltam azóta tartom az elért 65kg-ot!) viszont akkoriban nagyon sok gyorskaját ettem. Most valamivel olcsón ahogyan lehet, egyedül élek, szóval most jelen pillanatban mérsékelnem kell a kaját mert nagyon drága! Szeretnék +kg-ot felszedni, izmosdoni tovább. Kérdésem az lenne, mit egyek ami a én esetemben hizlal, nem nagyon hízok, s olcsó is legyen, valamivel egészségesebb is, ( jól főzők ) bármit megcsinálok! SEGITSÉG!!! ( bocsi picit összecsapott lett, viszont most amikor írom éppen repülőtéren várok. )

2023. aug. 3. 19:00
 1/4 anonim ***** válasza:
51%

Szénhidrátforrás:

Krumpli, rizs, tészta, kenyér. Még mindig ezek a legolcsóbbak és semmi probléma velük, mindegyik egytől egyig jó szénhidrátforrás.


Fehérje:

Csirkemell, csirkecomb vagy valamilyen sertéshús, 1500-2000Ft/kg-ja körül kijössz belőlük (a csirkecomb még olcsóbb is, mint 1500, de nem hiszem, hogy jobban megérné, mert ez ugye a csonttal együtt van), ennél olcsóbban sajnos nem nagyon lehet összehozni a húst. Vagy, a csirkemáj is egy lehetőség lehet.

Illetve, tojás. ~850-1000 forint 10db tojás.


Zsírforrás:

Erre meg nagyon nem kell rápörögni, 0.5g/testsúlykg zsír legyen meg 1 nap minimum, mert annyi kell ahhoz, hogy a hormonháztartásod normálisan működjön, de 1g/testsúlykg felé nem mennék, mert semmi előnye nincs. A 0.5g/testsúlykg pedig nagyon könnyen meg van.


Ha nagyon nem szeretsz enni, vagy nincs étvágyad, akkor használhatsz minél több zsiradékot, pl húshoz több olaj, vagy akár a rizsre is önthetsz pár ml-t. Lehet okoskodni itt a dolgokkal.


Viszont, nem tudom, hogy a kalóriaszámlálással tisztában vagy-e. Érdemes lenne beleásnod magad a kalóriákba, makrókba, mert így a látatlanban nagyon nem bíznék abban, hogy minőségi izmot építek csak úgy, hogy össze vissza zabálok mindent..

2023. aug. 3. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Először ki kell számolni a kalóriaid, majd ezután a makroknak megfelelően enni és mellette edzeni. Ha ezeket betartod, hizni fogsz.
2023. aug. 5. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Vannak ilyen zab és egyéb szeletek amikből a kaloriadusabb 200 kaloria felett van. 2 ilyen bedob az ember és plusz 450 kaloria. De pl egy tasak kesudio vagy hasonló is hasonló kaloria. Ezeket könnyű megenni ha kevés az idő pluszban a főtt kajak mellet
2023. aug. 5. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Segítek egyszerűen, ugyanis hasonló cipőben jártam.


Ha jól főzöl tartsd amit eddig főztél. Ezekből is érdemesebb fehérje forrásokat fogyasztanod, mert nem zsírt hanem izmot szeretnél. Úgyhogy sovány hús mehet. Ha minden nap lenyomsz ebédre vagy vacsorára 250g csirkét valamilyen körettel kb az is elég és olcsó. Emellé jöhet egy hideg vagy egyszerűbb étkezés(szendvics, tojas stb), és…


És akkor ami nekem segített a kaja tartáson túl.

Ruházz be egy turmixra.


Egy nagy pohár víz, 20g lidl-s olcsó zab(a drága is ugyanaz, hidd el nekem), 1,5-2db banán, 25g nem cukros, nem csokis, hanem natúr mogyoróvaj vagy akar sima földimogyoró, ha bírja a gép.(abba tuti nincs más adalék) Ezekben sok a fehérje, nem egészségtelen és max a banán drága, annyit kibírsz. Ezt letolod napi 1x, de ha futja kétszer. 5 perc alatt 750 vagy ha 2x akkor 1500 kalória le is ment. Én tálba öntöm és fahéjjal megeszem. Nem finom, de nem is rossz, semleges és nem az a lényeg. Gyors reggelinek is király. Ha nem bírod a zsírt, mert vékonyabb testalkattal megeshet, akkor a mogyoróvaj lehet kevesebb és később növelheted. Remelem allergiás nem vagy semmire.

Heti 1 kg nal többet nem egészséges hizni, tehát ha azt veszed észre, hogy szaladnak a kilók, vegyél vissza.


Edzés:

Heti 2x lenyomtam 4x15 fekvőt szigorúan 1 perces pihenőkkel és 4x10 húzódzkodást szintén 1 perces pihenőkkel. Még csak kondi sem kell az elején a te korodban.

Én így mentem fel 60rol 70re, de alacsonyabb is vagyok nálad és szép szálkás izmaim lettek. Ha nem megy ennyi ismétlés, csináld kevesebbel, de egy percnél ne pihenj többet. Ha simán megy, akkor növeld.


Később mehet a kondi és finomíthatsz az étkezéseden, hátha lesz majd kicsit több időd.

Hajrá! Csak ne add fel, okosabb vagy hamarabb kezdett zavarni a súlyod, mint anno engem.

2023. aug. 7. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!