Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Miért lett divat ennyire...

Miért lett divat ennyire szidni a klasszikus osztott edzést? (bro split)

Figyelt kérdés

Lassan ott tartunk, hogy kb hülyének nézik azt, aki heti 1x edz egy testrészt attól függetlenül is, hogy tökéletesen működik neki évek óta.

Rengeteg ember gyúrta már ki magát, és gyúrja ki magát most is osztott edzéssel. Akkor mi a baj vele úgy konkrétan?

Én ha szétnézek nálunk a terembe, akkor nagyobb részt az osztott edzést végzőknél látok impresszív fizikumot.


Én magam 6 éve edzek. Osztottal kezdtem, most is azt nyomom. Közben kipróbáltam kb minden felkapott bontást.

A teljes test nekem abszolút nem jött be, olyan bemelegítés érzésem van a mindenre 1 gyakorlat jellegű edzéstől. Igénylem egyszerűen magát az érzést, hogy most rendesen leedzettem egy izmot. Illetve a legtöbb sablon teljes testes tervbne komplett testrészek hiányoznak, viszont ha belerakom azt is magamnak akkor iszonyú hosszú egy edzés. Illetve számomra az sem világos, hogy mondjuk egy tisztességes nagy súlyos guggolás, fekvenyomás, döntött törzsű evezén után még ki és hogyan nyom le mondjuk egy military press-t.

PPL nálam alapból kuka, normális életvitel mellett nem tudom ki jut le 6x egy héten a terembe.

Felső alsó már jobban tetszett, ugyanakkor itt is azt éreztem, hogy upper napon nagyon kezdtek elnyúlni az edzéseim, lábnál meg továbbra is számomra jobban esett ha egy héten 1x "leromboltam".


A bro splitben talán azt szeretem leginkább, hogy MŰKÖDIK ugyanúgy, az hogy most divat lett úgy nézni rá mint gyujtogatónak a vizes szalmára, az engen annyira nem hat meg személy szerint. Egy napon nem edzek olyan izmokat amik egy másik izom edzésébe bele segíthetnek. Egy edzés nem órákig tart, és még így is sokkal részletesebben meg tudok edzeni bármit, fel tudok hozni lemaradt izmokat stb. Maga az érzés is jobb számomra, amikor lerombolok egy izmot.


Miért divat szidni ennyire? Ha van egy heti össz volumened amit így is úgyis lenyomsz, akkor nem mindegy milyen a bontás?



2023. aug. 4. 13:17
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez az egész felosztás dolog úgy ahogy van, túl van lihegve és magyarázva. A legutolsó szempont, ami számítana, úgyhogy nem kell rajta rugózni. A heti összes intenzitás/volumen fog számítani, meg hogy legyen progresszió a gyakorlataidban, aztán ennyi.
2023. aug. 4. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
33%

Jó a bro split, nekem nem volt vele sose gondom.

Nekem a legjobban azok a kritikák tetszenek, amikor valaki azt írja/mondja, hogy "teljesen feleslegesen hagyod pihenni az adott izmot egy hétig". Azt a kritikusok nem veszik figyelembe, hogy az ember közben mondjuk ezer más dolgot is sportolhat (futás, úszás, biciklizés stb.), amikből szintén nem árt regenerálódni.

Tehát szerintem egy olyan embernek, aki a súlyzós edzést csak hobbiként, vagy más sporthoz kiegészítésként végzi, teljesen jó a bro split. Azoknak a versenysportolóknak nyilván nem jó, akiknek a súlyzós edzés adja az alapot (testépítők, erőemelők).

2023. aug. 4. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
48%

2#

Nagyon sok testépítő bro splitben edz még most is.



Kérdező:


Nincs semmi baj vele, csak mivel egyre többen hajkurásszák a minél optimálisabb edzést (miközben a kaja és alvás kuka náluk..), ezért divat lett azt, mondani, hogy heti 1x megedzeni 1 izmot az nem "optimális".


Igen, nyilván jobb, ha heti 2x edzed meg, de miért változtatnál csak egy tanulmány alapján, ha egyébként a heti 1-gyel is fejlődsz?

A tanulmányok még mindig csak azokra érvényesek, akik ott abban az időben részt vettek a tanulmányban.. És ezt nem értik meg az emberek.


Csinálja mindenki úgy, ahogy neki tetszik és amitől tud fejlődni/regenerálódni. Ennyi.

2023. aug. 4. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
65%
Én is bro split felosztásban edzek, mint nagyon sokan mások. Mondjuk úgy, hogy csak itt ezen az oldalon lett divat szídni a bro splitet.
2023. aug. 4. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Rengetegen tolják a bro splitet.

Én azt vettem észre inkább, hogy a netes felületen lett "divat" nagyon szidni, illetve a youtuberek részéről nagyon divat a teljes test/alsó felső/ppl.


De amúgy ez az egész bontás téma annyira túl van tolva, hogy hihetetlen. Érdekes mód arról nem beszél az átlag józsi, hogy alszik napi átlag 5 órát, vagy mondjuk hogy bevisz 1800 kalóriát 70g fehérjével és nem fejlődik. De valahogy a tökéletes, tudmányos bontást azt mindenki kutatja.


Az a bontás lesz amúgy SZÁMODRA a megfelelő, ami számodra hosszú távon fenn is tartható. Olvasgathatsz te akármilyen tudományos cikket, ha nem élvezed azt a bontást, vagy be sem tudod illeszteni az életviteledbe.

2023. aug. 4. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
37%
Ha már azt osztott edzéstervnél járunk, amúgy azt vágjuk, hogy a PPL is egy osztott edzés, csak mell-váll-tricepsz, hát-bicepesz, láb felosztásban?😅
2023. aug. 4. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Abban egyetértek a többiekkel hogy kicsit túl van tolva a téma. Már 1 hónapos kezdők is fölöslegesen túlbonyolított rendszert követnek ami max ahhoz vezet hogy fél év után abbahagyják az egészet.


Az hogy kinek milyen felosztás működik az sok esetben életstílus és preferencia kérdése, nincs 1 ami mindegyiknél jobb. Én személy szerint egy hibrid felosztást alakítottam ki magamnak és nekem ez jelenleg tökéletes, de nem biztos hogy másnak is beválna.


"PPL nálam alapból kuka, normális életvitel mellett nem tudom ki jut le 6x egy héten a terembe."

Mondjuk a Bro split szerintem időileg kb ugyan úgy 5-6 napra jön ki és ugyan rövidebbek az edzések de ugyan úgy idő az hogy eljuss az edzőterembe, személy szerint nekem szimpatikusabb a 4 nap egy héten és hosszabb edzések.

2023. aug. 5. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!