Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Verseny utáni "visszahízás",...

Verseny utáni "visszahízás", miért történik ez?

Figyelt kérdés

A minap láttam egy posztot, ahol meglepődtem, nem is kicsit. A versenyzésről mindenki előszeretettel posztol, de az utána lévő időszakról nem nagyon, pedig az is lényeges lenne, mert nagyon sokan azt gondolják, hogy egy versenyforma tartható.


Egy naturál amatőr "versenyző" 91kgról 2-3 hónap alatt 110kg-ra hízott vissza.


Ilyenkor miért van ez? Mármint, ha jól tudom 1100 kalórián volt már a legvégén a diétának. Ilyenkor a szervezete alacsonyabb kalórián működik az embernek? Gondolom így a szintentartása kb. 1700 kalória lehetett, aztán mivel az 1700 kalória is kevés, nem tartható, ezért gondolom a kalória is nőtt, de ennyire vissza tud hízni valaki 2-3 hónap alatt? Ezt hogyan lehet elkerülni? Mindenképpen vissza kell szedni ennyit, hogy helyreálljon a normál kalóriabevitel?


Azért érdekel, mert habár én nem versenyzek, de hasonlóan komolyan veszem, mint egy versenyző, és ez az étrendet tekintve sincs másképp. 1700 kalórián vagyok jelenleg, 173cm 72kg, testzsír%-ot szeretnék csökkenteni, de, ha ez ilyen áron működik, mint ahogyan fentebb leírtam, akkor lehet, hogy megelégszek a mostani 15%-os testzsírral..



2023. aug. 11. 19:51
 1/5 MadSeal ***** válasza:
87%

Egy versenyszárazság nyilván tarthatatlan hosszútávon, mert ha tartható lenne, akkor az azt jelentené, hogy az illető tudna még szárazabb is lenni.

Mivel verseny után kicsit többet eszik az ember, több vizet köt meg, több étel lesz benne, 1-2 hét alatt még óvatos étkezéssel is simán feljöhet egy 5kg, aminek a nagyja még csak nem is zsír.

Nyilván semmiképp sem kell elengedni teljesen a kaját, de valjuk be, egy ember, aki csontszárazon 91kg konkrétan még az 1700 kcal-on is éhezni fog, valószínüleg ennél jóval többet engedett meg magának. Persze ha több versenyen indulsz egymás után, lehet valamennyire tartani pár hétig egy brutál szárazságot, de ha nincs több verseny, semmi értelme magad tovább kínozni, hormonálisan és mentálisan sem lesz az ideális.

Ha fogyni szeretnél, simán vágj bele, legalább tovább tömegelhetsz majd, ha jobban leszáradsz. Az ember meglepődne, mennyi zsír van rajta, általában 2-3szor annyit kell fogyni egy bizonyos formához, mint amit elképzelünk.

2023. aug. 11. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem nem tudod így jelentősen befolyásolni az alapanyagcseréd. Egyszerűen mivel úgyis kokszolnak elhagyhatják magukat és bezabálhatnak, mert úgyis le tudják pucolni.
2023. aug. 11. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

1#

Közel sem volt csontszáraz 91kgosan, épp ezért is lepődtem meg, hogy ennyire "elengedte" magát a verseny után. 178cm mellé, úgymond egy nagyobb fogyás után ment versenyre, rengeteget fogyott. Csak nem tudom, hogy most így 178cm és 110kgosan mi a terv, merthogy már a 91kg sem éppen kevés a magasságához képest.


"Ha fogyni szeretnél, simán vágj bele, legalább tovább tömegelhetsz majd, ha jobban leszáradsz. Az ember meglepődne, mennyi zsír van rajta, általában 2-3szor annyit kell fogyni egy bizonyos formához, mint amit elképzelünk."

Igen, ez a terv. 2 éve már edzek, de nagyon sok mindent elrontottam, legfőbbképpen azt, hogy már egy eleve "zsírosabb" formára kezdtem el izmot építeni, 8 hónap alatt +10kg..

84-ről 72kgra mentem le pár hónapja, de még mindig soknak látom így belekezdtem egy amolyan "round 2" szálkásításba.. :D Remélem év végére értékelhető dolgot tudok összehozni testzsír%-ot tekintve. Nyilván az izomtömeg nem orbitálisan nagy, de hát a hibáiból tanul az ember.. 2 év edzés majdnem "kuka", de nem baj, innentől okosabban kezdek neki a dolgoknak.

2023. aug. 11. 20:18
 4/5 anonim ***** válasza:
80%
Mi verseny utan 8-10 kgot felkaptunk par nap alatt, de az nagyreszt csak viz volt. Bar mi par%tzsn voltunk meg nem naturba. Az, hogy 2 honap alatt felszed egy csomo zsirt verseny utan az nem normalis dolog hanem csak elengedte magat
2023. aug. 12. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Erre a specifikus esetre nem térnék ki mert nem tudok semmit az illetőről.


Általánosságba ha valaki versenyre megy akkor 10% zsír alá szoktak menni, ha valaki koxol akkor 5% körülre. 10% alatt viszont nem lehet fejlődni, ezért szoktak visszaugrani olyan 15% körüli tzs re off szezonban.


Amiért nem posztolnak erről az egyszerű, nem ezt akarja a legtöbb ember látni, mert ez nem "impresszív".


Ha valaki nem megy versenyre teljesen felesleges túl szárazba átmenni, főleg naturálba nem.

2023. aug. 12. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!