Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Szálkásitásnál már az első...

Szálkásitásnál már az első héten kéne látnom a változást?

Figyelt kérdés

Üdv. KB 8 hónapja tömegelek de nagyon sok zsír feljott. 65kg rol 83ra nőttem. 176 cm magas 32ffi kB 25% tzs. Eddig kB 2500 kcal mellett tomegeltem de akkor nem számoltam annyira pontosan mint most. 2500 kcal mellet sikerült ennyire elhíznom. 10 napja szalkasitok, 1800 kcal a napi bevitelem, de a mérleg szerint nem változott a súlyom, tükör sem mutat mást. Nyilván nem vártam csodát 10 nap alatt, de gondoltam, hogy legalább-1 kg. Tdee calculator szerint kB 1600 kcalt kéne bevinnem, ami szerintem elég kevés. Heti 4x 1orat vagyok teremben, azon kívül szinte végig ülve töltöm a napot munka miatt. Kcalt biztosan jól merem, meg a kókusz sprayt is külön lemerem okosmerlegen. Makrok: 174 fehérje 170 ch 46 zsír.


Azoktól kérdezem akik már több szalkasitast végig csináltak, kell idő még, hogy beinduljon a fogyás? Vagy már rég kellett volna csökkennie a súlyomnak?


Esetleg vigyem le a kcalt 1500-1600ra?


2023. aug. 17. 20:37
 1/4 anonim ***** válasza:
42%

Én 177 cm vagyok és 85 kg, tehát közel olyan, mint te. 2200 kalóriával diétázok hónapok óta és kéthetente megy le 1-2 kg, szóval nem értem, te hova akarsz lemenni 1500-1600 kcalra. Még az 1800 is kevés.

Amúgy nem, nem kéne látnod az első héten a változást. Egy hét az semmi.

2023. aug. 18. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
42%
Mondjuk az fura, hogy a plusz víztől még nem szabadultal meg, azzal az elejen le kellett volna mennie legalább egy kilonak.
2023. aug. 18. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

semmit nem jelent 1-es hogy te mennyi kcallal diétázol

lehet aktívabb életet élsz, lehet gyorsabb az anyagcseréd, lehet nagyobb az izomtömeged, stb

bár számomra is fura az az 1800kcal de néha van ilyen

kérdező heti átlagsúlyt kell nézni, így 1hét nem elég idő ahhoz hogy következtetést vonj le a kcalbeviteleddel kapcsolatban.

minden reggel mérd meg magad wc után, de még reggeli előtt, jegyezd le a súlyod és a hét végén vonj átlagot.

ha hétről hétre csökken a heti átlagsúly, akkor jó úton jársz.

2023. aug. 18. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem értem a válaszolókat.. Miért lenne fura, hogy 1800 kalóriával nincs változás? Szimpla matek.


Tegyük fel, hogy a kérdező napi aktivitása közel azonos minden nap.


8 hónap alatt felszedett 18kgot, mindezt 2500 kalórián.

+1kg súly a mérlegen -> +7.000 kalória

8 hónap alatt +18kg -> átlagban 1 hónap alatt +2,25kg, ami azt jelenti, hogy ez nagyjából körülbelül 500-600 kalóriás többletet jelentett. (hisz +200-300 kalória többlet havi +1kgot jelent a számokat nézve -> 7000 kalória/30 nap)


Szóval egyáltalán nem meglepő, hogy nem fogyott semmit a kérdező.

2500-ról csökkentettél 1800-ra. Ha levonjuk az 500-600 kalóriát, akkor is kijön, hogy a szintentartód nagyjából 1900 kalória naponta. Szóval, ha heti fél kg-ot szeretnél fogyni is muszáj 1400-1500 kalóriára lemenned.


Ezt viszont nem ajánlom, szóval az egyetlen megoldás, hogy növeled a napi aktivitásod. +kardió is szóba jöhet, de én nem ilyen szempontból közelíteném meg a dolgot. Pl.: lépésszám követése. Kezdj napi +5.000 lépéssel és fokozatosan növeld. Kocsi helyett sétálj a boltba, parkolj messzebb a munkahelyedtől, stb.

Olvass utána a NEAT-nek.


A kalóriák meg valóban kevésnek tűnnek, de én ugyanebben a helyzetben vagyok. Heti 4-5 edzés és napi 20.000 lépés mellett férfiként 1600 kalórián tudok csak fogyni. 2500 kalória nekem szintén egy 400 kalóriás többletet jelent. Sajnos ebben nagyrészt genetika van. Van, aki 3500 kalórián sem tud hízni 0 napi aktivitással, és vagyunk mi, akiknek különösen oda kell figyelni, hogy ne szálljanak el a dolgok.. Ez ilyen, ezzel nem tudsz mit kezdeni. Ezt dobta a gép.

2023. aug. 18. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!