Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Egyetem mellett(matematika...

Egyetem mellett(matematika szak), mennyire fér bele az edzés?

Figyelt kérdés
2023. szept. 6. 19:53
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Én egyetem (mérnöki kar) mellett voltam az eddigi legjobb formámban mind izomtömeg, mind erőszint tekintetében. Simán volt időm heti négy edzésnapot beiktatni. Napi 8-12 óra meló, család, gyerek, háztartás, napi ügyintézés, napi teendő mellett inkább kérdéses az edzés, hidd el.
2023. szept. 6. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
csak pl szálkáítani, és edzés után, hogy van még kedved tanulni? ma is pl matematikai logika óra után zsong a fejem..
2023. szept. 6. 20:07
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

ha nem vagy elhízva tök felesleges szálkásítgatni

nyomjad az edzéseket, tarts egy szintentartásnyi kcal körüli fehérjedús étrendet, így lesz energiád edzeni, tanulni, szociális életet élni

2023. szept. 6. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
70%
Ilyen az élet. Ilyen élethelyzetekben derül ki, hogy mennyire integráns része a hétköznapjaidnak az edzés, milyen céljaid vannak benne, hol helyezkedik el a prioritási listádon, meg ilyenek. ZH héten, vizsgaidőszakban, szakmai gyakorlat során fingani nem volt időm, napi 5 órákat aludtam, mégis megoldottam, hogy heti háromszor-négyszer 40 percet tudjak edzeni, mert számomra ez a sportág ennyire fontos. Most szerinted 8 ledolgozott kőkemény hajtós munkaóra után gyereknevelés, vásárlás, postára járás, autószerviz intézés mellett mennyire zsong a fejem estére? Mégis heti háromszor-négyszer megfogom a vasakat, és tolom az edzést, mert ez az életmódom egyik alappillére.
2023. szept. 6. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
54%
Arra van időd, amire szeretnél időt hagyni, a többi csak kifogás.
2023. szept. 6. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
32%

"Arra van időd, amire szeretnél időt hagyni"

Ez nyilván azért a másik véglet, ez is azért erős túlzás. Én rohadtul szeretném, ha lenni heti hétszer 3 órám sportolni, hidd el, imádnám, egy álom válna valóra, de ez akkor lenne megoldható, ha ott hagynám a jól fizető munkahelyemet, a feleségemet, a gyerekemet, aztán elköltöznék anyámhoz. Inkább azt mondanám, hogy nem igazán elképzelhető olyan élethelyzet, amibe hobbi szintű edzésből ne férne bele minimum heti két-három alkalom. Heti két-három alkalommal már tökéletes teljes testes edzést lehet programozni, mellette az ember odafigyel a progresszióra, a regenerációra, a kajára, aztán nagyon jól lehet kinézni, meg nagyon erős lehet lenni.

2023. szept. 6. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

6#

Nyilván, vannak prioritások, és ezzel nincs semmi baj.


Én jelenleg fiatal vagyok, nincs semmi dolgom a munkán kívül.

Később, ha jön a család, tudom,hogy nem fog az edzés hatalmas prioritásokat élvezni, épp ezért most csinálom, fejlődök amennyit lehet, később meg szintentartásra simán elég 2 edzés is/hét.


De abban is biztos vagyok, hogy család, munka, gyerek mellett is lesz időm edzeni, mert, ha kell, akkor éjfél után is leedzek hulla fáradtan még akkor is, ha az az edzés nem fog semmit érni. Egyszerűen csak azért, mert fontos számomra ez.


Az utóbbi válaszom leginkább arra irányul, aki simán tölt a telefonján 2-3 órákat munka után és pörgeti az instát, tiktokot, de Ő valamiért mégis azt mondja, hogy "Neked könnyű, van időd edzeni."

2023. szept. 7. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem személy szerint nem fért bele, mérnöki szakon. Legalábbis nem az utolsó 2-3 félévben. Se pénzben, se időben, se energiában. Itt az időt az evésre, kajakészítésre értem. De remélem neked összejön.
2023. szept. 7. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Siman belefer, en meg meloztam is suli meg edzes mellett. Nyilvan faraszto. Hat ha igy allsz hozza hogy van e meg kedv akkor engedd is el 😅 Arra van ido amire akarod. Soxor kedv nelkul kell csinalni hulla faradtan a dolgokat.. de ha kenyelmeskedsz akkor abbol nem lesz semmi.
2023. szept. 8. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Meg lehet oldani, ha jó agyad van, akkor menni fog. A matematika szak szerintem nem is magolós, nem hiszem, hogy sok szakirodalmat kell bebiflázni, gondolom inkább feladatmegoldások, bizonyítások vannak, azokat meg van aki egyből vágja, nem kell egész nap a könyv felett ülni vele.
2023. szept. 9. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!