Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Testepites epitoipar mellett?

Testepites epitoipar mellett?

Figyelt kérdés

19eves vagyok 180centi kb 70kg

Reggel 5:30tol kb este 6ig dolgozok

Tomegelnem kene +edzeni munka mellett szerintetek lehetseges?

Napi 3400kaloriat viszek be kb eleg annyit?



2023. márc. 30. 07:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
92%
Esélytelen, kimerítő meló az, én is csináltam, reggel indulunk, hajnalban keltem, leedzettem. Olyan dögfáradt voltam, hogy az valami iszonyat. Nem élet az úgy, hidd el.
2023. márc. 30. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
79%
Az a munka jellegétől függ. Ha te vagy a málhásló a csapatba, felejtsd el a gyúrást.
2023. márc. 30. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
86%
Fizikai munka esetén főleg az számít, hogy mi a meló. Én például érettségi után 6 évig kertépítőként dolgoztam. Nyilván nem volt mindegy, hogy adott napon csak 8-9 órában metszettem, füvet nyírtam, kisnövényt ültettem, öntöztem, vagy B napon 11-12 órában ástam, követ lapátoltam, talicskáztam, támfalat raktam, virágtartó elemeket cipeltem, csákánnyal a betonalapot ütöttem, gödröt fúrtam. A napon az első időszakban még csak-csak volt erőm műszak után edzeni, de szerinted B napon volt? Így is minenem fájt, állandóan volt egy-két sérülésem, így sem tudtam regenerálódni. Akkor szerinted mi lett volna, ha még a progresszív súlyzós edzést is erőltetem? Azt értem volna el, hogy a darab kifacsart citrom lennék, aki se a konditeremben, se a munkában nem tud érdemi teljesítményt nyújtani, márpedig utóbbi nagyon nem mindegy, mert abból élsz, abból keresed a pénzed, abból tartod fenn magad (vagy a családod). Nehéz fizikai munka mellett még gyilkolni az amúgy is lestrapált izomszöveteket, izületeket, porcokat, szalagokat a konditeremben egy mozgásszervi öngyilkosság. Ráadásul én például olyan cégnél dolgoztam (kettőnél is), ahol rohadtul nem volt kaja szünet, jóformán egész nap le se álltunk. Arra volt idő, hogy a suttyók 2-3 perc alatt elverjenek egy szál töltött cigit, aztán lehetett nyomni tovább, 2-3 perc pedig nekem nem volt elegendő arra, hogy normális étkezést folytassak.
2023. márc. 30. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Én csináltam egy ideig, de rendkívül kimerítő, hosszútávon majdhogynem összeegyeztethetetlen a kettő. Látványos fejlődést nehéz elérni ha egész nap húzod az igát, mert építőiparban nem igazán van időd kajálni, plusz leterheltek lesznek az izmaid, nem lesz olyan hatékony az edzés.

Amióta szellemi munkát végzek, sokkal gyorsabb és látványosabb a fejlődés, az étkezésem pedig tűpontos és kiegyensúlyozott, mert van időm főzni és enni is, nem csak dolgozni.

2023. márc. 30. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
47%

Én is építőipar, kőműves, lehet azt okosan is csinálni és nem kell hullafáradtnak lenni minden nap, ez ilyen városi legenda.

Homeosztázis

Az izomzatod hozzászokik ahhoz amit rendszeresen kap.

Nekem meg se kottyanik a napi meló, kivéve nyáron a 40fokban…

2023. márc. 30. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Vannak mindig kivételek, akik nehéz fizikai munka mellett is tudnak jó formát hozni, jó regenerációval. Ők nagyon kevesen vannak, és még kevesebb köztük a naturál, de tényleg vannak kivételek.
2023. márc. 30. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Hat amugy komuves melot nyomok azert vannak szopos napok de hulye en se vagyok hogy megszakadjak melo helyen, kajalni tudnek normalisan mert van egy ilyen 40 50p kaja szunet meg tudnek vinni normalis kajakat serulesem nem volt meg nem faj semmim mert oda figyelek mit hogy emelek , szerintem lenne meg erom edzeni is mert mar nagyon nyomnam😂 es valtoztatni akarok a kinezetemen
2023. márc. 30. 15:16
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

en 12órába rakodtam mosógépeket hűtőket csak úgy ömlött be az áru molnár kocsival egész nap rohangálni velük 100kilos szarokkal megrakodva,naponta kb 1500 nagyháztartási gépet kellett megmozgatni kézzel,amit ha csak 80-90kiloval szorzok is szép szám.

Én nem vagyok naturál,de még ígyse volt rengetegszer erőm lemenni,heti 2re visszacsuszott,hétvégére, akkor mondjuk meg kamilláztattam a talpam mert kiégett a súrlódástól ahogy egész nap toltam a 100kilos ge.ciket magam előtt vagy száz méteren,szóval hétvégen se volt kedvem edzeni,de heti 2őt ekkor is lehoztam azért sőt volt hogy lábedzésből mentem oda aminek igy utana gondolva nem sok értelme volt.

Nagyon nehez így edzeni főleg fejlődni,szerintem naturálban nem lehet,heti 1-2edzés ha belefér szabadnapon azt told meg és kész

2023. márc. 30. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Jó de a kőművesmeló korántsem akkora szopás mint a mosógépnpakolás.
2023. márc. 30. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
akkor meg húzzon le edzeni!😂
2023. márc. 30. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!