Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Tömegelni szeretnék. Fehérjepo...

Tömegelni szeretnék. Fehérjeport dextrózzal vagy maltodextrinnel keverjem?

Figyelt kérdés
Szeretnék tömegnövelőt összeállítani, de nem tudom mi a kettő közti különbség...

2023. szept. 10. 20:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
68%
Mennyi a napi kalóriabeviteled?
2023. szept. 10. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
A kalóriabevitelem nem is lenne olyan vészes, csak az a gond hogy nagyon pörgős a munkám, illetve napi 4 órát utazom a melóba és vissza, szóval valami könnyen fogyasztható kéne...
2023. szept. 10. 21:00
 3/12 A kérdező kommentje:

Zabliszt esetleg nem lenne jobb?

Nem szeretnék cukorbeteg lenni...

2023. szept. 10. 21:00
 4/12 anonim ***** válasza:
48%
Ahogy elnézem a kémiai összetevőket, mintha kenyérre lenne szükséged.
2023. szept. 10. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
50%

Bírom az 1. válaszoló legendás kérdését, hogy "Mennyi a napi kalóriabeviteled?"😆😆

Mintha tudnánk a kérdező napi aktivitását, vagy tudnánk milyen gyors az anyagcseréje... Azon túl a kérdező, nem írt se testmagasságot, sem testtömeget. Szóval, ha ideírja a kérdező, hogy napi 3000 kcal, azzal az infóval így, kb. semmire nem megyünk.


Amúgy én fehérje + darált zabpehely kombót iszok, de ha csak ezek közül lehetne válsztani, én szőlőcukorral innám.

2023. szept. 11. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 MadSeal ***** válasza:
100%

Ha a kalóriabevitel nem vészes, maradnék a sima kajánál, ha kompakt kell, a szendvicsek elég jó megoldás, csak a legtöbben le vannak ragadva a parizernél. Kiflibe, bagettbe (akár felére vágva), zsömlébe stb. mehet 100-200 gram hús, megkenve kis szósszal ízlés szerint. Hozzá valamilyen zöldség, ha tényleg szűkös a hely, akkor mehet akár bele is, de akkor csak valami kevésbé lédús. Lehet akár melegszendvics formában is (akár az előbb említett pékárukból), nyilván addigra nem lesz meleg, de ha nem sütöd túl, túl kemény se lesz, változatosságnak is néha jó, meg kisebb az esély, hogy széthullik.

Sok variáció van, én a turmixokat meghagynám azoknak, akiknek tényleg több kalóriát kell bevinni, mint amire képesek lennének.

2023. szept. 11. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
59%

Próbálgasd ki, melyik iható a számodra egyáltalán.


De a legjobb és legihatóbb sztem a banánturmix lenne, ha abba raksz fehérjeport, a banán szintén fasza c-forrás, és a cukortartalma miatt edzés utánra is tökéletes, de ez elmehet reggelinek is. Vagy simán iszol 2 deci frissen préselt gyümölcslét és külön fehérjét.

2023. szept. 11. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Lazy Lover ***** válasza:
28%
Cukrokat kerüld inkább zabliszt vagy rizsliszt menjen
2023. szept. 11. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek a tanácsot, végül zablisztet vettem.

Nemsokkal kerül többe és tele van hasznos tápanyaggal.

Ahogy elnéztem a dextróz kb a kristálycukorral van egy szinten...

2023. szept. 12. 16:39
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

"Ahogy elnéztem a dextróz kb a kristálycukorral van egy szinten"

Nem, a dextróz az tiszta (pontosabban 80-90% körüli) szőlőcukor, a kristálycukor nagy része szukróz, de msot ebbe ne menjünk bele...

A dextróz edzés után belefér, amúgy kerülni kell. A kristálycukrot meg mindig.

2023. szept. 12. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!