Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » A halálséta jó gyakorlat...

A halálséta jó gyakorlat lenne combhajlítóra?

Figyelt kérdés

A leírásban törzsgyakorlatként emlegetik, nekem inkább combhajlítónak tűnik. A kitöréshez hasonló, csak itt nem beleguggolsz, hanem kb egy felhúzást csinálsz.

https://www.youtube.com/watch?v=ZGchgrQLfno



2023. szept. 14. 20:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
94%

Ez egy sima hip hinge (csípőhinta) mozdulat/mozgásminta, amit a csávó teljesen indokolatlanul sétálva végez, ráadásul kézisúlyzóval, ami progresszió szempontjából nagyon hamar limitáló tényező lesz. Ennek így semmi értelme. Ha a combhajlítódat akarod célozni, akkor még mindig valamilyen rudas felhúzás-variáció (konvencionális deadlift, merevlábas deadlift, RDL), vagy lábhajlító gép.

2023-ban már tudjuk, hogy mi a jó, és mi a felesleges ökörség, senkinek nincs szüksége új és látványos csodagyakorlatokra, amiket igazából senki nem csinál, aki izmos és erős, még a videóban szereplő csávó se, csak a videó kedvéért a megtekintések végett.

2023. szept. 14. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

ez nem is comb hajlító gyakorlat hanem alkar gyakorlat mert kb egy hét után akkora súlyzót kéne használnod a combhajlítód terheléséhez ami már vagy nincs a terembe vagy gurtnival se birod el


ezzel a gyakorlattal progressziot elérni és hosszab távon fentartani értelmezhetetlen 🤣

2023. szept. 14. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
100%
Halálséta xDDDD Miért ez a neve? A halál biztos nem ilyen nyomorékan sétál. Vagy halálosan béna, vagy halálos lesz pár hét alatt ez a gyakorlat xDDDDD
2023. szept. 14. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Death march angolul, tudsz jobb fordítást?


Igen, csinálok felhúzást, de a kiegészítő gyakorlatok is fontosak.

2023. szept. 15. 01:49
 5/13 anonim ***** válasza:
Ha valaki nem egy profi koxos testépítő, akkor nehezen tudom elképzelni, hogy a sima merev lábas felhúzás és a lábhajlítás páros, ne lenne neki elég combhajlítóra. Nem kell ezt ennyire túlgondolni, buta gyakorlatokat, meg pláne nem kell csinálni!
2023. szept. 15. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
16%
Inkább ősedzést kellene csinálj (Neander-völgyi ember mozgásmintájára kifejlesztett edzőprogram, kiegészítve némi súllyal). Majomrúgás lehet még jó gyakorlat neked
2023. szept. 15. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
39%
Ez egy baromi jó gyakorlat lehet, én még csak helyben csináltam, ilyen mérlegállasos deadliftet, de derékra nagyon megy, combhajlítóra nem tudom. Mindenképp kipróbálom. :)
2023. szept. 15. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
A fejlődéshez rengeteg volumen kell, azt meg csak merevlábas felhúzással nem lehet bevinni.
2023. szept. 15. 19:20
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

"rengeteg volumen kell, azt meg csak merevlábas felhúzással nem lehet bevinni"

Merevlábas felhúzással és lábhajlító géppel bőven be lehet vinni annyi volument, amennyi a combhajlítód fejlődésének kimaxolásához kell. Ha te nem vagy izmos, szarok a lábaid, akkor nem a videóban szereplő értelmetlen sétálás fog rajtad segíteni, hanem valahol máshol van a hiba.

2023. szept. 16. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

#8

Nem is értem ezt a mondatodat. Miért ne tudnál bevinni merev l. felhúzásból és lábhajlítóból elég volument a combhajlítódra? Ha megcsinálsz a kettőből együtt heti 10-12 munkasorozatot, akkor eléggé valószinűtlen, hogy ne fejlődjön a combhajlítód. Ahogy már írták előttem, ha ennek ellenére mégsem fejlődik, akkor nem a gyakorlataiddal van a hiba. Lehet az étrended rossz, és erre nem a buta gyakorlatok jelentik a megoldást.

2023. szept. 16. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!