Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Amiatt nem izmosodnék, mert...

Amiatt nem izmosodnék, mert keveset eszek, vagy mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

Feltűnt, hogy nem haladok semerre sem..


2 éve edzek, de többet vártam volna el magamtól fejlődés terén.


3 évvel ezelőtt kezdődött az egész, de abból 8 hónap csak a fogyás része volt, -35kg.


Edzés: Heti 8-10 sorozat, bukásig/bukástól 1 ismétlésre megállva


Regeneráció: Napi 9-10 óra alvás. Azért ennyi, mert elég gyakran felébredek az éjszaka folyamán, így próbálom ezt kompenzálni, hogy minél többet alszok. A tényleges alvásidőm 8 óra mindig megvan.


Kaja: 2000 kalória körül eszem, 2g/testsúlykg fehérje, 0.5g/testsúlykg zsír, a többi pedig ch. 170cm, 70kg vagyok jelenleg és mondhatnátok, hogy kevés a kalória, de nem annyira, mert 2300 kalória nálam már egy +200-zas többletet jelent. (pedig elég magas a napi aktivitásom, 15-20 ezer lépés, heti 4 edzés)


Viszont én mégiscsak a kalóriára tudok gondolni, hisz edzést tekintve a 8-10 sorozat nem létezik, hogy kevés lenne, illetve alvás is úgy ahogy rendben van.. De ha ennél többet eszem, akkor hízok, és kötve hiszem, hogy a havi +1kg az mind izom lenne.. Ennek a 90%-a is zsír + víz jobb esetben.



2023. szept. 22. 18:23
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Sok az adat, de mégis kevés és nem látjuk az edzést és az életed.

Először is saját tapasztalat alapján (nyilván lehetünk ég és föld genetikában) én sokkal kisebb voltam nálad, de 2000 kalória nagyon kevés volt még nekem is. Edzéssel szinte biztos, hogy neked is kevés.


De ha ilyen jól tudod monitorozni magad és látod, hogy ennyi étellel +1 kg jön fel, akkor állítsd be az adagod, hogy havi negyed vagy fél kiló jöjjön fel, vagy csak annyit egyél, hogy a mérleg mindig egy picit többet mutasson. Így normális edzés mellett nem tud feljönni nagy mennyiségű zsír, viszont fejlődni fogsz.

2023. szept. 22. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Sok infót írtál, de igazából nem tudunk semmit a kajádról, edzésedről.


" mondhatnátok, hogy kevés a kalória, de nem annyira, mert 2300 kalória nálam már egy +200-zas többletet jelent."


Ezt így konkrétan miből gondolod?

2023. szept. 22. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ide figyelj drága öcsém! Több tészta kell, attól jön a színhús.

2000 kalóriádat csapd fel 3200-re, sok tészta menjen. Nem csirkét kell brokkolival ropogtatni alkonyattól pirkadatig. Mellé animal PAKK vitamincsomag mehet egész évben, kreatinnal nyakon öntve, tisztességessen töltsd be magad először.


Üdv

Jenő

168 cm

123kg

Kar: 51

Kár: 20

Naturál erőemelő, erősember. Légifavágó

2023. szept. 22. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
2000 az egy kemény fogyókúra nálam, pedig nem vagyok egy nagy darab ember. 2500-al próbáld ki, nyilván nem leszel izmos ha éhezel
2023. szept. 22. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

2#

Onnan, hogy 1 hónapos átlagban 2300 kalória +1kgot eredményezett.

2023. szept. 23. 07:35
 6/7 anonim ***** válasza:
2300-at hány hónapig tesztelted? Amikor elkezdesz többet enni megugorhat felfelé a testsúly de aztán beáll
2023. szept. 23. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
1-1,5 hónapig. Egy kisebb szálkásításból tértem volna vissza szintentartó kalóriára (legalábbis azt hittem, hogy a 2300 szintentartó lesz) mert 4 hónap deficit után kiégtem a dolgokból és kellett egy kis szünet.
2023. szept. 23. 11:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!