Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Merre tovább? Ilyen áron Ti...

Merre tovább? Ilyen áron Ti versenyeznétek?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy genetikailag a szervezetem rettentő kevés energiát éget el.


173cm és 75kg vagyok jelenleg (férfi). Pár évvel ezelőtt volt rajtam +20kg felesleg, amit otthoni edzéssel leadtam elég rövid idő alatt (kicsivel több, mint 4 hónap), majd jött a konditerem.


Az utóbbi fél évben megszabadultam 8kgtól, viszont nagyon nagy szenvedések árán, mert rohadt alacsony kalóriaszintre le kellett mennem és valami borzasztóan magas volt a napi aktivitásom is mellé.

Számok szerint:

1600 kalória, 1 óra kardió + 10-15 ezer lépés naponta ÉS még így sem volt meg a heti fél kg mínusz átlagban.


Imádom ezt a sportot, versenyezni is szeretnék majd, de így nagyon elgondolkozom, hogy ezt az ötletet el kellene engedni.


Nekem most egy sima fogyás is olyan, mint másoknak egy versenydiéta.. A cél 65-67kg volt (egy szálkásabb fizikumra hajtottam), de már 70kgnál 1600 kalórián sem változott a súlyom és ez volt az a pont, ahol azt mondtam: elég. Abbahagytam, vissza is jött 3-4-5 kg, mert 1600 kalóriát tartani nem lehet, főleg nem napi 1 óra kardióval és 10-15 ezer lépéssel... A pozitívum, hogy az edzések jobban mennek legalább.. Nyilván meg is látszik, vizesebb vagyok sokkal, hasam is zsírosabb, amit mentálisan nagyon nehéz feldolgoznom, pedig tudom, hogy egy versenyszezon után van, akire +10kg is visszamegy rövid idő alatt.


A kalóriákat nem számolom el, egyszerűen ennyi az annyi, már beletörődtem. Voltam pajzsmirigy értékeket nézetni, ahol az értékeim majdhogynem tökéletesek voltak, egyedül az ft3 és ft4 érték volt egy kicsit kevés, de még az is a referenciaértéken belül volt. Valahol a BMR értéknél van elcsúszva a dolog nálam, mert elméletileg, ha a BMR értékét eszi meg valaki, az 100%, hogy deficitben lesz, hisz rámennek még a napi mozgások. Szóval, aki BMR értéket eszik és egész nap csak ül, az is kalóriadeficitben lesz. Ezzel szemben én elméletileg még a BMR értékem alatt is ettem kicsivel, mellé rengeteg mozgás, és semmi. (mármint a semmit úgy értsétek, hogy 81kg és 74kg között -0,5kg megvolt heti szinten átlagban, és onnantól lett valami, ami miatt nem ment tovább. Oké, adaptálódás, de 1600 kalórián és ennyi mozgással még heti -1kg sem lenne lehetetlen egy "normál" embernek 174cm és 74kgosan..)


Az alvás is befolyásolhatja a fogyást, de ezzel nincs probléma. Elég gyakran felkelek, viszont kompenzálom ezt azzal, hogy napi 10 órákat alszom, amiből az órám szerint a tényleges alvásidő 9 óra (az ébrenlétet is nézi az óra, de nekem feltűnt, hogy ez elég pontatlan, mert felkelek, és 2 perc után már alszom is, ezzel szemben átlag másfél óra ébrenlétet ír. A lényeg, hogy 8 óra mindig megvan)


1 dologra tudok gondolni még: Rengeteget stresszelek, és pont emiatt, a fogyás miatt. A mérlegen lévő szám képes tönkre tenni 1-1 napomat. A stressz viszont ilyen mértékben nem hiszem, hogy csökkentené a BMR értékem..


Ezek ismeretében: A versenyzés körülbelül nálam kilőve és inkább engedjem el a dolgot? 1600 kalóriát sem tudtam tartani, kb 1200 kalória köré kellene mennem egy versenyforma miatt, ami még egy 4 éves gyereknek is kevés.



2023. szept. 25. 13:32
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!