Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hobbistaként más is "érzésre"...

Hobbistaként más is "érzésre" edz?

Figyelt kérdés
Nem szokásom sokat kihagyni, portásként dolgozom jelenleg éjszaka 12 órában/24 órákban, mellette képzésre járok, minden szabadnapon megyek edzeni. Munkanapokon már nem mert kipihenten akarom az éjszakát csinálni. Ha hosszabb alvásra van szükségem egyszerűen kihagyom. Minden második nap dolgozom, kivéve mostanság, most kevesebbet megyek hétköznap és többet 24-ezek hétvégente. Szerintem aki nem versenysportoló annak felesleges önfegyelemből járnia rengeteget.
2023. okt. 8. 15:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
85%

"aki nem versenysportoló annak felesleges önfegyelemből járnia rengeteget"

Feleslegesen rengeteget tényleg nem kell járni, de ha egy korrekt eredményt el akarsz érni ebben a sportban izomtömegben, formában, erőszintben, akkor célszerű nem random érzésre edzegetni össze-vissza, hanem célszerű egy meghatározott terv szerint tartani egy edzésprogramot a folyamatos progresszióra koncentrálva, különben sok mindenre nem kell számítani. Lehet nyilván úgy is, hogy jó, most nem vagyok fáradt, most lemegyek karozni, na most fáradt vagyok, most nem lábazok, majd jövő héten, csak akkor nem kell meglepődni, hogy nem fejlődsz. Biztos így is lehet egész jól kinézni, legalábbis jobban, mint az átlag magyar férfi, aki sehogy nem néz ki, de én még "érzésre edzők" között sosem láttam ténylegesen jó formát. De ha neked így jó, akkor az a lényeg.

2023. okt. 8. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Lehet én vagyok sötét, de itt tulajdonképpen, mi a kérdés?😃
2023. okt. 8. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Általában push-pull-leg, ha megvolt 3 nap alatt 2 napot rápihenek aztán jön még egy push pull, mikor éjszakázni megyek nem megyek edzeni, de így is leedzek mindent, felső testet 2x.
2023. okt. 8. 15:53
 4/12 anonim ***** válasza:
90%
heti 2-3 edzés minden hobistának bőven elég tud lenni viszont azt a heti 2-3 edzést jó programozás szerint érdemes felépíteni különben az érzésre edzegetésnek egy idő után a fejlődés hiánya lesz az eredménye
2023. okt. 8. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Ugyanazokat a gyakorlatok végzem minden edzésen.
2023. okt. 8. 15:55
 6/12 anonim ***** válasza:
68%

"Ugyanazokat a gyakorlatok végzem minden edzésen"

Még jó! Ha minden edzésen más gyakorlatot végeznél, az pláne értelmetlen lenne.

2023. okt. 8. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
55%

Ugyan! Kiss Jenő is megmondta, hogy ez az érzések sportja.

[link]

2023. okt. 8. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nem. Ha nincs pontos edzéstervem, nem periodizálok akkor túlhajtom magam. Azonkívül nem akarok úgy kinézni mint némelyik ismerősöm a teremben aki évek alatt is alig változik. Az emberek többségénél nem működik az, hogy edzeget és pár év alatt jelentős a változás. Ha meg már úgyis edzek miért ne csináljam jól?
2023. okt. 8. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Jelenleg diétán vagyok, 4 hét alatt 2 kilót dobtam le ami remélhetőleg zsír, nem fizikai melót végzek szóval szerintem nekem a heti 5 nem sok.
2023. okt. 8. 16:10
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem igazán ismerek olyan embert, akinek érzésre edzéssel hosszútávon tudna fejlődni. Kezdőként én is érzésre edzettem, az első hónapokban meg ugye mindentől izmosodsz, csak aztán ez hamar megváltozik. Nekem az volt a baj az érzésre edzéssel, hogy sosem tudtam jól belőni az intenzitást/volument vagy a munkasúlyt, mindig túltoltam, mindig egy hétig volt izomláz a lábamban, a hátamban, a mellemben, ez meg nagyon hátráltatott, úgyhogy ilyenkor visszavettem, de mindig túlságosan visszavettem, aztán az erőedzésem átment pumpálásba, aminek hosszútávon nem sok eredménye van, pláne nem naturálon.

Pont ezért én azóta csak edzésprogram mentén dolgozok. Aki ebben a sportban tényleg korrekt eredményt ér el, az nem érzésre edz, és ez nem véletlen. Meg ha már rászánom az időt, az energiát, a pénzt a kondibérletre, az odautazásra, a felszerelésre, a sporttáplálkozásra, akkor az járjon már fejlődéssel.

2023. okt. 8. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!