Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Honnan tudom, hogy jó a...

Honnan tudom, hogy jó a genetikám?

Figyelt kérdés

Szóval igazából nem nagyon jártam terembe soha. 187 cm vagyok, és 65 kg. Kalkulátor alapján a testzsír százalékom 10.5%.


A megadott adatok alapján az Ön jelenlegi kalkulált testzsír% értéke 10.5%.

A kalkuláció alapján jelenleg Ön a(z) Sportolói szint kategóriába tartozik.


Az Ön kalkulált zsírtömege jelenleg 6.8 kg.


Az Ön kalkulált zsírmentes testtömege jelenleg 58.2 kg.


Küldök privátban képet a jelenlegi kinézetemről, és esetleg leírnátok, hogy hogyan működik ez az egész? Tehát jelenleg kb 3000-3500 kalóriát próbálok naponta bevinni, hogy tömegnöveljek, közben pedig edzek, viszont akkor mi fog változni? Nekem az lenne a célom, hogy nagyobb legyek, és izmosabb, viszont nyilván nem szeretném túltolni. Tehát ha mondjuk 65 kg helyett 75-80 kg leszek, miben változok? Több zsír is lesz rajtam?


2023. okt. 11. 19:24
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
19 éves vagyok, nem edzettem még soha, és nem is foglalkoztam hasonló dolgokkal, pár hete kezdtem csak, szóval kíméljetek a b*szogatással ha valamit nem értek :'DD
2023. okt. 11. 19:24
 2/11 anonim ***** válasza:
58%

Lassan, az edzés az egy életmód, nem egy "gyorsan 2 hónap alatt kibaszom magam" dolog. Kivéve ha szteroidokhoz nyúlsz.

Túlgyúrni szerek nélkül nem tudod magadat, mert van egy "naturál tető" ami behatárol. És igazából az a tető még nem a "túlgyúrt" kategória és ennek az eléréséhez kell kb 8évet edzened, ha csak nem vagy élsportoló.

A zsír az nyilván jön fel a bulkolással, de ez szükséges, az izomépítéshez. Majd olyan 2-3 év gyúrás után lesz akkora vállad, mellkasod, hogy ne látszon nagynak arányaiban a hasad, kivéve, ha cuttingolsz, akkor lemegy a hassad, de ez az állapot nem tartható, szal barátkozz meg a hassaddal xD.

Puding próbája az evés, így nem tudjuk megjósolni h milyenek az adottságaid amíg nem csinálod.

2023. okt. 11. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Túlgyúrni tényleg nem fogod magad. Azt még akarva is nehéz. Ráadásul ez egy életmód, tehát akár évtizedekig is nyomni kell, mert ha abbahagyod, akkor leépül az izom. Ezért kell hozzá nagyon sok akarat, szorgalom, kitartás, és szabadidő, mert heti 2 óra nyilván nem lesz elég.


A genetikát már a tükörbe láthatod. Mennyire széles a vállad alapból, hol tapadnak az izmok, milyen a formájuk... Ez szerintem a legfeltűnőbb a mellizomnál látható olyannak is, aki nem ért hozzá. Vannak nagyon szép szögletes szimmetrikus mellek, vannak hegyesek, van olyan, ami középen nagyon hamar szétválik, ami nem a legelőnyösebb esztétikai szempontból. Van aki gyorsabban épít izmot, van aki lassabban, a naturál maximum mindenkinek más. És van még egy fontos szempont, hogy ki mennyire sérülékeny. Van akinek a térde vagy válla vasból van, piszok mázlisták. Van akinek nem, pl én is ilyen vagyok. Ez nagy hátrány, mert nem lehet akkora súllyal csinálni a gyakorlatot, amekkorát az izom elbírna.

2023. okt. 11. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Azert tegyuk hogza ha natiba edzesz a terd es a vall is megerosodik a fokozatos terhelestol, de ha szterkazol akmor gyakoribb h nem birjak az izuleteid a hirtelen 100kilot mert a vall/terd erosodeset nem segiti a kox
2023. okt. 11. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Tukorbol.. Hat az tuti, hogy most nagyon vekony vagy, de ha jo a kaja meg az edzes akkor siman lehet belole barmi. De ez evekig tarto folyamat.. ezert is kevesen lesznek "kigyurva". Azthiszik par honap heti 3 edzegetes aztan jon az izom. Jaah evekig kell nyomni halalig
2023. okt. 11. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, nekem nem csak a "kigyúrás" a cél
2023. okt. 11. 23:59
 7/11 anonim ***** válasza:
ha jó lenne már tudnád
2023. okt. 12. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Hogyan tudnám ha nem értek hozzá és még nem is edzettem?
2023. okt. 12. 09:19
 9/11 anonim ***** válasza:

Nem teljesen mindegy milyen genetikád van? Ha "rossz", akkor el sem kezded?


170cm vagyok, rohadt széles csípőkkel, az alsótestemre hízok a legjobban férfiként, a hátam tapadása elég fura, a mellem genetikailag alig fejlődik (legalábbis így 2 év edzés távlatában tuti, hogy lassabban, mint bármelyik izomcsoportom) de nem érdekel mert imádom ezt csinálni.


A legtöbb embernek átlagos genetikája van. Mindenből ki lehet hozni rettentő jó fizikumot, amennyiben évekig edzel. (Naturálban a genetikai maxod 70-80%-át 4-5 év edzéssel simán eléred, ha már az elejétől kezdve rendben van a kaja/edzés/regeneráció)


Azoknak lesz jó fizikumuk, akik szeretik ezt csinálni és nem várnak gyors eredményt. Sokan elkezdik, aztán mivel nem látnak pár hónap után eredményt (fogyásnál pár hónap alatt is lehet nagyon durva átalakulásokat összehozni, de izomépítésnél években kell gondolkodni) abbahagyják.

Itt hosszú évekről van szó, nem hónapokról..

2023. okt. 12. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%
Kiveve ha szteroidozol akk 2honap is eleg xD
2023. okt. 12. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!