Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Magasabb testzsírszázalékkal...

Magasabb testzsírszázalékkal erősebb lehet ember, mint szálkásan? Vagy az erőemelők, erősemberek miért zsírosak általában?

Figyelt kérdés

2023. okt. 13. 17:29
 1/7 anonim ***** válasza:
90%

Inkább az mondható el, hogy minél nagyobb a tömeged és a testsúlyod, annál nagyobb munkasúlyokat tudsz megmozgatni. Erőemelőknél ezért nem éri meg alacsony testzsíron, alacsony testsúlyon megmaradni, mert célszerű minél nagyobb és nagyobb súlykategóriába fellépni, hiszen potenciálisan annál nagyobb maxokat tudsz hozni, márpedig egy erőemelő mindig az egyre nagyobb és nagyobb maxokra törekszik, ilyen a mentalitása. Nincs olyan erőemelő, aki úgy áll a sporthoz, hogy na jó, ebben a súlykategóriában kimaxoltam a naturál határaimat, akkor itt megállunk. Francokat, elkezdesz tömegelni, és rámész az újabb és nagyobb PR-okra.

Nekem anno csak az rátett 15 kilót a fekvenyomásomra, hogy feltömegeletem magamra tíz kilót. Volt egy ügyfelem, akinek 20 kiló pluszt hozott a guggolására az, hogy hízott tizenöt kilót. Persze önmagában hiába hízol be, nem leszel erős, ahhoz kell ám a hatékony edzés és a hozzátartozó izomzat is. Meg persze ez is csak egy általánosság, hiszen ott van például Panagiotis Tarinidis, aki 65-70 kilósan 290 kilóval deadliftel naturálon, viszont ő nyilván egy genetikai csoda, nem véletlenül 1. a súlykategóriájában a világranglistán, nyilván nem sok 65-70 kilós sráccal fogsz találkozni a konditeremben, aki ekkora munkasúlynak csak a közelébe tudna menni, hiszen ekkora munkasúlyokat 100 kiló fölötti profi versenyzők szoktak húzni.

2023. okt. 13. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Szálkásítani érdemes így?

Főként erőemelő céljaim vannak és erősödtem is a tömegeléssel, de zavar már, hogy 20-25%-os testzsírom van.

Gyengülnék, ha leszálkásítanék?


Én nagyon szimpatizálok azokkal az erősportolókkal, akik egyszerre erősek ès szálkásak pl Mariusz Pudzianowski, Kirk Karwoski stb.


De egy fekvenyomó ismerősöm szerint naturálban nem lehetsz egyszerre erős és szálkás. Ha lefogysz, elmegy az erő.

2023. okt. 13. 20:03
 3/7 anonim ***** válasza:
88%
Pudzianowskira vagy Karwoskira naturálon ne akarj hasonlítani. Egyébként meg 15-20% közti testzsírral is lehet olyan erősnek lenni, mint 20-25% százalék közti testzsírral.
2023. okt. 13. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
És 15% alatt? Oda már nem érdemes lemenni, mert gyengülünk?
2023. okt. 13. 20:29
 5/7 anonim ***** válasza:
85%
Nincsenek ennyire sarkos számok a valóságban, hogy na most telibe 15%-nál még erős tudsz lenni, de 14%-nál már gyenge vagy. Én csak azt mondom, hogy neked a 25%-os testzsírodról kalóriadeficittel befogyni 11-12%-ra, és utána azon a testzsíron szintentartó kalóriabevitellele edzeni biztosan durván érződni fog az erőszinteden.
2023. okt. 13. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
79%
Alacsonyabb súlykategóriákban vannak szálkás/szálkásabb erőemelők, próbáld ki, hogy neked mi a jó. Tény, hogy sokkal erősebb vagy ha sokat eszel, tehát alacsonyabb súlyban ésszel kell sajnos enni, de nem is kell annyit emelni hogy jónak számítson az eredmény. Kísérletezz.
2023. okt. 13. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
80%
Láttál már street workousosat is? lebegni is tudnak, elég erősek.
2023. okt. 14. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!