Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Kész kajàt le lehet fagyasztani?

Kész kajàt le lehet fagyasztani?

Figyelt kérdés
egy ismerősöm mondta, hogy csinàljak egy nap nagyon sok kajàt, és fagyasszam le ki porciózva. ha egy sült csirkemellett lefagyasztok rizzsel az milyen lesz kiolvasztás utàn? valaki próbàlta màr? nem lesz vizes pl a rizs?
2023. okt. 20. 23:03
 1/6 anonim válasza:
100%
Én folyton le szoktam fagyasztani a rizst, mert főzőtasakosat használok, és túl sok egy étkezésre, nekem eddig sose volt bajom vele, és ha egy családi buli után sok hús megmaradt, mi mindig lefagyasztottuk, szóval a fent említett példa valószínűleg működne. Viszont nem mindennel működik, nézz utána, meg tapasztald ki, hogy neked mi ízlik mélyhűtés után is. Amúgy nem mondott hülyeséget az ismerősöd, én egyetemista vagyok, gyakran főzök egyszerre sokat (főleg, mert nehéz egy személyre főzni), és a maradékot lefagyasztom, jól jön olyan napokon, amikor nincs időm hazajönni ebédelni.
2023. okt. 21. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%

En koretet nem fagyasztanam le, de rizzsel megoldhato, ha nem akarod szenvedni.

Probald ki, aztan majd megtudod hogy neked megfelel-e.

2023. okt. 21. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
53%

Krumplit sose fagyassz le, az nagyon felvizesedik.

Friss gyumolcsot max akkor, ha legkozelebb zabkasaba akarod belefozni izesiteesnek.

Minden mast elvileg le lehet fagyasztani, de valoban lehet olyan, hogy neked nem izlik utana.

Ugy szoktam felmelegiteni, hogy elotte este atteszem a rendes hutobe, es masnap estere mire hazaerek kiolvad annyira a rendes hutoben is, hogy a mikroban normalisan meg lehet melegiteni. A rizzsel csak annyi a baj, hogy ha a hussal egyutt fagyasztod le, es egyutt is melegited, akkor a rizs mar reg ropogosra szaradt, mig a csirkemell kozepe meg majdhogynem hideg. En kulon szoktam lefagyasztani a rizst es a husokat. Igaz, hogy dupla munka, de a rizsnek eleg fele annyi ido melegiteni, mint egy csirkemellnek vagy egy marhaszeletnek.

2023. okt. 21. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
47%
Az alap ötlet jó , viszont nem mindent lehet fagyasztani, illetve arra is figyelj, hogy mit mennyi ideig lehet tárolni, van aminek egyszerűen romlik az állaga egy idő után. A csirkemellet pont nem fagyasztanám, inkább más húsféléket.
2023. okt. 21. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
47%

Le lehet és vannak olyan kaják amik jól fagyaszthatóak, viszont vannak olyanok is ami állagra eléggé megsínyli a dolgot.


Pl bolonyai szószt, húslevest, rizst, csirkemelles ételek(pl tikka massala), húsgolyó, pulled porkot jól lehet fagyasztani.

Vannak olyanok amik ugyan nem lesznek olyan finomak mint fagyasztás előtt pl az említett sült csirke.

Viszont tejtermék alapú ételek amibe van pl tejszín vagy tejföl azok nem igazán fagyaszthatóak mert szétválik alkotóelemeire.

2023. okt. 22. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

5

a sult csirke lefagyaszthato, de maskepp kell felmelegiteni, mint pl a rizst. Ha rossz modszerrel melegited fel, akkor valoban nem tunik finomnak.

Ugyanigy, ugyanez ervenyes a tejes, tejszines, vagy tejfolos etelekre: egeszen egyszeruen maskepp kell felmelegiteni, mint mondjuk egy rizseshust.

Egyedul a rakott krumpli, es a hasonlo darabos krumplis etelek nem jok lefagyasztva, de nem a tejfol miatt, hanem a krumpli miatt. Viszont a krumplipure jol lefagyaszthato es jol felmelegitheto, hiaba tartalmaz tejet.

2023. okt. 22. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!