Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Milyen alapfelszereléseket...

Milyen alapfelszereléseket vennétek otthonra testépítéshez?

Figyelt kérdés
A cél főleg az izomtömeg-növelés, eddig terembe jártam, de most szeretnék spórolni. Otthoni edzéshez milyen felszereléseket vennétek, amivel nagyjából pótolható az edzőterem? Nagyobb felszerelésnek, tehát padnak, csigás gépnek nincs hely. Én első körben arra gondoltam, hogy vennék egy pár kézi súlyzót, pár tárcsát, kettlebelt, és mondjuk havi 1-2 alkalommal lemennék a terembe (így olcsóbb), meg néha szabadtéri parkba húzódzkodni, tolódzkodni. Ennek lenne értelme vagy hülyeség? Főleg a hátedzés az, amit szerintem nem tudnék otthon rendesen megoldani.
nov. 10. 14:48
 1/5 anonim ***** válasza:
59%
Pad és állvány nélkül nem beszélhetünk testépítésről. Kézi súlyzókkal önmagában soha nem leszel erős vagy izmos, vagy csak sokkal hosszabb távon, nagyobb erőfeszítéssel.
nov. 10. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Fekvenyomópad

Olimpiai rúd

Guggoló keret

Kézisúlyzó rudak (1 db kétkezes, 2db egykezes)

Súlytárcsa


Ennyi kell. Ezekkel profi fizikumot tudsz összehozni, amennyiben van progresszió megfelelő kalória és fehérjebevitel mellett.


Kettlebell helyett inkább súlytárcsa még.


Hátazni letudsz 2db kézisúlyzóval, csak legyen elég tárcsád. (evezni tudsz velük + húzodzkodás súllyal [ehhez kell még egy tolódzkodó öv, amire tudsz súlyt akasztani, ezzel tudsz huzódzkodni és tolódzkodni is])


Mellezni szintén, mert tudsz tárogatni a kézisúlyzókkal és fekvenyomni is.


A kérdéses az, hogy lábazni hogy fogsz. Sehogy. Nem a hátazás a körülményes, hanem a lábazás. De a lábazás sem vészes akkor, ha van egy guggolókereted, 1 olimpiai rudad és tárcsák. Ezzel tudsz guggolni + merevlábas/román felhúzást csinálni: Tökéletes.


Lábazásra az otthoni 20-30-40kg súly még egy kezdőnek is kevés lesz.


Szerezd be a fenti dolgokat, amit írtam, és heti 1 lábedzés legyen konditeremben.

nov. 10. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
59%

Mell, hát, váll, comb adja az alakot.

Figyeled? Váll kivételével mind nagysúlyos testrész..

nov. 10. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
En nemreg csinaltam itthonra. Guggolo allvany, dontheto pad, fali huzockodo. Van 2 egyenes, egy fracia es 4 egykezes rudam + ugy 150kg tarcsa. Vastag gumiszonyeg + tukor es kesz is.
nov. 11. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
56%

Egy erőkeret, dönthető pad, rúd, tárcsák.

Ezekkel már bármit le lehet edzeni, ha belefér a keretbe, akkor vennék még egykezes súlyzókat, meg párezer forintért lehet venni gumiszalagokat, amivel a kisebb izomcsoportokat jól meg lehet dolgoztatni.


Én nem vennék külön guggoló állványt, akkor már inkább egy erőkeret, abban biztonságosan lehet edzeni, plusz az erőkereten tudsz húzódzkodni is különböző fogásokkal. Sok keret ki van még egészítve egy tolódzkodóval és egy csigával is, amivel tudsz lehúzást vagy evezést csinálni. És az erőkeret lehetővé tesz jópár extra gyakorlatvariációt is, mint a rack pull, pin guggolás, pin nyomás.

nov. 12. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!