Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Így kell edzeni?

Így kell edzeni?

Figyelt kérdés

Pl. lehúzó hátgépnél csak tartsam a rúdat a kezemmel és húzzam le és csak a hátamat használjam vagy használjam a bicepszemet is és sokkal nagyobb súlyt használjak,erőlködjek? (Persze mindkettőnél jó formával)


Ha elsőt csinálom akkor a hátamat nagyon érzem és ha hozzáérek érzem a "pump"-ot

De ha másodikat akkor nagy súlyt nyomok


Bicepsznél is látom embereket hogy nagy súllyal csinálják de sok momentumot csinálnak.


Nem tudom melyik a jó.


Mindkettőnél progressive overloadolnék persze.


Vagy pl. Fekvenyomásnál is csak toljam a rúdat? Ott is sokkal jobban érzem a mellemet vs ha minél nagyobb súlyra törekednék



nov. 26. 13:15
A kérdező szavazást indított:
Első
Második
2 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%
Menj el egy edzohoz. Legalabb 3 alkalomra. Nagyon szukseged van ra
nov. 26. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Miért?
nov. 26. 14:15
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Mert a legalapabb gyakorlatok helyes kivitelezesevel sem vagy tiwztaban. Igy nem higy fejlodni jem fogsz semennyit de veszelyes is akar gerincserulest is okozhat nagy sulyos gyakorlatokat vegezni helytelenul
nov. 26. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Én elsősorban egészségért utána izomért edzek.


[link]


Ez remekül összefoglalja amiről beszélek

nov. 26. 14:27
 5/11 A kérdező kommentje:
#3 jól vagyok szerintem. Sokat foglalkoztam a tanulással. Ügyelek mindig hogy csinálom. Nem érzek semmi fájdalmat. 2 éve edzek már
nov. 26. 14:29
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem foglalkoztál sokat tanulással. Vagy, ha igen, akkor nem értél el vele semmit.

Ha konyítanál valamit ehhez, akkor nem kérdeznél ilyeneket, ennyi.

nov. 26. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudsz úgy lehúzást végezni, hogy csak a hátad dolgozzon, és ne dolgozzanak más izomcsoportok is, például a bicepsz. Ez anatómiailag lehetetlen lenne. Csinálj minden gyakorlatot normálisan, törekedj a minél nagyobb súlyokra (persze ne a technika rovására), legyen meg időről időre a progresszió, és kész.
nov. 26. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

#6 össze-vissza mond mindenki mindent. Nem egyértelmű szerintem ez a kérdés.

Mit gondolsz a kérdésről?


Nem feltétlen tud egy edző többet mondani ehhez. Sokszor látom, hogy együtt edz valakivel és csak trécselnek, nevetgélnek. Akit segít az nem teljes mozgástartományba csinálja. Vagy hónapok óta edzenek de nem változott semmit a teljesítmény stb. (Persze nem tudhatom pontosan)


#7 igen tudom. Csak van amikor fekvenyomásnál is pl. a mell alig van aktiválva és helyette a váll nagyon vagy ilyenek

nov. 28. 12:13
 9/11 anonim ***** válasza:

8#


Nem érthető a kérdésed, így nem is lehet rá válaszolni.


Most azt kérdezed, hogy szabályosan, vagy pedig rángatva csinálj X gyakorlatot erőlködve, de nagyobb súllyal? Esküszöm nem értem mire akarj kilyukadni.

nov. 28. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

[link]


Ha ezt megnézed megérted mire gondolok

nov. 28. 18:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!