Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Miért nem jön az erő? Mit...

Miért nem jön az erő? Mit rontok el?

Figyelt kérdés

Pár hónap és 2 és fél éve edzek már, ebből nagyobb része szintentartás / deficit volt.

Nyilván sokkal jobban nézek ki, mint anno, de valamiért többet várnék el magamtól.

170cm 75kg vagyok jelenleg, itt van pár alapgyakorlatban az erőszintem:


-Bolgár guggolás kézisúlyzóval 3x6-8 45kg-45kg

-Smith keretben egylábas kitörés (mélység: vízszint alatt kicsivel) 100kg 3x6-8

-Bolgár guggolás smith keretben (mélység: vízszint alatt kicsivel) jobb napjaimon 110kg 3x6-8

-Döntött pados smith keretes fekvenyomás 75kg 3x6-8

-Egykezes kézisúlyzós fekvenyomás 40kg-40kg 3x6-8

-Döntött pados egykezes kézisúlyzós fekvenyomás 35kg-35kg 3x10-12

-Hátazni egy lehúzó csigán szoktam, itt nem írnék súlyt, mert ahány fajta gép annyi féle terhelés, de maxolom a gépet fordított fogású lehúzással 10-12 ismétléssel.

-Bicepszem elég gyenge (ami fura, mert méretre meg nem kicsi), itt 14kg egykezes 3x8-10 ismétlés.


Többféle teremben is edzettem már, és azt kell mondjam, hogy a legtöbb gépet vagy maxolom, vagy pedig maxhoz közel használom. Lábnál pl eddig minden combfeszítő gépet max súllyal használtam, cybexes ülő hajlítót szintén + a 75kg súlyom ellenére öves guggoló gépen már alig fér több tárcsa a rúdra, pedig 25kg-os tárcsákat pakolok fel (250 kg) és 2mp negatív szakasz, teljes mozgástartományban dolgozom 8-10 ismétléssel.


Szóval, összességében nem olyan rossz ez, ellenben hiányolom az alapgyakorlatokban az erőt.


Szerintem a 75kg döntött pados smith keretes nyomás elég gyenge (habár egy velem egymagas, azonban sokkal nehezebb ismerősöm 4 év edzés után is ennyivel szériázik), illetve a felhúzásom sem a legjobb szerintem, 120kg román felhúzás 3x8-10.


A legnagyobb probléma pedig az, hogy 1 évvel ezelőtt is ugyan ezeket a súlyokat mozgattam meg, talán hajlítóra jött erő, de kb. ennyi.


Kaja: Nagyrészt az utóbbi 1 évben deficit volt, 1600-1800 kalórián.

Viszont hiába álltam vissza hónapokig szintentartásra (~2300 kalória), nem jött az erő ilyenkor sem. 2g/ttskg fehérje, 0,5g/ttskg zsír, a maradék pedig ch.


Edzés: 8-10 bukásig vitt sorozat mindenre / hét. Képtelenségnek tartom, hogy ez sok lenne. mell-váll-tricepsz, hát-bicepsz, láb, szünet, felsőtest, láb szünet, szünet a felosztásom


Alvás: Itt lehet a legnagyobb rizikófaktor, ugyanis alvási apnoe miatt óránként felkelek, de azonnal vissza tudok aludni és soha nem vagyok fáradt napközben. (voltam orvosnál, a napokban kell majd bent aludnom, hogy megállapítsák mennyire súlyos a dolog és utána lehet kezelni majd) Sokan még 5-6 óra alvással is tudnak fejlődni, ezért sem gondolnám, hogy ez lenne a baj, hisz a 8 óra nálam mindig meg van.


Elég rossz azt látni, hogy tényleg mindent beleadok és azt látom, hogy nem haladok semerre sem, pedig úgy gondolom, hogy elméleti szinten eleget tudok már ahhoz, hogy képes legyek fejlődni. (értsétek ez alatt azt, hogy nem vagyok leragadva a BCAA és anabolikus kapu szinten közel sem..)


Oké, hogy az ember nem fejlődik úgy, mint az elején, de azért nem gondolnám, hogy közel járnék a naturál maxomhoz 2 és fél év edzés alatt.. Sokan még 20 év edzés mellett is tudnak ismétléseket hozzáadni a szettjeikhez, én meg ugyanazokkal a súlyokkal szenvedek már egy jó ideje és ez nagyon demotiváló tud lenni bármennyire is szeretem ezt a sportot.



nov. 30. 12:28
 1/3 anonim ***** válasza:
Hat sztem a smith alapbol felejcsd el, meg mindennel tobb szabadsuly. Az alapgyakorlatokat nagyobb sullyal csinalnam ink 5-6 ismetlesbe. Meg ugy mindenen varialnek, mar megszokta az izom. Igy elolvasva nem tul megerolteto gepezos szintentartos edzes jon le, konfortzonaban, hatarokat nem atlepve
nov. 30. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nincs tömeg rajtad.75 kilós vagy.Mit vársz ettől a szintentartástól?

Összességében semmi se jó itt!

Vagy tömeget növelsz vagy erőt növelsz.Két olyan cél,amit két,nem azonos fajta edzésmódszerrel lehet elérni.

Ha súlyemelő vagy,akkor annak megfelelően kell étkezned és edzened.Hameg testépítő vagy,akkor annak megfelelően.

Te itt valami testépítőféle edzést akarsz kombinálni a súlyemelés alapelveivel,történetesen azzal,hogy a súlycsoportban maradva hatalmas erőre tegyél szert.Mert ez lehetséges.Csakhogy az edzêseid erre alkalmatlanok egy idő után.Túl sok a volumen.Eddig azért ment,mert nem nyílt szét totál az az úgynevezett olló.De mostmár igen.Ennyi volumennel és terheléssel megrekedsz.Ennyi volt. Ha viszont izomtömeget akarsz,akkor mi a franctól lenne tömegnövekedés,ha csak szintentartó étkezéseket követsz?


Sikeresen legyilkolod az izmaidat csak nem adsz nekik enni eleget.

dec. 4. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
1800kaloria lofasz 3000et vigyel be aztan fejlodni fogsz meg ne rangasd a gepeket hanem hasznald normalisan aztan nem kesz kimaxolva
márc. 16. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!