Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » A magas ismétlésszám (15+)...

A magas ismétlésszám (15+) miért nem jó izomépítésre? Mi az elméleti oka? Főleg, ha bukásig is visszük?!

Figyelt kérdés
dec. 5. 22:31
 1/6 anonim ***** válasza:
69%
A magas ismétlésszámokkal végzett edzés általában az állóképességet és az izomtónust célozza meg, nem pedig az izomépítést. Az elméleti oka az, hogy a magas ismétlésszámokkal végzett edzés inkább az izomzat kitartását fejleszti, mint az izomtömeg növekedését. Az izomépítéshez általában a közepes vagy alacsonyabb ismétlésszámokkal végzett nagyobb súlyokra van szükség.
dec. 5. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
93%
15+ ismétlésszámmal is lehet izmot építeni, csak nem optimális. Főleg azért nem, mert tudjuk, hogy a bukásig, vagy bukás közeléig vitt sorozatoknak van érdemi izomépítő hatása. Na most 10-12 rep fölötti ismétléstartománynál már rohadt nehéz objektívan megítélni az intenzitást. Rohadt nehéz eldönteni, hogy egy 15 ismétléses sorozat most tényleg RPE10 volt-e, vagy csak a savasodástól nem megy bele több. Guggolásnál, felhúzásnál, evezésnél, bármilyen összetett gyakorlatnál 10 ismétlés fölötti szetteknél már sokszor az állóképesség is közbeszól. Én például múlt héten guggoltam 100 kilóval 17 ismétlést, ezen a héten pedig ugyanúgy 100 kilóval guggoltam 19 ismétlést. Akkor ez most progresszió, fejlődés, erősödtem, izmosodtam is, vagy ezúttal csak jobban bírtam egy picit kardióval? A válasz ingoványos talaj, ezért célszerű izomépítési/erőnövelési ambíciókkal 10 rep alatti volumennel dolgozni, mert kiszámíthatóbb.
dec. 5. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
60%
Mert lópikula, az a súly, amivel meg tudsz csinálni 15+ ismétlést, szóval az intenzitás bukón van. Ezek után részlet kérdése, hogy minél magasabb az ismétlésszám, annál nehezebben tudod belőni, hogy mikor vagy bukásnál.
dec. 6. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
78%
Mondjuk egy húszas ismétlésnél az első 15 ismétlés felesleges, mert könnyűek. Akkor minek csinálnád? Felesleges idő, energia pocsékolás. Egy nagy súlyos sorozatnál már az első ismétlések is hasznosak.
dec. 6. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
80%
A masodik kommentelo,tokeletesen leirta, azt vedd figyelembe
dec. 6. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A 2. választ kiegészíteném annyival, hogy 10-12 ismétlés fölött már nagyon erősen elkezd romlani, szétcsúszni, szétesni a technika és a végrehajtás (különösen összetett gyakorlatoknál), ami pont a célizmok szempontjából nem lesz optimális, ráadásul így hatványozottan megnő az esély a sérülésre. A 13., 15., 20. ismétlésed nyilván közel sem tud olyan szabályos, rendezett, összeszedett, stabil lenni, mint mondjuk az első 5-6 ismétlésed, úgyhogy szabad súlyos gyakorlatoknál 10 ismétlésnél magasabb volumenben gondolkodni több aspektusból sem ajánlott.
dec. 10. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!