Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Heti 1x lábazni?

Heti 1x lábazni?

Figyelt kérdés

Gyűlölöm a lábnapokat. De tényleg.

Aki szereti, az vagy nem edz rá normálisan, vagy hazudik.. :D



Heti 2 lábedzés lenne a cél, de a másodikra semmi kedvem elmenni az esetek 80%-ban. Amíg az elsőre igen. Bár ennek lehet közé van ahhoz, hogy a hét végére már elfáradok 4 edzéstől, ahol minden szettet közel bukásig viszek.


Így az lenne a terv, hogy heti 1 lábedzésem lenne, viszont így meg a volument kell megtolni.


Lábtoló 3 szett

Smith keretben kitörés 3 szett

Combközelítő 3 szett

Combhajlító gép 3 szett

Combfeszítő gép 3 szett

Vádli 3 szett


Így viszont a hajlító csak 3 szettet kap, ami lehet, hogy keves lesz. Egy merevlábas felhúzást meg beiktatni egy lábtolás+kitörés mellé lehetetlen lesz.


Bármi ötlet?



dec. 16. 12:49
 1/4 anonim ***** válasza:
57%

"Aki szereti, az vagy nem edz rá normálisan, vagy hazudik"

Ez elég erős és értelmetlen kijelentés, amivel pár százezer sportoló nem igazán tudna mit kezdeni. Én imádok lábazni, és az ügyfeleim is. Az alsótest edzése a kedvencünk, pedig 200 kiló fölött súlyokkal guggolunk/deadliftelünk. Ezek szerint nem edzünk normálisan? Akkor miért vagyunk erősek és izmosak? Ezek szerint minden erőemelő szarul edz? Vagy a testépítő versenyzők 90%-a szarul edz? Akinek jó alsóteste van, és szeret lábazni, az biztos szarul edz, azért van 70-es combja. Sajnálom, hogy gyenge vagy, és hogy olyan a lábad, mint egy óvodásnak, de ne magadból kiindulva akarj ideológiát gyártani, mert tévútra visz.

"Heti 1x lábazni?"

Heti egy lábnap során is el lehet végezni azt az intenzitást/volument, amitől fejlődik a pipaszár alsótested. Ha ezen kívül nincs más célod a lábazással, csak egy kötelező rosszként tekintesz rá, akkor nem mindegy? Eddz rá annyit, hogy fejlődjön valamennyire, aztán szevasz.

dec. 16. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

1#

Azta, ennyire megkeseredett embert még életemben nem láttam. Olyanról hallottál már, hogy irónia? Te tipikusan az az ember vagy, aki elkezd személyeskedni ha esetleg valakivel nem egyezik a véleményed? "gyenge, óvodás, pipaszár".. Így látatlanban ezt jól megmondtad.

Kicsit (nagyon) félre ment az üzenetem, de gratulálok a megnyilvánulásodnak, magadat minősíted.

dec. 16. 13:36
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Túl van ez az egész gondolva. Heti 12-10 szett naturálban elég minden izomra, de az intenzív legyen, és úgy osztod fel ahogy akarod.

Hack-guggolás, merevlábas felhúzás, lábtoló, lábnyújtás, lábhajlítás. Utána vádli. Én ezeket csináltam, mindegyikre 4 szett, mikor heti 1x lábaztam, és nincsenek pipaszár lábaim.

dec. 16. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

nincs az egyes válaszolóval semmi baj kicsit elragadtatta magát ennyi.

"Olyanról hallottál már, hogy irónia? "

mi az irónia a kérdésedben?😂

én is szeretek lábazni megmondon a frankót nehéz neki állni de ahogy belelendülök egyre jobban élvezem hetről hetre.Heti 1 edzésem van nekem is rá,bőven elég,az guggolásból,kitörésből,lábtolóból különféle mitudomen milyen nevu gepekből áll még,hajlítóra merev lábas felhúzás meg még 2gyakorlat max.Bőven elég a heti 1 eszembe se jutna 2 mert utána van hogy eltelik egy hét és meg mindig kis izomlazam van az elozo hetitől

dec. 16. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!