Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Normális, hogy fáj?

Normális, hogy fáj?

Figyelt kérdés
Mostanában kezdtem el az "egykezes fekve nyomás 30-fokos padon" gyakorlatot, de csak nagyon kis súllyal tudom végezni. 14 kilós egykezes súlyzókkal csinálom, ami a mellizmomnak gyakorlatilag nevetséges, viszont a csuklóm és kézfejem fáj ettől, szóval nem bírok nagyobb súllyal nyomni. Ez mennyire normális? Valamit rosszul csinálok/rosszak az ízületeim/nem elég erős a csuklóm még? Nem is kifejezetten fájdalmat érzek, inkább ég az egész kézfejem és csuklóm tőle. Nagyon kényelmetlen érzés.
dec. 16. 19:32
 1/4 anonim ***** válasza:
51%
Nyilván nem normális.
dec. 16. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
51%
Mondanam, hogy csukloszorito.. de 14 kg, az tarogatni eleg kb. 30-40kgsok alatt nem szoktam hasznalni. Nem mind1, h az izulet faj vagy csak gyenge meg.. azt neked kell erezni
dec. 17. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem használj csukló szorítót+izület védőt szedj

meg erősítsd is és túl nagy súlyal ne szórakozz mert nem ér annyit ha valami rosszul sül el csináld amennyivel bíród majd szép lassan feljebb emeled a lényeg a helyes kivitelezés

dec. 17. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Csak azt nem értem minek erőlteted ezt az egykezes mellezést.

Persze tudom hogy sokkal jobb,meg nagyobb tartomány,meg bla bla.

De ha a mellednek lóxar,a csuklódnak meg kapa,akkor mi értelme??

Az egykezes azért nehezebb mert stabilizálni kell a súlyt plusz egyesúlyban,egyenes ívben tartani

a markolatot.

Ehhez gyenge a csuklód.

Nyomj rendes kétkezes rúddal,és ha majd elég erős lesz a csuklód a könyököd és tudsz stabilan nyomni,akkor rátérhetsz egykezesekre is.

Nem gyógyítgatni kell a tüneteket,hanem megszüntetni a forrást.A te esetedben meg nyilvánvaló,hogy az 1 kezes fekvenyomás az mellett,hogy nem is edzi meg rendesen a célzott izmot,ráadásul még a csulkódat is nyírja.Márpedig ha erőlteted továbbra is,akkor majd búcsút mondhatsz más gyakorlatoknak is,ahol a csukló izületeire szükséged van.

dec. 18. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!