Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Miért gyengültem le edzés alatt?

Miért gyengültem le edzés alatt?

Figyelt kérdés
Komolyabban 1 hónapja járok le edzeni, most az utolsó 2 edzésen pocsék volt! 10 kilóval le kellett vegyem a súlyokat, mert nem bírom a szetteket... Mi lehet a baj?
dec. 18. 18:12
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezt látatlanban nyilván nem tudjuk megmondani. Egyetlen hónap gyúrás után még minden normális, úgyhogy ne ijedj meg. Azt tudd, hogy nem lehet minden egyes edzésen konstans tökéletes teljesítményt nyújtani. Vannak jobb napok, amikor oda lehet csapni (persze ésszel), és vannak gyengébb napok, amikor nem kell túlgondolni. Kajálás, regeneráció, alvás, munkahely, magánélet, bármi hatással lehet az aktuális edzésnapra.
dec. 18. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ
dec. 18. 19:23
 3/10 anonim válasza:
Nem diétázol? Az alacsony kalória bevitel oda tud tenni a tesztoszteron szintnek(a rossz alvás is)
dec. 19. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Hát a szénhidrátot eléggé megvontam magamtól illetve figyelek, hogy 1000 -1400 kcalnál ne nagyon vigyek be tobbet... ( Nő vagyok) 167 cm 65 kiló de viszont a súlyom ugyan annyi mint mikor elkezdtem edzeni... Számomra érthetetlen
dec. 19. 14:42
 5/10 anonim ***** válasza:

Nincs ebben semmi érthetetlen, azért gyengülsz mert öngy*lkos módon táplálkozol. 1000 kcal egy 10 éves gyereknek nem elég, nemhogy egy edző felnőttnek, de 1400 kcal is egy erősen szálkásító diétás étrend ALSÓ határa. Az izmaid pedig a mozgáshoz és erőkifejtéshez szükséges energiát a szénhidrátból nyerik, amit épp megvonsz magadtól. Szóval ha erősödni akarsz akkor pont az ellenkezőjét csinálod mint kéne, az étrended alapján te inkább fogyni akarhatsz, viszont akkor meg ne számíts erősödésre. Nem kizárt, én is szépen erősödtem a nyáron diéta mellett, de a visszaesés nálad jól mutatja, hogy éhezteted a szervezeted.


Légyszíves még ezekre válaszolj:

Mik a céljaid az edzéssel?

Ki rakta az össze ezt az étrendet?

Milyen edzéstervet követsz?

dec. 19. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Edzeni a lelki problémákbol adodoan kezdtem el, addig sem jár a gondokon az eszem, illetve az miatt is,hogy mozgás legyen az életembe.. mindent egyedül csinálok az edzést, enni annyit eszek hogy azért fogyni is tudjak, de akkor ez így tényleg kevés.. nyilván nem 50 kilóra szeretnék fogyni, 60 a cél és azt fent tartani, arra edzeni keményebben de akkor valamit nagyon elcseszek. :(
dec. 20. 07:12
 7/10 anonim ***** válasza:

Na ez a baj, hogy teljesen koncepció és tudás nélkül csinálsz mindent. Javaslom hogy fektess be egy személyi edzőbe pár hét erejéig, mert így csak tovább rombolod magad. De amúgy az alapok:


Ha fogyni akarsz, tarts napi minimum 1500 kcalt akkor is, sok fehérjével és zsírral.



A teremben csináld erről az oldalról a "2-Day Full Body Split Program"-ot minimum 3 hónapig, heti 2-3x és 2-3 hetente próbálj emelni a súlyokon:

[link]


Heti 2x meg járj el futni vagy a terembe kardiózni 45 percet, mellette legyen napi 5-10 ezer lépés, hétvégén kirándulj stb.


Ha ezt csinálod 3 hónapig konzisztensen, fogsz fogyni, kcisit talán erősödni és izmosodni, kezdőként ez még megy együtt. Utána meg válthatsz egy fenntartó étrendre és jobban ráfeküdhetsz az erősödésre.

dec. 20. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen
dec. 20. 13:04
 9/10 anonim ***** válasza:

Amit te elvársz az a calórai csökkentése az edzés megtartása,illetve erősödés mellet.

Nos ez kicsit bonyolultabb.

A versenyzők elkezdenek diétázni közben megpróbálják tartani az erejüket valamint ezáltal az izmaikat.

Ehhez egy magas fehérje alacsony szénhidrátbevitel társul.Amit nem végtelenségig csinálnak,hanem ki mennyi ideig néhány hétig kb.

Ez nem egy rendszerinti ,hónapkon át végzendő program Azért nem mert kicsinálod magad vele.

Neked fogynod kell lehetőleg lassan de tartósan.A calóriamennyiség lehet minuszos,illetve kb nullás.Emeld meg a fehérje javára a bevitelt.

Igy ha nem is erősödsz hú de nemtommennyit,de legalább nem gyengülsz,illetve tarthatsz egy szintet,miközben zsirt vesztesz.

Ez egy kényes egyensúly,amit ki kell kalkulálni

dec. 20. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Fehérjét viszek be, por formában és vettem vitaminokat is B complex C vitamin stb... Tanácsod szerint kicsivel többet eszem, , megnézem mit tudok ebből kihozni 😊
dec. 21. 15:45

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!