Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Teljes testes edzes vagy osztott?

Teljes testes edzes vagy osztott?

Figyelt kérdés
Szerintetek melyikkel lehet jobban fejlodni, melyiket erdemes csinalni? Kb 2 honapja kezdtem el edzeni
dec. 20. 16:53
 1/5 anonim ***** válasza:
75%
Mindkettővel tökéletesen lehet fejlődni, vagy egyikkel se, ugyanis a felosztás semmilyen információt nem hordoz az izomépítés sikerességét tekintve. Egyéni preferencia és időbeosztás függvénye, hogy ki milyen bontásban edz. Heti 2 napos teljes testes edzéssel vagy heti 6 napos bro-splittel is ugyanazt az eredményt lehet elérni. Nem jobb egyik felosztás a másiknál.
dec. 20. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
76%

mikor értik meg az emberek hogy tök mindegy milyen felosztásba edzenek??

csak az a fontos hogy legyen meg a fejlődéshez elég heti munkasorozat meg hogy legyen progresszio


nincs jelentőssége hogy heti hányszor edzel és hogy melyik izmot melyik napon edzed meg

dec. 20. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
75%
Egyetemista koromban volt időm heti hatszor edzeni, akkor push-pull-leg bontásban jártam. Most munka, család, háztartás, ügyintézés, egyéb dolgok mellett csak heti kétszer tudok időt szakítani a sportra, így full body edzéstervet követek. Most is ugyanúgy tudok fejlődni, mint egyetemista koromban, hisz a felosztásnak nincs ebben szerepe. Legyen jó az edzésprogram, a regeneráció, az étrend, és izmosodni fogsz. A felosztás le van szarva.
dec. 20. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Amelyik neked jobban bejön. Nálam pl. az egész testes nem vált be. Egy nehéz súlyos fekvenyomás, guggolás, merev lábas felhúzás után, nekem már semmi kedvem nem volt még húzódzkodni, meg fej fölé nyomni, bicepszezni, stb...

Én egész testest tervet max. nagyon kezdőnek tudok elképzelni, mert ha te egy edzésen belül 3, nagyon max. 4 összetett alapgyakorlatnál többet, plusz még izolációs gyakorlatokat is meg tudsz csinálni, akkor ott gondok vannak az intenzitással és az efforttal. És pont ez a két edzéstényező lenne a lényeg.

dec. 20. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én szeretem a teljes testes edzést is, csak ahogy az utolsó is írta, egy normális intenzitással kb lehetetlen így leedzeni.

Nagy intenzitással, és ha még kb bukásig is viszed a sorozatokat, akkor mindössze 1-2 szettre vagy képes/izom.

dec. 21. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!