Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » A hát mennyire dolgozik a...

A hát mennyire dolgozik a fekvenyomás során?

Figyelt kérdés

dec. 26. 03:10
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:

Engem a tudományos háttere érdekel, hogy mi köze van a megindításnak a háthoz és miért mondják, hogy felső hátra kell többet edzenem, ha nagyobbat akarok nyomni. Mert én szkeptikus vagyok ebben, hogy a hát olyan sokat segítene a fekvenyomásban.


[link]


Beleolvastam az 5-ös cikkébe, már kezdem érteni

dec. 27. 03:10
 12/26 anonim ***** válasza:

#11

Ha téged a tudományos háttér érdekel, akkor nézz utána 6000 oldalas enciklopédiákban, és még véletlenül se azokra hallgass, akik pár mondattal próbálnak rávezetni, hogy buta elképzeléseid vannak!

dec. 27. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:
Akkor szerinted mi kéne a megindítás fejlesztéséhez és hogy jobban menjen az alsó szakasz?
dec. 27. 17:34
 14/26 anonim ***** válasza:
Legyél erősebb.
dec. 27. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:

#13

Az alsó szakaszban meg van nyúlva a mellizom. Megjegyzem a mellizomra fogozottan igaz, hogy megnyújtott pozícióban tudja a legnagyobb erőt kifejteni. Tehát, ha itt már problémáid vannak, akkor gyenge vagy. Ahogy tolod ki a súlyt a mozdulatba bekapcsolódik még a tricepsz és némi szerepet kap az elülső delta. Tökmindegy, hogy megindítás, vagy a mozdulat középső szakasza, az egész gyakorlat során ugyanazok az izmok dolgoznak. De ahogy látom kérdező, te már eldöntötted, hogy a hátat kell edzeni az erősebb fekvenyomásért. Akkor nyomozz tovább a válaszért, ne is foglalkozz vele, hogy a mellizom, tricepsz, elülső delta dolgozik a gyakorlat során!

dec. 27. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy a problémát nem értitek.


Annyira vagyunk erősek, amennyire a leggyengébb izomcsoportunk.

Meg kell találni a gyenge pontot és azt felhozni.

Hiába nyomunk ki nagy súlyt a felső szakaszon, ha az alsó szakasz nem megy.

Hiába jó a megindítás, ha nincs meg a lockout.


Régebben a felső szakasz ment nehezebben. Megfogadtam a Westside tanácsait és többet tricepszeztem. A nyomásom 10kg-val erősödött. A tricepszem erős lett. Most már az alsó szakaszon van a gyenge pontom.

dec. 27. 22:03
 17/26 anonim ***** válasza:
Mekkora a bench press maxod, őszintén? Csak mert ha 120-130 kilós nyomásokról beszélünk, akkor nem értem ezt a filozofálást.
dec. 27. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%

A hátnak stabilizáló szerepe van.Tkpen összezárt a lapckád.Ezt a feszességet kell tartani végig.

Ez pedig a hátnak kb a nagy semmi és az éppen valami közötti munka.

Tehát nyugodt lehetsz nem az lesz a leggyengébb láncszem.Be is baszna ha a hátad előbb fáradna el mint a tricepszed vagy a vállaid.

Anatómiai nonszensz.Hacsak nem vagy egy torz Ephialtész,akinek a hátizmai helyett valami púp meredezik.

dec. 29. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:
Akkor, ha a megindításom gyenge, melyik izomcsoportra fókuszáljak? Vállra? Ez alapján programozom az edzéstervet
dec. 30. 20:46
 20/26 anonim ***** válasza:

"ha a megindításom gyenge, melyik izomcsoportra fókuszáljak?"

Mindegyikre, mert gyenge vagy. Az ilyen technikai okosságokkal az első hónapokban lehet érdemi hatást tenni az alapgyakorlatokra. Középhaladó szinten ha szar vagy adott alapgyakorlatban, akkor a programozással, az edzéstervvel van a baj, nem azzal, hogy melyik izomcsoportodat mikor aktvitálod fejben (mintha a valóságban így működne az anatómia és a biomechanika).

dec. 30. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!