Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » A hát mennyire dolgozik a...

A hát mennyire dolgozik a fekvenyomás során?

Figyelt kérdés

dec. 26. 03:10
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:

Az alapgyakorlatokban vannak úgynevezett "sticking point"-ok. Ez az a pont, ahol a súly elakad. A gyenge láncszem izomcsoporton múlik, hogy hol van ez a sticking pont.

A súly pl. elakadhat megindításnál, középen vagy a felső szakaszban a lockoutnál.


A Westside módszerek egyik kulcseleme, hogy elemezni kell a gyakorlatot és megtalálni a sticking point-ot. A sticking point határozza meg, hogy melyek a gyengébb izomcsoportok és úgy kell összeállítani az edzéstervet, hogy ezeket a gyenge izomcsoportokat felhozzuk.

Ha a felső szakasz megy nehezen, az gyenge tricepszre utal, ilyenkor érdemes jobban fókuszálni a tricepszre, tricepsz fókuszú nyomásokat (pl. szűknyomás, padlóról nyomás) és kiegészítő tricepsz gyakorlatokat berakni az edzéstervbe.


Én Westside módszer alapján edzek. Szerintük ha alul van a gyenge pontom, az a felső hát gyengesége. De én szkeptikus vagyok ebben, mert nem hiszem, hogy a hát olyan sokat dolgozna a nyomásban. Ezért írtam ki a kérdést.

dec. 30. 21:11
 22/26 anonim ***** válasza:
Mekkora a maxod?
dec. 30. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 A kérdező kommentje:
130.. De a kérdès szempontjából teljesen irreveláns. Továbbra is az a kérdés, hogy a gyenge megindítás és az alsó szakasz a váll vagy a hát gyengesége miatt van, mert ez alapján fogom összerakni az új edzéstervet
jan. 1. 05:29
 24/26 A kérdező kommentje:

Ma nyomtam egy új maxot. A súly félúttól felfelé vált nehézzé.


Úgy néz ki sikerült korrigálni az alsó szakaszt. A probléma megoldódott

jan. 1. 17:01
 25/26 anonim ***** válasza:
Senkinek sem tök egyértelmű, hogy engedésnél hátból tartasz?, meg a csúcs ponton is? ** :D
febr. 26. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
Igen, előttem is leírták..
febr. 26. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!