Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Melyik az az edzőtermi gép,...

Melyik az az edzőtermi gép, amely a deadliftet váltja úgymond ki?

Figyelt kérdés

Most hagyjuk azt a témát, hogy a gép vagy a szabadsúly a jobb, nem az a kérdés…


A válaszokat előre is köszi!



dec. 29. 20:00
 1/9 anonim ***** válasza:
33%

Nem igazán van olyan gép, ami kiváltja a deadliftet. Szoktak emberek alsó csigával felhúzni, meg smith kereten, de ezek vicc kategóriák a hagyományos deadlifthez képest. Külföldi teremben láttam már konkrét felhúzó-gépet (deadlift machine), de az is vicc kategória volt. A felhúzás pont az a gyakorlat, ahol még a gépmániás tudósok is egyetértenek abban, hogy az eredeti rudas kivitelezés minden szempontból optimálisabb.

Nem pontosan értem a kérdést, de egyébként lábhajlító géppel és valamilyen hip thrust géppel ki lehet váltani a deadliftet, hiszen a deadlift a combhajlítót és a farizmot célozza elsődlegesen (bár egy összetett alapgyakorlatnál nehéz két izomra leszűkíteni), de ebben a sportban a felhúzást, vagy annak valamely variációját nem nagyon tudod megkerülni, vagy kiváltani, bár tény, hogy nincsenek kötelező gyakorlatok.

dec. 29. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
36%

https://www.youtube.com/watch?v=8YcoPYhQvW0

Erre gondolsz? Mert ezek a gépek nagyon szarok. Vagy mi a kérdés pontosan?

dec. 29. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Arról van szó, hogy én nem akarok testet építeni, engem nem érdekel az egész.


Én guggolni akarok, minél többet, minél nagyobb súllyal, géppel es szabadsúllyal egyaránt.


Nyílván, ha ehhez nem edzem meg az ellentétes izmaimat is, akkor előbb vagy utóbb lerokkanok… A guggolásnak az úgynevezett reverse gyakorlata, az a deadlift.

A szabad súlyos guggolást tehát deadlifttel ki kell válltanom, illetve még a guggoló és lábtoló gép mellé kell szereznem egy olyan gépet, amely segít a reverse gyakorlatoknál használt izmaim szintentartásához… Ezeket sajnos nem tudom kispórolni, csak guggolni nem lehet, mert veszélyes.


Talán akkor egy csípőtoló gép lenne a legjobb a szabad súlyos deadlift mellé?

dec. 29. 20:24
 4/9 anonim ***** válasza:
50%
Az 1. kommentben le lett írva. Olyan gyakorlatokra van szükséged, ami a combhajlítót és a farizmot célozza. Erre ott a lábhajlító gép és a csípőtolás (akár gépen, akár rúddal), ha felhúzni valamiért nem akarsz.
dec. 29. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Deadlift leginkább a hátsó láncot terheli, hajlító, gerincmerevítő, farizom. De a sima deadliftnek sok értelme nincs a testépítésben, ellenben pl.: merevlábas felhúzás / rdl egy nagyon jó gyakorlat.


Lábtoló gép terheli a farizmot

Szerezz be még egy combhajlító gépet, tök mindegy, hogy ülő vagy fekvő, és kész is vagy.

dec. 30. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A guggolásnak az úgynevezett reverse gyakorlata, az a deadlift.

ez nem igaz

a combhajlító kivételével minden izom ami a felhúzásnál dolgozik, az a szabad súlyos guggolásnál is dolgozik, maximum más mértékben.

tehát a guggolás mellé elég valamilyen combhajlító gépen dolgozni ha nagyon irtózol a felhúzástól és variációitól.

dec. 31. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

A combhajlító az nem dolgozik guggolásnál?


Nekem itt is szokott lenni izomlázam guggolás után. Akkor valamit rosszul csinálok?

dec. 31. 13:11
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
A combhajlító stabilizáló szerepet tölt be a guggolás mozgásmintája során, főleg a negatív szakaszban. Emiatt lehet izomlázad guggolás után a combhajlítódban, de ez nem azt jelenti, hogy a guggolással lehet combhajlítót fejleszteni.
dec. 31. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi, hogy kifejtetted! 👍
dec. 31. 13:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!