Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogy érdemes kezelni az...

Hogy érdemes kezelni az izomlázat?

Figyelt kérdés

Vettem egy otthoni fitnesz programot. Kedden csináltam egy 25 perces programot, majd másnap mivel nem éreztem hogy fáradt lennék, vagy hogy sok lett volna csináltam egy 50 perces programot.

Csütörtökön, pénteken és ma is izomláz van a karomban, és a hasizmomban.

Gondolom nem érdemes ráedzenei amig el nem múlik, de nem tudom igy hogy lenne érdemes az edzést ütemezni, csináljak több nap kevesebbet, amikor rendbe jőnek az izmaim akkor mindig egy nagyobb nekirugaszkodást?



jan. 6. 12:08
 1/2 anonim válasza:

Elsőként rendszeresítened kell azt a mondjuk 30 perces progit amit még izomláz nélkül képes vagy kivitelezni, ugyanakkor jólesően "kifáraszt", aktívnak érzed magad. Ha megvan ez a szint akkor pihenőnapokat is be kell iktatni ugyanis az is épp olyan fontos mint maga az edzés. Kezdetben törekedj a nagyobb ismétlésszámokra ahelyett, hogy az adott ismétlésnek az időtartalmát növelnéd.


Ha ezt a szintet mondjuk két hétig tartani tudod akkor kezd el növelni az időt, vagy az ismétlésszámot, akkor se drasztikusan. Érezni fogod hogy nehezebb végezni a gyakorlatokat, de ne menj el addig, hogy izomlázad legyen. Újra hozzá kell szoknod a megemelt teljesítményhez, ezt követően lehet újra emelni, stb ... így tovább.


A jelenleg fellépő izomlázat rövid pihentetéssel, nyújtással, masszírozással, jól eső hideg/ meleg borogatással kezelheted, emellett a kevésbé megterhelő mozgás, akárcsak egy kis séta, kocogás jótékony hatással van rá, mert bármi ami serkenti a vérkeringést az segít elszállítani az izmoknál felhalmozódott tejsavat ami okozza az izomlázat, így lerövidítve a fájdalommal járó időszakot.

jan. 6. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Rendben így teszek, köszönöm!
jan. 6. 13:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!