Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » 2 hónapja elkezdtem otthol...

Ismeretlen600 kérdése:

2 hónapja elkezdtem otthol edzeni egyenlőre saját testsúlyos edzést csinálok, illetve most vásároltam 2 db egykezes súlyzót....?

Figyelt kérdés

Az a helyzet ,hogy tapasztalatlan vagyok megnéztem youtubeon egy csomó videót, azt szeretném ,ha tudnátok mondani különböző gyakorlatokat amik célra vezetőek.

Legfőképp felső testre ( bicepsz tricepsz, hát)

Lábra olyan jó gyakorlatokat sikerűlt találnom hogy 2 hónap után már szemmel is látható az eredmény de a felső testemnél ez sajnos nem igazán jött össze.

Nyilván 2 hónap után nem várok csodát .



#edzés #gyakorlat #Felső test gyakorlatok
jan. 8. 21:18
 1/6 anonim ***** válasza:

Felsőtestet alapból nehezebb eszköz nélkül fejleszteni. Van a fekvőtámasz különböző formái.

Húzódzkodás/tolódzkodás de ezekhez már eszköz kell.


Kézisúlyzó legalább állítható? Ha nem akkor sok mindenre nem jó, mert más izomterületekre más súly kell, plusz ha jó is egy adott izomcsoportra az is csak egy darabig lesz így.


- Ha állítható akkor tudsz vele fekvenyomni(ha van elég súlyod hozzá)

- térdelve tudsz evezni(dumbell row) ami háthoz jó.

- vállból emelni ami oldalsó válladat edzi (meg minimális mellizom)

- oldalra emelés, teljesen oldalsó vállizom.

- skullcrusher(fogalmam sincs mi a magyar neve) tricepszre.


Saját testsúlyos edzéssel szerintem jóval nehezebb fejlődni mint edzőteremben teljes súlyzókészlettel, főleg a progresszió miatt. Pl láb edzés lehet hogy most működik kezdésként, de egy idő után egy guggolásnál simán megemelsz 50+ kilókat amiket elég nehéz otthon replikálni. Ugyanez felsőtestre. Egy ideig oké a fekvőtámasz, de mikor már nehezebbekből is 20 simán megvan akkor nehéz lesz utána tovább fejlődni.

jan. 8. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
69%
2 hónap alatt látványos sikert értél el lábnál otthoni edzéssel, inkább neked kéne tanítani minket
jan. 9. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm az első válaszolónak.

Igen állítgató a súlyzó azt hiszem 50 kg ig tudom bővíteni és 20 kg a legkissebb súly rajta.

Sok új dolgot mondtál utána nézek hogyan smint kell ezeket a gyakorlatokat csinálni.

Igen jobb lenne edző terembe járni csak sokszot van olyab ,hogy nem érnék oda időbe a munkámból adódóan hátha majd a jövőben ez másképp lesz addig is otthol csinálom

jan. 9. 12:14
 4/6 A kérdező kommentje:

2. Válaszoló


Ha hiszed hanem ez így van


Nem azt mondom ,hogy 1 kg izom van a lábamon de látszik ,hogy dolgozom rajta

jan. 9. 12:17
 5/6 anonim ***** válasza:
#3 mindenképpen jó lenne ha lenne 2-3 tól 20 ig is egykezes, mert az ennél nagyobbakat nem fogod tudni pl vállra használni
jan. 9. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igazad van beszereztem a mai nap .
jan. 13. 16:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!