Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Az alsó hátat a merevlábas...

Az alsó hátat a merevlábas felhúzás vagy a román felhúzás terheli jobban? Az alsó hátat akarom edzeni

Figyelt kérdés

Gyenge az alsó hátam.


Alapvetően jó reggelt párti vagyok, de az utóbbi időben a gyenge fogáserőm erősítése céljából átálltam a román felhúzásra.



jan. 10. 05:03
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Tökmindegy, amelyik neked jobban tetszik, azt csináld! Most ha kiderülne, hogy az egyik 1-2%-ban jobban terheli a hát alsó részét, az min változtatna? Semmin.
jan. 10. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
35%

A gyakorlatban alig pár % eltérés lenne hoszútávon izomépítést tekintve. És ez minden gyakorlatra igaz, pl lábtolás - guggolás rúddal.


Tök mindegy. Amelyik jobban tetszik, azt csináld, a lényeg, hogy fejlődj benne időről időre.


"az utóbbi időben a gyenge fogáserőm erősítése céljából átálltam a román felhúzásra."

Ez viszont nettó baromság. Gurtni nélkül román/merevlábas felhúzást csinálni értelmetlen, pont, ahogyan hátazni sem hátazunk gurtni nélkül.

jan. 10. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
De akkor gyenge marad a fogásom. Nem fogok tudni felhúzni
jan. 10. 14:16
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Aki nem IPF szövetségnél akar erőemelésben versenyezni, annál mindenfajta felhúzást indokolatlan gurtni nélkül végezni. Nem fogod tudni a célizmok hatékony terhelését kiaknázni, mert akármilyen erős is a markod vagy az alkarod, a fogáserőd anatómiailag mindig limitáló tényező lesz. Ezért nincs értelme bizonyos gyakorlatoknál ignorálni a gurtnit, ezt a fogáserő fétist meg amúgy sem értrm.
jan. 10. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Akik lepontoztak azok szerint egy guggolás rúddal sokkal jobb, mint egy lábtolás? Ugye tudjátok, hogy mindkettő guggoló mozdulat?
jan. 10. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

#5

Szerintem a "hátazni sem hátazunk gurtni nélkül" kijelentésed miatt lettél lepontozva, ekkora hülyeséget ritkán olvasni.😄 Mondjuk ezen jót röhögtem, én még embert nem láttam a teremben gurtnival hátazni, pedig járok már egy ideje.

jan. 10. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Erőemelő akarok lenni és a fogásom kifejezetten gyenge. Nagy súlyt nem bírom gurtni nélkül.
jan. 11. 01:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!