Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Merevlábas felhúzásnál le...

Merevlábas felhúzásnál le kell tenni a földre a súlyt?

Figyelt kérdés
Valahol azt olvastam régebben, hogy a román felhúzás az, amikor nem engedjük le teljesen a súlyt, a merevlábas felhúzás meg a földről indul, nyújtott lábbal.

2023. máj. 12. 06:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
60%
Nem kell! Csípő mobilitás függő, és ha nem hajlik tovább a csípőd, én nem erőltetném, hogy akkor is leengedem földre a súlyt, mert elég szép sérülést össze lehet szedni ennél a gyakorlatnál, pláne, ha nagy súllyal csinálod.
2023. máj. 12. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
35%

A merevlábas a földről indul, és vissza is rakod. A román álló helyzetből indul, és nem engeded le teljesen.

Ha a merevlábast nem engeded le, akkor az a második ismétléstől kezdve gyakorlatilag román lesz...

2023. máj. 12. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
87%
Nem kell a földre vissza rakni. Az, hogy pontosan mennyire megy le a súly egyéni, mobilitásfüggő dolog.
2023. máj. 12. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
29%
Az egyetlen különbség a román felhúzás és a merevlábas között, hogy a románt felülről indítod, és nem engeded végig, a merevlábast meg lentről, és vissza lerakod. Ha nem érinted le, az egy román felhúzás.
2023. máj. 12. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
75%

rosszul tudod 4-es

az a külömbség a román és a merevlábas felhúzás között, hogy a románnál kicsit jobban be van hajlítva a térd

keveseknek van olyan mobilitása hogy leengedje a földig a súlyt merevlábasnál.

ha meg mobilitás hiányában is megpróbálja valaki, abból sérülés lesz ahogy az 1-es is írja.

2023. máj. 12. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
27%

Nna...

Abban megegyezhetünk, hogy a románt fentről indítjuk, a merevlábast meg alulról, dead pozícióból?

Abban is megegyezhetünk, hogy menet közben nem hajlítgatjuk a térdünket a felhúzás során?


A merevlábas felhúzásnál a megindításnál már beállunk egy annyira nyújtott lábas pozícióba, amit enged a mobilitásunk. A merevlábasnál maga az elemelés is része a mozdulatnak, és a felhúzás a pozitív szakasz. A románnál meg a leengedés, és az alsó ponton való megnyúlás és megtartás a "lényeg".


Namármost. Ha nem engeded végig a merevlábasodat, akkor ugyanazt a lenti megfeszülést fogod elsődlegesen elérni a mozdulatsorban, és pont a pozitív szakaszod elemelés részét áldozod fel (és mivel a merevlábas sokkal egyenesebb háttal végződik, az RDL seggkinyomásához képest, még a derekadat is használni fogod a felálláshoz...).

Ha merevlábasban akadályoz a mobilitás, akkor jobb egy picit jobban hajlítani a térded. (Amit amúgy is meg kell csinálnod a legelső elemelésnél, aztán látod is, hogy mennyit bír a mobilitásod.)

2023. máj. 12. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
35%

Abban megegyezhetünk, hogy a románt fentről indítjuk, a merevlábast meg alulról, dead pozícióból?

mind2-t felülről indítjuk.


Abban is megegyezhetünk, hogy menet közben nem hajlítgatjuk a térdünket a felhúzás során?

ebben igen.


Ha merevlábasban akadályoz a mobilitás, akkor jobb egy picit jobban hajlítani a térded.

ennyi erővel akkor már csinálj sima konvencionális felhúzást


egyenes a hát a románnál és a merevlábasnál is

merevlábasnál szinte teljesen nyújtva a térd, románnál meg van egy kb 15-20fokos hajlás a térdben.

az egyenesebb térd miatt merevlábasnál a combhajlító fogja a legnagyobb terhelést kapni, románnál meg mivel jobban be van hajlítva a térd ezért a terhelés nagyrésze a combhajlítóról átkerül a farizomra.

2023. máj. 12. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
71%
Most eskü végignéztem 20+ youtube videót merevlábasról, erőemelőktől kezdve, edzőkön át fitness influencer csajokig. 3 olyat láttam, aki felülről indít, ebből kettő rózsaszín kézi súlyzókkal bohóckodott, a harmadik meg a Yates volt full egyenes lábakkal. A többiek földről, minden ismétlést deadből.
2023. máj. 12. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Én román felhúzás címszó alatt olyat is láttam erőemelő bajnoktól (Seba Kot) hogy felhúzta a súlyt, majd rohadt lassú negatív szakasszal leengedte a padlóig.
2023. máj. 12. 18:45
 10/13 anonim ***** válasza:
En nem szoktam lerakni, de en testepitek. Koncentraltabb gyakorlat, 5-6 ala nem megyek.
2023. máj. 12. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!