Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Fiatalok körében edzőtermi...

Fiatalok körében edzőtermi edzés mikor és miért lett ennyire népszerű?

Figyelt kérdés

Én 43 éves vagyok és gimnáziumban mentem először edzeni 1995-ben, de akkor és még utána sokáig az edzőtermi edzés egy kicsit "rétegsport" volt, vagy legalábbis gimis és egyetemista korú embereket ekkora mértékben nem lehetett látni edzőtermekben, akik pedig jártak azok fiúk voltak, ma viszont rengeteg lány is jár edzeni.


Melyik években terjedt el ennyire a fiatalok körében és miért?



jan. 25. 10:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nincs egy konkrét év. Én azt tapasztaltam, hogy valamikor a 2010-es évek legelején jött egy nagyobb bumm. Amikor én 2007-ben elkezdtem edzeni, még egyáltalán nem volt mainstream gyúrni, aztán 2011-2012 környékén már alig volt olyan ismerősöm, aki ne járt volna konditerembe, és ez a hullám még most is bőven tart. Nyilván itt azokról beszélünk, akik nyomják pár hónapig, aztán abbahagyják, majd egy-két év múlva megint nyomják, majd pár hónap után megint abbahagyják. Akik ténylegesen, kitartóan, konzisztensen, hosszú éveken át folyamatosan, jól megtervezve, célorientáltan, okosan edzenek, azok minden teremben maximum 20%.

Gyúrni azért ennyire népszerű, mert ma már a legutolsó borsodi zsákfaluban is van legalább egy kielégítően felszerelt konditerem, ezért ez a sport mindenki számára elérhető, bérlet tekintetében relatív megfizethető. Nem vagy egy edzőhöz egy órarendhez, egy egyesülethez kötve. Akkor mész, és azt csinálsz, amikor akarsz. Plusz az elmúlt években annyira erős a szociális médiában a fitnesz ipar testképrontó nyomulása, hogy nincs már olyan lány, aki ne akarna egy anorexiás cicanadrágos csinibaba lenni, és olyan fiú, aki ne akarna izomkolosszus lenni. Ezért kezd el boldog-bolgdogtalan rohanni a terembe, aztán amikor pár hónap után kiderül számukra, hogy azért ez nem olyan egyszerű, akkor szépen eltűnnek.

jan. 25. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Én 2 éve edzek, de azt tudom írni, amit a második.


A legtöbb ember lejár hébe hóba edzegetni, 0 intenzitás, 0 effort, aztán amikor látják, hogy bizony nem 3 hónap alatt lesz jó fizikumod, akkor abba is hagyják.


Jól megtervezetten, konzisztensen jóval kevesebb ember jár edzeni. Ők (mi) igazán szereti ezt csinálni, az összes többi pedig csak kényszeresen jár edzeni, mert ezt látja az összes közösségi oldalon.

jan. 25. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ők igazán szeretik**
jan. 25. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
90%

2004-ben kezdtem el gyúrni, akkor is sok középiskolás meg egyetemista korú járt edzeni, csak nem volt ennyire feltűnő, mert nem volt facebook meg instagram, ahova kiposztold, meg nem volt minden 3. kiscsávó / kiscsaj a Youtube-on fitnesz celeb.

És ha visszagondolok bármelyik évre, bármelyik konditeremre, délután 16-19 óra közt az összes tele volt, szóval én nem nagyon látok különbséget létszámban.

jan. 25. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
82%
Én is 1996-ban (már egyetemi “nulladik évfolyamon”) fogtam először vasakat. Tényleg inkább egyetemista/gimis sport volt, most meg 55-60 körülieket is látok.
jan. 26. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
65%
Szia! Én 40 éves nő vagyok. Bár terembe nem járok, de edzek súlyzókkal itthon. Kb. 20 éves koromban olvastam először arról, hogy a súlyzós edzés nőknek is jó, sőt kívánatos, és nem leszek tőle kigyúrt “izompacsirta”.
jan. 28. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
29%

A kis pussyk izmosodni akarnak.

Főleg popsi meg bicepsz mert az most a menő!

Ezek inkább ilyen divatbu.ik,akik feszengenek a tiktokon.Tátognak vmi xaros négerzenére,és a pitchájukat mutogatják 30 féle szögből.

A komolyan sportolókból ma sincs több mint akkoriban.

jan. 28. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
36%
7: A popsi eleve meleg szó.
jan. 29. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Azóta lett instagram.
febr. 4. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Alapból nem beszélhetünk egy régi sportol. Persze idő volt mire elnepszerusodott illetve rajottek hogy a cementes zsáknak nincs nagyobb gravitaviója. Média is közre játszik felkapott influenszerek által vagy csak a media altal generalt testi idealok elerese miatt kenyszeres jarok talalhatoak meg. Kozre jatszik az eroemeles mint megint csak egyre népszerűsodo sport. Emberek se olyan szegenyek mar mint regebben es keresik a kikapcsolodásra kívánt helyeket meg időket.



Meghát SAM SULEK

márc. 9. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!