Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » 215 kg és 194 centi vagyok,...

215 kg és 194 centi vagyok, 29 éves férfi, hogyan kezdjek edzeni?

Figyelt kérdés
Milyen mozgás az, amit csinálhatok? Súlyemelés? Úszás? Dombon felfelé gyaloglás? Gondolom nem esne jól a szívnek ha most egyik pillanatról a másikra nagy terhelést kapna... Milyen edzést javasoltok? Mennyi idő után lehet növelni a terhelést? A 10-30 perces aerobicról mi a véleményetek? TV előtt zenével hasznos? Előre is köszi ha segítetek!
jan. 28. 21:51
1 2
 1/11 anonim válasza:
100%

Gondolom nulláról indulsz, így először csak a távgyaloglást ajánlom. Amennyit bírsz, annyit gyalogolni, lehetőleg aktív tempóban (tehát mintha sietnél valahová, nem a nézelődős sebesség). Mindezt lehetőleg kint, erdőben vagy hasonló helyen ahol nem a szmogot szívod. Ha már nem okoz gondot legyalogolni így 3-4 km-et, akkor érdemes továbblépni.

Az úszás jó lehet, mert ott a súlyodat tartja a víz, így az ízületeidet nem erőlteted meg vele. Javaslom még a kisebb súlyok emelését otthon, sportszerüzletekben lehet kapni ilyesmit. Illetve a súlyok nélküli gyakorlatok is hasznosak indulásnak (meg bemelegítésnek is).

Legyél türelmes és ha elfáradtál tarts szüneteket. Kitartást! :)

jan. 28. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
56%
215 kilóval már az is haladó szintű sport, ha naponta háromszor felállsz.
jan. 28. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Kedves első válaszoló, köszi!


Mérnök vagyok, saját vállalkozásom van, itthonról dolgozok kötetlen munkaidőben. Világ életemben túlsúlyos voltam de félévente eljártam 1-2 hónapot súlyt emelni egyetemi éveim alatt, néha kardió is ment. Kb 2 éve nem mozgok.

jan. 28. 22:19
 4/11 anonim ***** válasza:
76%

Ha fogyni akarsz akkor nagyrészt az étkezésen múlik. Ha azon nem változtatsz, csak az edzéssel nem feltétlen fogsz fogyni.

De bármilyen edzessel egéyzségesebb leszel mint anélkül szóval hajrá.

Az elején kb 20 perceket sétálj. Aztán ha bírod lehet többet és lassan emelni.

Az úszás lenne a legeslegjobb ha tudsz úszni és eljársz. Simán lehet a hosszok kozott pihenni es ha pl 45 percet a medenceben vsgy az mar jo. De lehet az elejen ez is csak 20 perc lesz.

Amit semmikepp se csinalj a futas, barmilyen ugralas es a guggolás.

Erősítő edzés is hasznos. Akár keress felszerelés nélküli saját testsúlyosakat kezdőknek. Nem baj ha az elejen meg nem tudod megcsinalni. Csinald ameddig tudod. Es ha barhol barmitol fajdalom van izuletekben akkor rogton hagyd abba

jan. 28. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
Fel tudtál ma már kelni?
jan. 29. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Szerintem nézd meg ezt a blogot/vlogot.


[link]


A srác mondjuk nem volt 215 centi, de szerintem elég jól bemutatja, hogy mivel tudott kezdeni, és hova juthatott el kitartó munkával.


És az étkezésével.


Általában nem szoktam a személyi edzőket javasolni, de a te paramétereiddel bizony érdemes inkább ott (meg egy sportorvosnál) kezdeni. Egy komoly edző úgyis sportorvoshoz küldene, ha már kézben a papír, akkor meggyorsíthatod a folyamatot.

jan. 29. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
basszus de betegség vagy mi?miért hanyagoltad el magad így?
jan. 31. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Egyvalamire nem tértél ki, mit akarsz elérni?
febr. 4. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
A felesleges kilóimtól szeretnék megszabadulni, igazából egy tónusos, relatív szálkás, szimmetrikus izomzat a cél. Ez nem tudom mennyi kilóban, alapvetően kb 8 éves korom óta túlsúlyos vagyok, mindig pufi voltam, szóval szerintem a lábaim izomzata bőven átlagon felüli, széles vállam van, nem egy csupazsír embernek érzem magam, erő is van. Talán 120kg egy reális cél lehet.. (???)
febr. 7. 17:35
 10/11 anonim ***** válasza:
194 centi magassággal "egy tónusos, relatív szálkás" alkat 95-100 kg között lehetséges. 120 kilóval még mindig minden leszel, csak szálkás nem.
febr. 8. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!