Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ennyi gyakorlat elég, ha nem...

Ennyi gyakorlat elég, ha nem akarok izmot növelni?

Figyelt kérdés

A sportolásom nagy részét futás, úszás, biciklizés, túrázás teszi ki. 177 centihez vagyok 70 kiló, elég szálkás. Nem célom az izomnövelés (pontosabban jó lenne, de annyira nem fontos, hogy ennél több időt rászánjak a kajára és az edzésre), csak az izom megtartása.

Bicepsz: 6x8-10, ami a következő gyakorlatok valamelyike (mikor mihez van kedvem): állva egykezessel, kétkezessel, scott pad vagy kalapácsbicepsz.

Mell: 3-4x8-10 fekvepados nyomás, 3-4x10 tárogatás, 3x8-10 tolódzkodás

Váll: 3x10 vállból nyomás állva rúddal, 3x15 oldalemelés csigán

Hát: 3-4x8-10 mellhez húzás csigán, 3-4x8-10 evezés csigán (vagy ezeknek a nem csigás változata), 3x8 húzódzkodás

Tricepsz: 3x10 csigás letolás

Lábazni ritkán szoktam, 2-3 hetente: 3-4x8-10 lábtológép, 4x15 vádlizás állva, 2x10 lábhajlító, 2x10 lábnyújtó


Tudom, hogy nem tökéletes, de mint írtam, a szinten tartás csak a célom. Láttok benne olyat, ami totál hülyeség, és helyette mást kellene?


jan. 30. 20:34
 1/3 anonim ***** válasza:
89%
Random gyakorlatok mellé írt számokból semmit nem lehet mondani. RPE, intenzitás, munkasúly (stb.)? Az egyébként biztos, hogy ha nem akarsz izmot növelni, arra minden elég.
jan. 30. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ebben nincs benne a bemelegítő gyakorlat, és úgy vannak megválasztva a súlyok, hogy az adott napi energiámhoz mérten az utolsókat már ne nagyon bírjam.
jan. 30. 20:47
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Remek!
jan. 30. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!