Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Melyik a legjobb verzió ezek...

Melyik a legjobb verzió ezek közül, ha izomépítés a cél?

Figyelt kérdés

3-4 szetteket szoktam csinálni, a kérdés, hogyan jobb, ha jobb egyáltalán:


1.

Ugyanazzal a súllyal dolgozni, az összes munkasorozatnál, és ha megy az adott súllyal a 12 ismétlés akkor emelni a súlyon?

(Ezzel a módszerrel nekem minden körben 1, max. 2 ismétléssel kevesebb megy.)


2.

Minden körben (vagy majdnem minden körben) emelni a súlyokon és az utolsó szettben eljutni akkora súlyhoz, amivel már csak 4-5 ismétlésre vagyunk képesek?


Az effort minden körben RPE8-10 közt van.



febr. 10. 12:13
A kérdező szavazást indított:
1. a jobb
2. a jobb
Mindegy
5 szavazat
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem ezen fog múlni, hogy te a szett végén növeled-e a súlyt vagy sem, a lényeg, hogy legyen progresszíó.

Bár az elsőnél csak feleslegesen lefárasztod magad a rengeteg 12es szettel az elején..

febr. 10. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

#1

Nincs rengeteg 12-es szett. Tegnap gépi ferdepados nyomással kezdtem 75 kg volt összesen rápakolva. 10-9-8-7 ismétlés ment a 4 szetten keresztül. Ha menne a 12 ismétlés az első szettben, akkor emelném a súly 80 kilóra.

febr. 10. 17:19
 3/3 anonim ***** válasza:

"Az effort minden körben RPE8-10 közt van."


Ez esetben teljesen mindegy.

febr. 10. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!