Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ki a valaha volt TOP 5 legjobb...

Ki a valaha volt TOP 5 legjobb testépítő?

Figyelt kérdés
objektiv sorrendre vagyok kiváncsi nem arra h kinek ki az 5 kedvence

márc. 1. 17:51
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Objektív sorrendet nem hiszem, hogy lehet mondani. Max akkor, ha megadsz szempontokat, ami alapján értékelhetőek, illetve azt, hogy a szempontok milyen súllyal számítanak. Bár még lehet ekkor sem...
márc. 1. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
85%

Ez egy nagyon könnyű és egy nagyon nehéz kérdés. Objektíven nézve a top4 sorrendje elég egyértelmű:

1. Ronnie Coleman

2. Jay Cutler

3. Phil Heath

4. Dorian Yates


Az 5. helyezés viszont már nem egyértelmű. Eredmények alapján Lee Haneyt mondanám, de azért ő a 80-as években volt a legjobb, ma már azzal a fizikummal valószínűleg dobogós se lenne az Olympián, amíg a fenti legendák ma is hülyére vernék a komplett mezőnyt. Szívem szerint Flex Wheelert vagy Kevin Levronet írnám, de egyikőjük sem nyert Olympiát, ráadásul mindketten nagy esiclene huszárok voltak, úgyhogy nem lenne fair. Legyen Dexter Jackson az 5. helyezett, ha mindenképp öt nevet akarsz.

márc. 1. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
78%

1 - ronnie coleman

2 - dorian yates

3 - jay cutler

4 - dexter jackson

5 - lee haney

márc. 1. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
78%
Nem értek egyet az előző kommentelővel. Dorian Yates szerintem is a legjobbak között van, de Jay Cutler elé helyezni súlyos "szakmai" tévedés, Phil Heatht pedig kihagyni a top5-ből szintén az. Én is imádom Doriant, és én se kedvelem Philt, de a kérdező objektivitást vár el, úgyhogy kezeljünk a helyén mindenkit.
márc. 1. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
78%

végre egy jó kérdés 😄


amúgy sztem 1 ronnie 2 cutler 3 dorian 4 phil 5 levrone

márc. 1. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
0%

Roni Kolmen

Arnold Schwarzenegger

Jaj Cutler

Dorian Yates

Németh Bálint

márc. 1. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
0%
Zizzy
márc. 2. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

1. Ronnie Coleman

2. Lee Haney

3. Dorian Yates

Tovább nem tudom, de a top három, biztos így néz ki.


Az egy dolog, hogy a regi idokben Lee Haney nem hozott olyan fizikumot, ami a maiakkal felveszi a versenyt, de az az adottság, ami neki volt, szorosan ott van Ronnie mögött. Ezt jól mutatja az is, hogy a maga idejeben, pont annnyira volt legyőzhetetlen, mint a sajátjában Ronnie.

márc. 3. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
26%
Schwarzenegger szerintetek viccből volt 7x Mr Olympia győztes? Persze hogy ő is benne van a Top 3-ban.
márc. 3. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
92%

"az adottság, ami neki volt, szorosan ott van Ronnie mögött"

Ezt az érvet abszolút elfogadom Lee Haney mellett.

"Schwarzenegger szerintetek viccből volt 7x Mr Olympia győztes?"

Ezt viszont nem fogadom el Arnold mellett. Ő nem a páratlan adottságainak köszönheti hétszeres győzelmet, hanem hogy korának legismertebb celebjévé vált már akkor. Félreértés ne essen, Arnold egy testépítő ikon, aki mindig gyönyörű fizikummal állt színpadra, de rengeteg kortársa hozott sokkal jobb formát nála (pl. Franco Columbu, Lou Ferrigno, Mike Mentzer, Serge Nubret, Tom Platz, Samir Bannout, stb.), csak egyikük sem volt világsztár, ezért ők háttérbe szorultak. Lee Haney vagy Ronnie Coleman azért lett többszörös bajnok, mert egyetlen kortársuk sem szárnyalta túl a fizikumukat, Arnold pedig azért, mert egyetlen kortársa sem szárnyalta túl a hírnevét. Ezt ő maga is elismerte már sok interjúban. Régen is így működött a sportdiplomácia és a marketing.

márc. 3. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!