Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Az áthúzás jó gyakorlat hátra?

Az áthúzás jó gyakorlat hátra?

Figyelt kérdés

márc. 11. 22:19
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem annyira. Nem véletlenül nem csinál ma már szinte senki áthúzást.
márc. 11. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Van azért jobb is
márc. 11. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Én szoktam látni embereket csináni, de valamiért ők mellgyakorlatként csinálják
márc. 12. 05:54
 4/8 anonim ***** válasza:
Összetett gyakorlat en így inkább felsőtest nap vagy teljes testes edzesre tennem ha valaki mellezik akkor mellre szánt gyakorlatokat végezzen
márc. 12. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

3#

Mert ez egy mell gyakorlat, de még annak is rossz. Közel sem dolgozik annyit a hát, mint sokan gondolják.

márc. 12. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Miért lenne mell gyakorlat? Ez egy húzó mozgás, nem nyomó.
márc. 12. 14:19
 7/8 anonim ***** válasza:
Minden fej fölötti mozgásmintánál egyaránt dolgozik a mell és a hát izomzata is (csak egyik se hipertrófiás értelemben), úgyhogy egyikőtöknek se lesz igaza, vagy mindkettőtöknek.
márc. 12. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én a mellemet egyáltalán nem érzem közben. Hajlított karral és rúddal csinálom. Jól leengedem a fejem mögé, hogy minél jobban nyúljon a széles hátizom és abból húzom fel. Ugyanazon a helyen érzem utána a terhelést, mint húzódzkodásnál, azzal a különbséggel, hogy ennél a tricepszet is érzem, a hátammal együtt. Ebből a szempontból nem tartom annyira jó hátgyakorlatnak, mert a tricepsz jó eséllyel elfárad előbb, mint a hát, de kiegészítésnek nem rossz, ha esetleg egy napon csinálja valaki a hátat és a kart, mint én.


Szerintem jó gyakorlat, de csak akkor, ha kiegészítésnek kell. Tehát ha már csinálsz vertikális és horizontális húzó gyakorlatokat és úgy érzed, hogy még kell volumen, akkor lehet pluszban hozzáadni, de semmiképp nem helyettesíti pl. a húzódzkodást és az evezést.

márc. 17. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!