Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hátedzésnél mit jelent az...

Hátedzésnél mit jelent az hogy ne karból húzzuk a súlyt?

Figyelt kérdés
Próbálom kampóként fogni a rudat úgy húzni. Próbáltam nsgy súllyal kis súllyal,homorítok,egyenes hát,nem hintázok. Az miért lehet hogy nekem egyszer mikor otthon edzettem és ilyen ellenálló gumiszalaggal végeztem a gyakorlatokat a hátamra akkor éreztem másnap izomlázat. Most ez azt jelenti hogy nagyon gyenge a hátam? Olvastam hogy a hátra sok ismétlés kell 12. Vagy próbáljam meg kis súllyal iszonyat nagy ismétléssel akkor csak bedurran előbb utóbb?

márc. 23. 08:42
 1/5 anonim ***** válasza:
76%

130 kilóba belenyomok fekve 5x5 ismétlést, mégsincs másnap izomláz a mellemben. Bezzeg ha ma gumiszalaggal elkezdenék tárogatni, akkor holnap olyan izomláz lenne a mellemben, mint az állat. Ez ilyen. Ez nyilván nem azt jelenti, hogy a gumiszalagos maszatolás jobban építi az izmot, mint a 130 kilós fekvenyomás, szimplán csak a súlyzós edzéshez vannak adaptálódva a szöveteim, nem a gumiszalaghoz.

Hátedzésnél annyira kell figyelni, hogy zárd a lapockáidat, és hogy a könyökeidet minél jobban húzd be a törzsed mögé. Ha ez megvan, akkor anatómiailag nem tudod rosszul csinálni a hátgyakorlatokat, hisz azokat a mozgásmintákat csak a hát izmai tudják kivitelezni, más nem. Nem kell túlgondolni. A hátadnak is ugyanaz kell, mint az összes többi izomcsoportnak: 5-12 ismétlés RPE7-RPE10 intenzitással.

márc. 23. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mondanám, hogy elmagyarázom és segítek megérteni, de ezt nem lehet. Aki megakar téged tanítani hátat edzeni, hogy ne karból húzd, na az hazudik, mert ezt nem lehet tanítani. Erre rá kell érezni. Hiába magyarázom, hogy a könyököd húzd, nem fogod érteni, mert nem tapasztaltad még ki. Én 2 év edzés után éreztem rá a hátedzésre úgy, hogy valóban jól csinálom, nem pedig karból húzom.. Ezt SZERINTEM nem lehet tanítani, erre vagy ráérzel, vagy nem.


Izomláz = semmit nem jelent


Ismétlésszám = teljesen mindegy, a lényeg, hogy bukás közelében edz.

márc. 23. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A legfontosabb, hogy a gyakorlat negatív szakaszát lassan, kontrolláltan végezd és a negatív szakasz végén nyújtsd meg jól a hátizmokat, engedd egészen annyira, hogy a lapockák is eltávolodjanak egymástól, miközben a mellkasodat szélesen felemelve tartod. A nyújtott állapotban várj 1-2 másodpercet és abból húzd vissza a hasad irányába gyorsan. Ha így csinálsz 10-20 ismétlést, akkor biztos, hogy jó ingert kap a széles hátizom a fejlődéshez. Akkora súllyal csináld, amivel minimum 10 ismétlést meg tudsz csinálni.


A két legfontosabb dolog az egészben a kontrollált negatív szakasz és a nyújtás.

márc. 23. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Kicsit szelesebb fogassal is egybol jobban lesz benne a hat.

Meg altalaban ha nagyobb sullyal dolgoznak picit lecsaljak a veget (lenditenek) akkor pont a hat nagyobb resze marad ki nagyobb suly miatt meg a tested egybol segitseget ker a karodtol hozza


Kisebb suly kicsit szelesebb fogas kontrolaltabb vegzes teljes mozgas tartomany, esetleg egy gurtni


Also hatad derekad is kevesbe terheled igy szoval egeszsegesebb

márc. 23. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszi az infókat
márc. 24. 08:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!