Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Igaza van az edzőmnek, többet...

Igaza van az edzőmnek, többet kellene ennem?

Figyelt kérdés

5 hónapja kondizok és szerencsére elég szépen kezd alakulni a testem. Lement elég sok felesleg és érezhetően izmosabb vagyok mindenhol, a fenekemet leszámítva.

Jelenleg 73 kg vagyok a 180 cm-es magasságomhoz, napi átlagban 1800 kalóriákat eszem. Szerinte ez nagyon kevés, és hamarosan meg fog állni az izomnövekedés, ha nem eszem többet. Ő 2500-3000 kalóriát mondott, abból is nyilván sok fehérje, minimum 150 g. Viszont én jelenleg is teljesen jól vagyok, nem éhezem, úgy érzem, hogy nagyjából ennyi (1800) kalóriával teljesen jól elvagyok a napjaimban. Plusz félek, hogy nagyon elzsírosodnék, ha ennyivel megemelném a bevitt táplálék mennyiségét.

Azt mondta, hogy egy ilyen megemelt kalóriaszámmal már akár 1 hónap alatt is látványos változást lehetne elérni az izmok terén.



márc. 24. 20:21
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is annyit kell enned amennyit mondott

Elejen fejlodsz mindentol kesobb nem

márc. 24. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
ezt a minimum 150 g fehérjét mire fel mondja? kg-.onként 1,8 g bőven elég. efölött nem eszünk mert káros.
márc. 24. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
47%
Miért nem bízol az edződben?
márc. 24. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
30%
Gyiken komolyabb edzok vannak mint real life
márc. 24. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
85%

Igaza van. Ennyivel en epitek izmot 155 centis csajkent. 1750et eszem.

Barki kiszamolja egy kalkulatorbol hogy a sulytartasod 2000 felett van, izomepiteshez meg 1-200 kaloria tobblet is kell. Szoval igen, ha tovabbra is ilyen keveset eszel, a kezdeti sikerek utan meg fog allni az izomnovekedes


Amugy ha nem bizol benne akkor minek az edzod?

márc. 24. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
82%
159cm es nő vagyok 55kg-al,én eszek 1900at naponta.Úgyhogy szerintem is igaza van.
márc. 31. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Zizizabalo ***** válasza:
76%

Én 184/70 körül azt hittem sokat eszek, mert "tisztán" próbáltam étkezni, azaz sovány húsok és szénhidrátok, sok zöldség gyümölcs, kevés zsír. Sajnos meg is állt hamar a fejlődés, szépen fejlődtem 60kg-ról, de későn vettem észre, hogy egy helyben állok izom tömeg szempontból lassam egy éve. On-off edzés, tipikus örök újrakezdő, béna terembejáró jelenség, pici fittség, de ugyanúgy néz ki sok éve.


Persze ez egy egészséges sportos alkathoz elég, de inkább hasonlítasz így egy futóra, mintsem testépítőre.


A lényeg, elkezdtem számolni, hogy meglegyen a napi fehérje, picit több zsír, kb 3000 kcal/nap, és elkezdtem újra fejlődni, már 75kg vagyok jelenleg.


Az is visszatartott mondjuk, hogy kezdetben elkezdett feljönni az izom, és minimál zsír is, és nem mertem túlzottan tömegelni, mert sok olyat látni neten, hogy durván túltolták akár naturálon a tömegelést, és megnyúlt a bőrük, vissza nem változtatható striákat okoztak.


Szóval nem fejlődtem, fejlődök optimális szinten, meg sose leszek versenyző, de legalább megóvom magam a striáktól. Végtére ez egy marathon, nem sprint. Ennek ellenére ha nem eszel eleget, nem vagy többletben, akkor átlag fizikumod marad.

ápr. 22. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
73%
184cm 75kg nen kell ilyeneken parazni +30kgnal se meg
ápr. 26. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!