Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Testépítők! Segítség?

Testépítők! Segítség?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok 180 cm. 4 hónapja 64 kg voltam, vékony, ezért elkezdtem edzeni. Drasztikusan megnöveltem az étkezéseim számát és mennyiségét, és elkezdtem egy általam kialakított edzéstervet. Most 4 hónap után kb 72 kg vagyok, az eredmény, hogy elértem álmaim fizikumát. Nem konditeremben edzek, hanem itthon. Van fekpadom 12,5kg egykezesem, kétkezes rudam 45 kg súllyal. Étrendkiegészítőt nem szedek (kiv. multiv.), csak figyelek az étrendemre. Azért írok, mert fejleszteni akarom az edzésemet. Leírom, hogy milyen izomcsoportra milyen gyakorlatokat végzek: mellre fekvenyomást egyenes vagy döntött padon, hasra hasprést, vállra vagy vállból nyomást vagy mellről nyomást vagy vállvonogatást, bicepszre egykezes hajlítást, tricepszre tricepsznyújtást állva kétkezessel, hátra kétkezes döntött törzsű evezést, lábra guggolást. Ezeket csinálom. Kipróbáltam a tárogatást, oldalemelést, állig húzást, lábhajlítást, lábnyújtást, felülést, felhúzást, de ezek nekem elég ízületszétvágó gyakorlatok voltak, nem jöttek be. a has, mell, váll, bicepsz, comb izmaimmal meg vagyok elégedve maximálisan, a tricepsz, hát, hátsó comb, vádlival is(mondjuk erre nem is edzek, hogy kell?), de ezeket még jobban szeretném fejleszteni. A tricepszet tolódzkodással és egykezes tricepsznyújtással, a hátat húzódzkodással és egykezes fűrészeléssel szeretném még kiegészíteni. Vádlira, hátsó combra nincs ötletem, erre írhatnátok. Szóval kb ennyi, hétfő szerda pénteken edzek, gyakorlatonként 3-4 sorozatot 10-15 ismétlést. Most, hogy változtatni akarok, gondolkodtam az osztotton is, de erre se elegendő felszerelésem, se időm nincs, úgyhogy maradok az egész testesnél, erről ne is próbáljatok meg lebeszélni lécci. Ezek mellet rengeteg body.buildet olvasok, szinte az egész oldalt kívülről fújom már, eléggé érdekel a téma. Mindezeket elolvasva , mit javasoltok, mit tegyek máshogy esetleg, meg úgy általában mi a véleményetek? Válaszokat előre köszönöm!

2012. ápr. 11. 18:43
 1/3 anonim ***** válasza:
81%

Pedig jó lenne ha áttérnél az osztottra 4 hónap után, erre nem kell több idő, le kell tudnod 1 óra alatt nyomni.

Lábra javaslom (hátsó részre) a merevlábas felhúzást és amúgy az egészre jó még a kitörés.

Tricepszre fekve rúddal homlokra engedés, hátsó támaszos tolódzkodás ami jó még nekem.

Egy ilyen felosztás jó lenne:

Mell-bic

Láb

pihi

Váll-tric

Hát

Pihi

pihi

2012. ápr. 11. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Időm végülis lenne az osztottra, de amit tudok( izomcsoportokként 2-3 feladat max.) az édes kevés hozzá. Osztottat csak konditerembe járok tudnak csinálni nem?, mert ott van csiga, nekem az sincs, csak fekpadom, egykezes- kétkezes súlyzóm. Egyszerűen pl. egykeze evezés, kétkezes evezés, húzódzkodás, ez nem elég egy hátedzésre, meg csak guggolás lábedzésre, főleg hogy 3-4 sorozatot kell csinálni. Mindenesetre kösz hogy írtál, gondolkodok róla. Amúgy nem tudnád leiírni az egész edzéstervedet, hogy milyen gyakorlatokat csinálsz, menyi sorozattal, ismétléssel? Ha privátba leírnád, azt nagyon megköszönném.
2012. ápr. 11. 19:16
 3/3 anonim válasza:
Vádlizni ugy tudsz h megfogod a rudat a nyakad mögé és lábujjhegyre állsz.
2012. ápr. 12. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!