Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Melyik táplálékkiegészítőt...

Melyik táplálékkiegészítőt szedjem kezdésnek?

Figyelt kérdés

Adataim: 185cm, 110kg, 27 év, 2 hónapja naturál edzem


A 2 hónap edzés alatt láthatóan fejlődtem, sikerült zsírt is leadni. Szerintetek mikor érdemes elkezdeni a táplálékkiegészítők szedését? Mindenképpen minőségi izomzatot szeretnék kialakítani, nem fontos a rövid idő, ráérek.


Konkrétan melyik tipust ajánljátok? (havi 10-15 ezer forintnál többet nem költenék rá)



2012. máj. 20. 15:23
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha ráérsz akkor minek veszel táplálékkiegészítőt?
2012. máj. 20. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Inkább hasznos válaszokkal segíts, minthogy kötekedj.
2012. máj. 20. 15:46
 3/9 Smartguy86 ***** válasza:
77%

Ez a ráérek szöveg elég gáz, ne haragudj.


Ha kicsit is tudnál erről a sportról, akkor nem mondanál ilyet. Minden plusz kiló izomért ugyanúgy meg kell szenvedni! Ha te most kezded, akkor is pont olyan kőkeményen kell edzened, mint azoknak, akik 20 éve ezt csinálják - persze magadhoz képest, megfelelő súlyokkal.


Táplálékkiegészítőn akkor szokás gondolkozni, ha az étkezésed totál rendben van (tehát kiszámolt kalóriaigény, napi 5-6 étkezés, multivitamin meglegyen). A nevében is benne van: táplálékKIEGÉSZÍTŐ! Nem helyettesít, kiegészít!


Amíg nincs rendben a kajád és nincs rendben az edzésed, addig pénzkidobás, pazarlás, fölösleges bármit is venned a multivitaminon kívül.

2012. máj. 20. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Fehérjének a VPX Snygexet ajánlanám az most jó áron van. Azt már találni 10k körül is. Meg vitamint is érdemes beszerezni pl: Mega Daily One.
2012. máj. 20. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Mi a baj a ráérek szöveggel?


Ezzel azt akartam kifejezni, nekem nem létszükséglet, hogy nyáron a strandon már feszíteni tudjak, inkább a minőségre törekszem, esetleges szünet után nem akarok rögtön leereszteni, mint a lufi. Illetve víztestű pattanásos sportoló sem szeretnék lenni.

2012. máj. 20. 15:54
 6/9 Smartguy86 ***** válasza:

"leereszteni, mint a lufi"


Ilyeneket pl. honnan hallasz? Mert ez kifejezetten arra utal, hogy lövésed sincs az egészről. Szerinted bármelyik testépítő olyan, mint a lufi? Aki szteroiddal szúrja magát, az is kőkeményen edz, hogy olyan legyen, amilyen. Az egy dolog, hogy a vizet legtöbbször elveszítik, mikor leszálkásodnak, de attól még az edzés ugyanolyan kemény! Itt nincs olyan, hogy ráérek, meg majd odébbrakok 1-2 súlyt, heti 1x, aztán 2 hét szussz... Rendes, edzésterv alapján kell edzeni, hogy legyen látszata. Nyilvánvaló, hogy mostmár nyárra nem fogsz jobban kinézni, mert 1-2 hónap alatt csodát nem lehet tenni. Valami látszani fog, az biztos, ahogy eddig is. De ehhez rendes kaja kell, vitamin és kemény edzés. Ha ezek megvannak és csinálod már legalább 1 éve, akkor esetleg érdemes tápkieget venni... rendes kaja nélkül vehetsz te akármit, pénzkidobás lesz.

2012. máj. 20. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

A lufis "szólás" köztudatban van, nem hallottad még? :)


Egy ismerősöm jut eszembe róla, aki nem tudom, mennyi idő alatt, de igen remekül kigyúrta magát, majd fél évvel később találkozva vele, megismerni alig lehetett, annyira elvéknyult, ugyanis abbahagyta a szteroidokat.


Ezt a munkát nézem én nullába, még akkor is, ha sok energiát fektetett bele. Aki tisztességesen, vért izzadva edzi magát, az viszont tiszteletre méltó.


Visszatérve a kérdésemre, látom, próbálsz segíteni, köszi. A rendes kaján és edzésterven mit értesz pontosan? Hogyan, honnan tudhatnám én azt meg, mily módon kell nekem e kettőt kiviteleznem a sikerhez?

2012. máj. 20. 16:17
 8/9 Smartguy86 ***** válasza:

Hát, az mondjuk érdekes, hogy ismerősöd szteroiddal gyúrta ki magát. A szteroid se csodaszer, az hormongyógyszer, valamennyit dob a teljesítményen, de hogy attól csodát lehetne várni... Amúgy meg ha leáll vele az, aki hozzászokott, az nagyon durván felborítja a hormonháztartását, aminek hála több súlyos egézségügyi dolog is bejöhet rövid időn belül...


Amúgy amit kötelező tudnod:

[link]


Ezen kívül pedig ha regisztrálsz a builder oldalon akkor ingyen letöltheted a Sárga kapszula című könyvet, ami szintén nagy segítség!

2012. máj. 20. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ez a lufis cucc hülyeség ha érdekel. Ha te nem szteroidozol csak naturálban edzel akkor fél éve múlva te is "leeresztesz" mivel nem úgy kajálsz már, meg nem is adsz terhelést az izmoknak ezért leépülnek.
2012. máj. 20. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!