Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogyan számoljam ki, hogy...

Hogyan számoljam ki, hogy mennyi tápanyagra, energiára van szükségem?

Figyelt kérdés

A body.builder.hu-n nézegettem a táblázatokat, ahol van egy olyan kalkulátor, ami testzsírszázalék függvényében megadja a kérdésemre a választ, viszont a testzsírszázalékomat én nem tudom lemérni.


184cm-emhez 80kg lenne az ideális testsúly, most 110kg vagyok (most kezdek edzeni). Hány kg-os emberhez mérjem a bevitelt? Ahogy néztem, 110kg-os embernek tömegnövelésnél irdatlan mennyiséget kell enni.



2012. máj. 24. 16:55
 1/5 Zakathol ***** válasza:

A builder kalkulátora nem jól működik felejtsd el. Ők is tudják már évek óta, mégse csinálnak vele semmit :D


Testsúly*4-6g szénhidrát (hízási hajlamtól függően, ha hízékony vagy 4g-al kezdj, ha nem vagy az akkor 5 fölött nyugodtan, bár a testsúlyod alapján nem vagy az a nehezen hízó típus úgy gondolom.)

Testsúly*2-2,5g fehérje naponta


Ha soknak érzed a kajamennyiséget amit meg kell enned, akkor zsírokkal kicsit tudsz trükközni. Testsúly*1-1,5g zsírt ha benyomsz (nem nem disznó vagy kacsazsír, hanem telítetlen-, többszörösen telítetlen esszenciális zsírról van most szó pl lenmagolaj) az kb 2-3g szénhidrátnak felel meg

(1g szénhidrát vagy fehérje 4kcal, 1g zsír pedig 9, tehát durván 2x-ese)



Ezektől függetlenül, ekkora túlsúly esetén én nem ajánlom, hogy tömegnöveléssel kezdj. A nagyja felesleget először le kéne dobni, hogy a szíved és az érrendszered kicsit felszabaduljon, utána mehet a tömegnövelés.


Szálkásításkor testsúly*3g fehérje naponta és testsúly*2-3g szénhidrátról indulj. A heti fogyás mértéke 0,5 és 1kg között legyen. Ha többet fogysz, emeld a szénhidrátot egy kicsit, ha kevesebbet akkor csökkentsd. Ha túl gyorsan fogysz akkor valószínűsíthető az izomvesztés, azt meg ugye minimalizálni szeretnénk.


A diéta mellé menjen teljes testet átmozgató súlyzós edzés heti 2-3szor. Kisebb súlyok, nem kell megszakadni, meg hát ugye még csak most kezded a kondis edzést is.


Súlyzós edzés mellett menjen heti 3-4 40-50perces aerob edzés (nagyobb túlsúlynál még szerintem ne erőltesd a futást, vagy csak ésszel).


Kb ennyi így hirtelen.

2012. máj. 24. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Szálkásításkor 3g fehérje tskg-onként? Az nekem 330g lenne, azt a bődületes mennyiséget hogyan tudom megenni?


Köszi az eddigieket is, hasznosak! :)

2012. máj. 24. 17:50
 3/5 anonim ***** válasza:
Fehérje turmix, de szerintem nem muszáj ennyit bevinni csak az arányokra kell figyelni van egy max amit ne lépj túl szerintem ha nem eszel annyit nem baj mondom csak az arányok maradjanak
2012. máj. 24. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Zakathol ***** válasza:

Hát igen, 330g már nem piskóta. Ezt igazából tényleg úgy szokták, hogy száraz izomtömegre kalkuláva, de mivel nyilvánvalóan elég nehéz ezt pontosan lemérni, szemmértékre is lehet hagyatkozni.

Amiket leírtam azok az alapelvek. Ezektől nyilván el lehet térni valamennyivel, a lényeg, hogy a módszer ne változzon.


Testösszetételtől függően (ha tényleg sok zsír van rajtad) számolhatsz kisebb testtömeggel is a fehérjére vonatkozóan, a szénhidrát részt viszont a mostani súlyoddal kezdd, majd ahogy halad a fogyás utánaigazítasz.

Az a lényeg, hogy menjen bőven fehérje, amiből csak lehet.


Szárnyas sovány húsok, tojás, túró, fehérjeturmix, marhahús ilyenek.

2012. máj. 24. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
milyen baromság h 184cm-hez 80kg az ideális?én 177 cm-rel vagyok 85,és nem vagyok kövér
2012. jún. 12. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!